Atėjus pavasariui kelionių motociklais į gatves išriedėjo romantikos ištroškę baikeriai. Motociklų mėgėjų ratas kasmet plečiasi, ir net ganėtinai konservatyvioje lietuvių visuomenėje po darbų ne vienas vadovas iškeičia kostiumą į odinius rūbus, šalmą bei laisvos dvasios draugiją.
Motociklininkas
© Žurnalas "Kelias"
Dulkes nuo motociklų jau nubraukę Lietuvos motociklų mėgėjai ir baikeriai išlėkė į gatves. Kasmet vis daugiau įvairiausių visuomenės sluoksnių žmonių susidomi motociklais, vis įspūdingiau atrodo gatvėse riedančios dviratės transporto priemonės. Keliones motociklais laisvalaikiu pasirenka gana didelis būrys įmonių vadovų ir žymių verslininkų.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 20 baikerių klubų, kurie turi didžiųjų baikerių klubų tarybą, koordinuojančią jų veiklą, naujų klubų steigimąsi. Lietuvoje beveik visi baikerių klubai yra vadinamosios MC (motociklininkų klubai) kategorijos. Jie ganėtinai uždari, turi griežtas taisykles ir reikalavimus.

Vadovai ir verslininkai pamėgo ir mažiau įsipareigojimų, daugiau bendra dvasia ir vieningu pomėgiu motociklams pagrįstus prestižinius klubus. Bene žymiausias jų – nuo 2000 m. Lietuvoje veikiantis prestižinis klubas „Harley Davidson Baltija“, kurio nariai važinėja tik šio gamintojo modeliais.

„Klubo idėja atėjo iš Europos, ta sistema Europoje jau gyvuoja 50 metų. Europoje yra „Harley Davidson“ klubų federacija. Olandija pakvietė ir mus prisijungti prie šios veiklos, Lietuva buvo pirma iš postsovietinių šalių, kuri įstojo į šią federaciją, – sako šio klubo prezidentas Silverijus Baliūnas, UAB „Neste Lietuva“ tepalų prekybos skyriaus vadovas. – Šie klubai yra išskirtiniai, kaip ir kiekvieno baikerio svajonė – „Harley Davidson“ motociklai. Mūsų klube, kuriame yra 18 narių, demokratiškesnė tvarka, turime savo atributiką, kurią nariai nešioja, be abejo, turime savas taisykles, kurių laikomės“.

Vienija tūkstančius

„Harley Davidson“ baikerių klubų federacijoje yra 65 nariai, o federacija vienija apie 20–25 tūkst. baikerių. Kasmet federacija rengia „Super ralį“, kuris vyksta skirtingose Europos šalyse. Šiemet vadovai ketina vykti į Italiją.

Kitas svarbus „Harley Davidson“ Europos baikerių įvykis – klubų prezidentų susirinkimas lapkričio mėnesį. Jame sprendžiami visi federacijos klausimai, nustatoma šalis, kurioje vyks ralis. „Tokiuose susirinkimuose vyrauja baikeriška dvasia – palapinės, renginiai, koncertai, lenktynės. Vidutiniškai suvažiuoja iki 10 tūkst. vien tik motociklų ir apie 15 tūkst. dalyvių“, – įspūdžiais dalijasi S.Baliūnas.

Neužmirštamą įspūdį toks reginys paliko ir kitam „Harley Davidson Baltija“ klubo nariui „Šiaulių autoserviso“ tarybos nariui ir „Šiaulių taros“ valdybos pirmininkui Artūrui Samuiliui. „Smagūs renginiai vyksta 4 dienas, suvažiuoja daugybė motociklininkų iš pačių įvairiausių Europos kampelių, bendraujame, domimės pristatomomis naujovėmis ir įdomybėmis“, – teigia A.Samuilis.

S.Baliūno teigimu, baikeriai Lietuvoje solidarūs, jų organizacijos tvarkingos. Iš viso apie 300 baikerių priklauso klubams, suvažiavimų metu susirenka apie 300–500 žmonių, o praėjusiais metais per atidarymą buvo suskaičiuota apie 1000 motociklistų.

