Kėdainiuose Didžiosios gatvės atkarpoje nuo Senosios gatvės iki Didžiosios Rinkos aikštės pastačius automobilių stovėjimo laiką ribojantį ženklą, atsirado ne vienas gudrutis, kuriam ženklai tiesiog negalioja. Tačiau panašu, kad katino dienos tiems etatiniams statytojams greitu metu baigsis. Tiek policijos pareigūnai, tiek miesto seniūnija turi tokiems KET nepaisantiems ne itin malonių žinių.
© Vilniaus savivaldybė

Trys „etatiniai“

Netoliese dirbantys žmonės jau spėjo pastebėti, kad nepaisant to, jog Didžiosios gatvės atkarpoje stovėti galima vos vieną valandą, atsirado trys etatiniai automobilių vairuotojai, kurie automobilius numeta ir laiko toje zonoje kiaurą dieną.

„Yra trys etatiniai statytojai automobilių, kurie stovi nuo ryto iki vakaro. Esu seniūną kvietusi, po to, kai jis apsilankė ir pamatė situaciją, pastebėjau, kad čia dažniau policija pravažiuoja, užmeta akį. Seniūnui skambinau du kartus. Seniūnas sakė, kad kvietė viešosios tvarkos specialistus.

Man prekes atveža – nėra kur sustoti. Anksčiau dar į kiemą įvažiuodavau, bet dabar su tom statybom viskas užkišta, nėra kaip, o niekur kitur sustoti negaliu – Didžiojoje gatvėje nėra vietų, nes stovi kiaurom dienom mašinos, Senojoje gatvėje sustoti negalima – žodžiu, padėtis be išeities“, – guodėsi Senamiesčio kepyklėlės direktorė Danutė Šarkanienė.

Permontuos stebėjimo kamerą

„Mes esame gavę informaciją, kad trys konkretūs automobiliai stovi toje gatvės atkarpoje visą dieną. Kalbėjau su savivaldybės Viešosios tvarkos specialistais ir paprašiau, kad jie fiksuotų tuos dalykus. Tačiau susiduriame su bėda – reikia nuolat stebėti, kiek laiko automobiliai stovi toje vietoje.

Tačiau turime tokią mintį – vaizdo stebėjimo kamera, esanti Senojoje gatvėje ant kampo, rodo Senąją gatvę ir kas atvažiuoja Didžiąja gatve, tačiau kepyklėlės matosi tik pats kampiukas. Bandysime kamerą patraukti nuo namo sienos, atitolinti, tuomet aiškiai matysis Didžioji gatvė – atsukus vaizdus labai aiškiai matysis, kada koks automobilis atvažiavo ir kiek laiko stovėjo. Tuomet išsikvietus automobilio savininkus bus galima su įrodymais pateikti, kad pažeidinėjamos KET“, – kalbėjo miesto seniūnas Valentinas Tamulis.

Jis pabrėžė, kad tvarkos nesilaikantiems katino dienos baigėsi – jau greitai už pažeidinėjamas kelių eismo taisykles jie sulauks baudų.

Nėra laikroduko – yra bauda

Nepaisant to, kad Kėdainiuose ženklas, nurodantis ribotą stovėjimo galimybę, yra vienintelis, ir apskritai, panašu, keliantis nemažai klausimų, didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir tokie ženklai, ir vairuotojų kontrolės praktika yra seniai taikoma.

Kauno gatvėse – pirmasis geltonasis korys
Kauno gatvėse – pirmasis geltonasis korys
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra „Rinkos aikštei“ komentavo, kad yra labai paprasta priemonė, kaip sukontroliuoti nedrausmingus vairuotojus.

„Mūsų eismo organizatoriai dalyvavo Kėdainių eismo saugumo komisijos posėdyje ir patvirtino tokį kelio ženklą, kuris leidžia automobilių stovėjimą valandą laiko. KET 149 punktas sako, kad vairuotojas, palikdamas automobilį stovėti minėto kelio ženklo galiojimo zonoje, privalo palikti informaciją apie savo atvykimo laiką už priekinio transporto priemonės stiklo, ant prietaisų skydelio, kad informacija būtų aiškiai matoma kitiems eismo dalyviams.

