aA
Susisiekimo ministerijos Darnaus judumo klausimų vyriausiasis specialistas Nemunas Abukauskas kalbėdamas apie vieningos kelionių planavimo ir keleivių bilietų įsigijimo sistemos sukūrimo Lietuvoje galimybės ragino diegti e-bilietų sistemas ne pavieniu, o regioniniu mastu. Taip pat, pasak jo, ministerija planuoja peržiūrėti ir atnaujinti 2014 metų e-bilieto diegimo koncepciją.
Linas Baužys
Linas Baužys
© ELTA / Dainius Labutis

Susiekimo ministerija šiemet planuoja visų pirma peržiūrėti ir atnaujinti 2014 metų e-bilieto diegimo koncepciją. Ją peržiūrėjus pateikti papildomų pasiūlymų, dažniausiai savivaldybėms, kurios planuoja diegti savo e-bilietų sistemas. Skatiname savivaldybes diegti savo e-bilietų sistemas ne pavieniu, o regioniniu mastu. Esame atviri diskusijoms taip pat, dėl optimalaus modelio, kokį galutinį rezultatą turime turėti Lietuvoje”, – pirmadienį Seimo Ekonomikos komiteto Aukštųjų technologijų, inovacijų ir skaitmeninės ekonomikos pakomitečio posėdžio metu teigė N. Abukauskas.

„Mūsų tikslas, kad tai turėtų būti vieningo bilieto sistema, kuri apimtų kelias transporto modas ir suteiktų galimybes už jas atsiskaityti patogiu būdu”, – pridūrė jis.

N. Abukauskas tvirtina, kad visą Lietuvą jungianti e-bilietų sistema būtų „labai graži ir įdomi“, tačiau klausimų kelia tokios idėjos įgyvendinimo kaštai ir poreikis.

„Visą Lietuvą jungianti e-bilietų sistema būtų labai graži ir įdomi, bet pagrindinis klausimas – kaštai ir poreikis. Jeigu turime Vilnių su Kaunu integruoti, tai labai logiškas sprendimas, bet jeigu kalbame, sakykime, apie Zarasų ir Skuodo gyventojus, ir kiek Zarasų gyventojui gali būti per metus naudinga tokia integracinė sistema, kad jis galėtų susiplanuoti kelionę iki Skuodo. Tai kartais tos sistemos įdiegimo kaštai ir mastai gali būti labai dideli”, – sakė Susisiekimo ministerijos atstovas.

„Mūsų manymu, valstybės funkcija turi būti pakankamų ir gerų optimalių duomenų surinkimo šaltinis ir atidavimas į rinką, kas leistų rinkos dalyviams pasiūlyti patogius ir ganėtinai optimalius sprendinius visuomenei. Valstybė neturėtų diegti galutinio produkto vartotojui, t.y. kaip dabar rodo patirtis, „Traffi“ ir kiti subjektai gali pasiūlyti pakankamai gerus sprendinius bei nereikia kurti nuo nulio”, – akcentavo jis.

Galiausiai Susisiekimo ministerijos atstovas kalbėdamas apie sėkmės atvejus Lietuvoje paminėjo ir jungtinį bilietą esantį Vilniaus mieste – vienas bilietas leidžia naudotis ir traukinio, ir sostinės viešojo transporto paslaugomis. Jo manymu, optimalus sprendimas sistemoje būtų 5 ar 6 didieji Lietuvos miestai, ir „Lietuvos geležinkeliai“ (LTG) kaip stuburas.

„Mūsų manymu, jeigu reiktų optimizuoti sistemos pasiekiamumą vartotojui, planuojant ir organizuojant jam vieningą atsiskaitymą už keliones, tai turbūt optimalus sprendimas būtų „Lietuvos geležinkeliai“, kaip stuburas ir 5 ar 6 didieji Lietuvos miestai. Turint tokią sistemą galėtume užtikrinti tai, kad galėtume naudotis jau turima „Lietuvos geležinkelių“ sistema, kuri turi šiuos funkcionalumus“, – tikino N. Abukauskas.

LTG Link“ vadovas: Vilniaus jungtinis bilietas tik pradžia, judame į kitus miestus

Tęsdamas temą apie Vilniuje esantį jungtinį bilietą, „LTG Link“ vadovas Linas Baužys aiškina, kad tai nėra vienetinis projektas ir tokio pobūdžio bilietai bus ir kituose miestuose. Jis pabrėžė, kad sostinėje tokių bilietų parduota daugiau nei 24 tūkst.

„Vilnius yra tik pirmoji veiklos pradžia, toliau judame į kitus miestus. Vilniuje tokių bilietų parduota daugiau nei 24 tūkst. Sostinė buvo kaip pradžia, pilotas. Šiais metais kalbame su Kaunu, Klaipėda, šiais metais norime tokiu pačiu būdu, kad atsirastų galimybė sujungti ir kitų miestų savivaldybių transportus. Ir etapas po etapo judėti su kitais, autobusų vežėjais, ne tik miestų, bet ir atsirastų galimybė autobusubilietai.lt, kad tai būtų integrali kelionė nuo vieno miesto rajono iki kito miesto atskirą mikrorajoną”, – teigė L. Baužys.