Pasak baikerių, jie aktyvūs žmonės, laukiantys savaitgalio, kada galės atsipalaiduoti, išvažiuoti į kelionę. Motociklininkų veikla intensyvi – sezono metu beveik kiekvieną savaitgalį vyksta įvairūs renginiai, susirinkimai, išvykos, kelionės į Europą, į suvažiavimus. „Lietuvoje rengiamas didelis baikerių sezono atidarymas, važiuojame į kaimyninių šalių baikerių sezono atidarymus. Kiekvienais metais organizuojame labdaros akciją Šiauliuose, sukviečiame visų klubų baikerius, surenkame visi po 20 Lt į vieną šalmą ir nuperkame dovanų Vaikų namams ir Neįgaliųjų vaikų internatui“, – apie aktyvią baikerių veiklą pasakojo „Harley Davidson Baltija“ prezidentas.

Seniausio Lietuvos klubo „Crazy In The Dark MC“ prezidentas Valdas Mackevičius sako, kad hobis galiausiai tampa gyvenimo būdu. „Kasmet dalyvaujame „Harley Davidson“ super ralyje, vykstame į vis kitas Europos šalis, bičiuliaujamės su Latvijos, kitais Europos baikerių klubais,“ – sako V.Mackevičius, užsiimantis motociklų remontu ir pardavimu.

Norint tapti baikerių klubo nariu tenka laikytis pasirinkto klubo taisyklių bei sėkmingai pasirodyti bandomuoju laikotarpiu. Pasak „Harley Davidson Baltija“ vadovo, jų klubo nariui svarbiausia turėti „Harley Davidson“ motociklą ir „baikerio dvasią“. Klubų veikloje dalyvauja ir užsieniečiai, dirbantys bei gyvenantys Lietuvoje.

Motociklų mėgėjų gretas papildo vis nauji šios transporto priemonės mėgėjai. Skirmantas Mačiukas, UAB „Lietuva Statoil“ verslo klientų departamento vadovas, sako, jog motociklą įsigijo prieš metus paskatintas draugų ir kol kas nepriklauso jokiam klubui. Jo manymu, baikerių ar kitų motociklų mėgėjų įvaizdį kiek menkina netvarkingai važinėjantys kelių chuliganai.

Atsiriboja nuo chuliganų

„Didžiausia problema Lietuvos keliuose yra motociklininkai – kelių chuliganai, kurie menkina šios transporto priemonės prestižą. Taip pat ir automobilių vairuotojų vairavimo kultūra nėra pakankamai aukšta, kad į vairuojantį motociklą žmogų būtų reaguojama kaip į įprastą eismo dalyvį“, – tvirtina S.Mačiukas.

Baikerio gyvenimo būdas nėra pigus malonumas. Dauguma klubų renka kasmetinius mokesčius, nemažai investuoja į savo transporto priemones. „Turime metinį klubo mokestį – apie 400 Lt, iš kurio mokame Europos federacijai, kelionei į prezidentų susirinkimus, atributikos kūrimui“, – išlaidų aisbergo viršūnę parodo S.Baliūnas.

Prestižinio klubo nariai didžiuojasi, kad važinėja seniausiais ir geriausiais pasaulio motociklais, tačiau nenuvertina ir japoniškų motociklų. Nauji „Harley Davidson“ kainuoja apie 8–25 tūkst. EUR, o pigesnių paieškojus Amerikos aukcionuose galima įsigyti ir už 5 tūkst. EUR. „Harley Davidson“ – tai investicija, kuo senesnis, tuo vertė didesnė“, – aiškina S.Baliūnas. „Harley Davidson“ motociklas kaip ir jo savininkas amžiaus cenzo neturi.

