Techniškai netvarkingos mašinos savininkas tikėjosi pereiti pakartotinę techninę apžiūrą valstybinį numerį prisukęs ant kito automobilio, tačiau nepastebėjo, kad skiriasi ne tik jo nuvažiuoti kilometrai ir kiti parametrai, bet netgi išvaizda.

Per mėnesį – 80 000 kilometrų

Vairuotojas, bandęs Panevėžyje, J. Basanavičiaus gatvėje, pereiti netvarkingo automobilio techninę apžiūrą, be konkurencijos pelnytų apdovanojimą bukiausio sukčiaus nominacijoje.

Daugiau nei prieš mėnesį, balandžio 5-ąją, techninei apžiūrai buvo atvarytas 2000 metų automobilis „Opel Zafira“. Patikrinęs kontrolierius rado daug trūkumų, tarp jų ir pavojingų. Jiems pašalinti duotas mėnuo, automobiliui uždrausta dalyvauti eisme. Išlaukęs visas 30 dienų, vairuotojas į tą pačią stotį J. Basanavičiaus gatvėje techninei apžiūrai sugrįžo gegužės 4-ąją.

Šįkart kontrolierius pradėjo tikrinti tik tai, ką praėjusį kartą buvo įrašęs trūkumų lape. Tačiau akylam tikrintojui užkliuvo, kad automobilio rida skiriasi net 80 000 km – nelabai realu, kad eisme negalėjęs dalyvauti automobilis per mėnesį būtų tiek nuvažiavęs.

Negana to, kėbulo numeris buvo toks aprūdijęs, kad sunkiai įžiūrimas – kontrolieriui kilo įtarimas, ar tikrai matantis tokį, koks įrašytas automobilio dokumentuose.

„Valstybinis numeris tas pats, mašinos markė irgi, netgi spalva, regis, ta pati, o vis tiek kyla įtarimų, kad ne tas automobilis“, – pasakojo Panevėžio techninės apžiūros centro direktorius Egidijus Gončauskas.

Pamiršo stoglangį

Suabejojęs kontrolierius vairuotojo dar paklausė, ar tikrai atvaręs tą patį automobilį. Šis, sulaukęs tokio klausimo, ne juokais pasipiktino: ko iš manęs norite?! Visgi ir šį kartą automobilis išleistas su baltu lapu – neperėjęs techninės apžiūros. Tačiau kontrolierius nenurimo ir paskambino centro direktoriui. Tuojau pat peržiūrėta ir prieš mėnesį filmuota medžiaga: automobilio spalva tikrai panaši, valstybinis numeris tas pats, bet ką dar pamatė centro darbuotojai, atėmė amą.

Automobilio techninė apžiūra

Paaiškėjo, kad valstybiniu numeriu GJM 126, pilkos spalvos „Opel Zafira“, varytas prieš mėnesį, turėjo stoglangį, o antrą kartą atvažiavęs automobilis su tuo pačiu valstybiniu numeriu – be stoglangio!

„Natūralu, kad kontrolierius neatsimins, kokią mašiną – su stoglangiu ar be jo – tikrino prieš mėnesį. O peržiūrėjus vaizdo medžiagą tapo akivaizdu, kad pakartotinai patikrinti atvarytas tikrai kitas automobilis“, – sako E. Gončauskas.

Stebina naivumas

Iš karto apie sukčiavimą pranešta policijai, visoms Lietuvos techninės apžiūros stotims. Atvykę policijos pareigūnai ir patys stebėjosi – toks sukčiavimas tikrai nekasdienis. E. Gončauskas svarsto, kad šis atvejis ir komiškas, ir stulbinantis.

„Keisčiau nebesugalvosi. Nueita pačiu primityviausiu keliu. Turbūt žmogelis pasvarstė, kad tokios mašinos remontas brangiai kainuos, o su kaimynu turi panašias, tai ant geresnės prisuka valstybinį numerį ir bando laimę. Mūsų centre yra dirbančių 25 metus ir tokio atvejo dar nematę.

Nesuprantu, kaip tokie sukčiai įsivaizduoja, ką mes veikiame. Tik spalvą pasižiūrim ir kad markė ta pati būtų? Negi jie tikrai galvoja, kad nieko daugiau netikrinam? Uždėjo kitai mašinai numerį ir tikisi, kad niekas to nepastebės, juolab kad viskas filmuojama ir medžiaga saugoma“, – stebisi centro direktorius.

Panevėžio policijos komunikacijos specialistė Odeta Jukniutė patvirtino, jog dėl sukčiavimo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kol kas daugiau aplinkybių pareigūnai negali komentuoti.

Pažymėti
Dalintis
Nuomonės