Jis taip pat tvirtino, kad šiuo metu esanti nauja traukinių bilietų pardavimo sistema yra labai populiari ir matomas didelis atsiskaitymo elektroniniu būdu augimas.

„Mes paleidome mobiliąją sistemą, naują bilietų pardavimo sistemą. Ją pirkome iš egzistuojančios rinkos ir jos tikslas buvo, kad būtų galima dirbti su kitais miestais, integruotis. Uždara sistema kuri buvo įdiegta, ji su niekuo nesiintegravo. Dabar turime naują bilietų pardavimo sistemą, kuri yra ir labai populiari, labai auga atsiskaitymas elektroniniu būdu, šiemet daugiau nei 50 proc. pardavimų vyksta naujoje bilietų pardavimo sistemoje”, – sakė „LTG Link“ vadovas.

ELTA primena, kad keleivių vežimo bendrovė „LTG Link“ ir JUDU vilniečiams ir sostinės svečiams siūlo jungtinį viešojo transporto bilietą. Jį įsigyti gali visi keliones traukiniu planuojantys keleiviai, kai jų pasirinkto maršruto pradinė ir galutinė stotelė yra Vilniaus geležinkelio stotis, teigiama pranešime žiniasklaidai.

Įsigyti vieną – traukinio ir Vilniaus miesto viešojo transporto – bilietą siūloma žmonėms, kurie per „LTG Link“ interneto svetainę arba mobiliąja programėle perka traukinio bilietus į arba iš Vilniaus geležinkelio stoties. Pasirinkti vieną bilietą sistemoje galima kaip papildomą paslaugą.

ELTA
Turite teisinį klausimą?
Aiškiai ir konkrečiai aprašykite savo situaciją – jos teisinį vertinimą ir savo įžvalgas „Delfi Plius“ platformoje pateiks Lietuvos jaunųjų advokatų asociacijos nariai.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(2 žmonės įvertino)
5.0000

Vienas didžiausių Kauno susisiekimo projektų „išlindo“ iš po žemės

Pernai pavasarį pradėtas tiesti Pietrytinis aplinkkelis ima panėšėti į transporto arteriją –...

LEA: benzino ir dyzelino kainos susilygino

Praėjusią savaitę vidutinė mažmeninė dyzelino kaina Lietuvoje sumažėjo iki 1,51 Eur/l ir...

Seimas priėmė susisiekimo rinkos pertvarką

Seimas ketvirtadienį priėmė susisiekimo rinkos pertvarką, kuria siekiama pertvarkyti tolimus...

Seimas patikslino, kuriems miestams reikės nustatyti automobilių eismo ribojimo zonas

Seimas ketvirtadienį pritarė Alternatyviųjų degalų įstatymo pataisoms, patikslindamas, kuriems...

Vilniečių laukia pokyčiai: viešajame transporte tik aktyvuoti bilietą neužteks (1)

Viešojo transporto keleiviai netrukus pastebės pasikeitimus – autobusuose ir troleibusuose šalia...

Top naujienos

Paviešintas vaizdo įrašas sukėlė klausimų: ar gali būti, kad Rusijos propagandistas vasarą ilsėjosi Lietuvoje (24)

„Tik Tok“ platformoje įdėtas vaizdo įrašas užminė mįslę: ar gali būti, kad praėjusią...

Vieša paslaptimi tapusias namų statybų „schemutes“ gali tekti pamiršti: apribojamos galimybės statyti žemės ūkio paskirties sklypuose (16)

Jau kurį laiką visuomenėje vieša paslaptimi buvo naujakuriams sutaupyti padedanti „schema“:...

Rusijoje – dar vienas didelis gaisras (1)

Netoli Rusijos Jekaterinburgo miesto dega dar viena gamykla. Skelbiama, kad užsiliepsnojo mokslo ir...

Verslas PliusDelfi Bizness

Skandalas Latvijoje: šokolado gamintojas galimai rėmė Rusijos kariuomenę

Latvijos Valstybės saugumo tarnyba tikrina informaciją, kad Ventspilyje įsikūrusi Rusijos...

Skardžius turi savo versiją: atsakė Mazuroniui papildyta (12)

Seimo nario Artūro Skardžiaus narystė Lietuvos socialdemokratų partijoje ( LSDP ) truko trumpai...

Ieva Zasimauskaitė laukiasi pirmagimio: netrukus gimsiančiam vaikeliui skyrė dainą (16)

Pastarąjį pusmetį Ieva Zasimauskaitė nuo savo klausytojų buvo priversta slėpti labai svarbią...

Pirmasis jautrus Agnės Jagelavičiūtės mamos interviu po dukros netekties: ji visuomet mane mokė teisingų įpročių

Visas Lietuvos pramogų pasaulis dar ne taip seniai išgyveno itin skaudžią stilistės bei nuomonės...

Pasiruoškite ypatingam reginiui virš Lietuvos: šiąnakt dangų nutvieks Šiaurės pašvaistė

Šiaurės pašvaistė mūsų regione didelė retenybė. Šiaurės pašvaistės dažniausiai yra...

Karas Ukrainoje. Analitikai: Zaporižios kryptimi – Ukrainos kontrpuolimas prognozuoja, kad Rusija pakeis atakų taktiką

Rusijos kariai gali pakeisti raketų smūgių į Ukrainą taktiką, sutelkiant dėmesį į...