Kas vienija įvairiausių profesijų ir pomėgių žmones? V.Mackevičius teigia, kad tai laisvės, erdvės ir greičio pojūtis lekiant motociklu, A.Samuilis pataria išbandyti patiems, o S.Baliūnas mano, kad meilė motociklams ir tai, kas vadinama „baikerių dvasia“. „Tai vienas iš šansų bent trumpam pakeisti gyvenimo būdą ir išsiveržti iš šių dienų intensyvios verslo rutinos. Darbe tenka dirbti atsakingą ir rimtą vadovo darbą, tad po įtemptos darbo savaitės grįžti į namus, nusiriši kaklaraištį, apsivelki liemenę, sėdi ant savo „žirgelio“ ir tu – jau „pašėlęs vaikinas“.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Perspėja: vakarų Lietuvoje yra slidžių kelių ruožų (2)

Vakarų Lietuvoje penktadienio popietę yra slidžių kelių ruožų, perspėja kelininkai .

Neteisėtai atleistas Daivis Zabulionis į darbą grąžinamas pirmadienį (9)

Iš pareigų neteisėtai atleistas Kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojas Daivis Zabulionis į...

Transporto sektoriaus rezultatai – rekordiniai (10)

Lietuvoje pernai augo visi pagrindiniai transporto sektoriaus ekonominiai rodikliai, o augimo tempai...

Savaeigiai automobiliai keliones su „Uber“ ir „Lyft“ gali atpiginti perpus (2)

Keliuose atsiradus savaeigiams automobiliams, taksi paslaugos, įskaitant pavėžėjimo paslaugas,...

Pagrindiniai Lietuvos keliai daugiausia sausi

Penktadienio rytą Lietuvoje pagrindinių kelių dangos daugiausia sausos, mažesnio eismo...

Top naujienos

Pavilionienė: ištekėjau 2 kurse, o po pusantrų metų išprašiau tą žmogų (40)

Profesorė, žmogaus teisių gynėja, buvusi Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė pratinasi...

Lietuvės darbas už 7 tūkst. eurų prabangiausioje jachtoje Europoje: ištvėrė mėnesį (80)

Nuolatinis žeminimas ir patyčios, kone alpulį kelianti konkurencija, intrigos, kerštas, nevaldomas...

Švelnesnių orų nesitikėkite: arktinis šaltis gali dar labiau nustebinti (10)

Prieš smogiant dar stipriau šaltis šeštadienio naktį truputį sušvelnės, kai kur pasnigs,...

Neringa Venckienė įkalinta neįprastame Čikagos kalėjime (782)

Garsioji Lietuvos bėglė Neringa Venckienė yra įkalinta gana neįprastai atrodančiame, bet savo...

Ar lietuviams įkandamos bilietų į kiną kainos? (175)

Bilietų į kino teatrą kainų augimą lemia tobulėjančios technologijos, kurias reikia įsigyti,...

Paskambinus į greitąją – pritrenkianti dispečerės reakcija (270)

Moteris, kuri nusprendė padėti šaltyje gulinčiam žmogui, iš greitosios medicinos pagalbos...

Duoną ūkininkui uždirba sliekai (27)

Mindaugas Kulakauskas laisvu nuo darbo metu ūkininkauja, bet jo augintinių, įkurdintų buvusioje...

„Aukso vertės“ pergalės pradžiugintas Jasikevičius dar nepasiruošęs skaičiuoti viščiukų (16)

Pasinaudojęs išretėjusiomis autsaiderio Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) gretomis, Kauno...

Vilniuje automobilių kaktomuša, avarijos kaltininko mašinoje rasta narkotikų sužaloti 3 žmonės (14)

Vėlų penktadienio vakarą, kiek prieš 23 val., Vilniuje, Apkasų g., kaktomuša susidūrė...

Legendinis Johnny Eckas: įveikęs save, bet nenugalėjęs žmogiškojo žiaurumo (16)

„Jei užsimanysiu pamatyti išsigimėlių, pažvelgsiu pro langą“, – gyvenimo pabaigoje viešai...