Ant prietaisų skydelio vairuotojas turi uždėti tam skirtą laikroduką, kuriame nustato atvykimo laiką. Ir jeigu vairuotojas tokios informacijos nepalieka, traktuojama, kad jis pažeidžia tą kelio ženklą.

Matydami pažeidimus kiti vairuotojai, gyventojai ar verslininkai turi teisę tokius pažeidėjus fotografuoti, filmuoti ir įkelti į epolicija.lt portalą informaciją, nurodydami datą, laiką, nuotraukoje turi matytis automobilio valstybiniai numeriai bei automobilio prietaisų skydelis – kad matytųsi, ar yra laikrodukas, ar ne.

Pagal gautą informaciją policijos institucijos suras automobilio savininką, bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas, paskirta bauda ir, laikui bėgant, tokie pažeidėjai bus išgyvendinti“, – komentavo policijos pareigūnas.

Sugalvojo, kaip pagauti nesilaikančius kelio ženklo vairuotojus
© DELFI (T.Markevičiaus nuotr.)

Viešosios tvarkos specialistų darbas

Tiesa, tiek seniūnas, tiek policijos pareigūnas pabrėžė – kelio ženklus pažeidžiantis automobilis – ne skubus nusikaltimas, realiai didelės žalos niekam nedarantis, todėl trukdyti policijos pareigūnų juos kviečiant į įvykio vietą nereikėtų – žmonėms šioje situacijoje pagelbėti turėtų savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai.

„Kiekviena savivaldybė turi viešosios tvarkos skyrių, ir tai – šio skyriaus darbas. Policija reikalinga ten, kur čia ir dabar yra grėsmė sveikatai, gyvybei. O šioje situacijoje automobilis taip, pažeidžia KET taisykles, bet realiai tai mažai kam trukdo. Jei savivalda, esanti kelio savininkė, nusprendė pastatyti tokį kelio ženklą, privalo ir pasirūpinti, kad jo būtų paisoma. Policija, žinoma, važiuoja, baudžia, bet manome, kad tai viešosios tvarkos skyriaus prioritetinis darbas“, – komentavo R. Kemzūra.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Norint išsvajotų skrydžių – sunkiai įgyvendinama sąlyga dėl gyventojų skaičiaus (60)

Palangos oro uoste naujos krypties į Vokietiją prašantys uostamiesčio verslininkai sulaukė...

Jūrmala šiemet suviliojo dar daugiau turistų (10)

Turistų skaičius Jūrmaloje per pirmuosius šešis 2018 m. mėnesius, palyginti su atitinkamu 2017...

Atnaujinta viena ilgiausių ir judriausių sostinės Geležinio Vilko gatvė (46)

Vilniuje suremontuota vienos ilgiausių ir judriausių – Geležinio Vilko gatvės – atkarpa nuo...

Nekasdienė proga – kaunietis vairuotoju dirba vienoje įmonėje jau pusę amžiaus (47)

Sigitas Sakalauskas į Kauno autobusų stotį ketvirtadienį vakare užsuko ne kaip paprastas...

Kaune nutiesta nauja jungtis su Vilnius - Klaipėda automagistrale (13)

Šį ketvirtadienį vairuotojams Kaune atverta Ašigalio gatvės jungtis su A1 magistrale.

Top naujienos

Savaitės pradžioje Lietuvos orus lems ciklonas (5)

Pirmadienio dieną Lietuva pateks į šilčiausiąją šio ciklono dalį. Aukščiausia temperatūra...

Laikantis Viduržemio jūros regiono dietos pagerėja sveikata: egzotiška mityba lengvai suderinama su lietuviška (73)

Jeigu norite valgyti kaip tikras Viduržemio jūros regiono gyventojas, pasirodo, visai nereikia...

Parduotuvės vadovas apie krentančius pardavimus: kažkas jaučiasi, bet nežinau tik kas (367)

Tiek Lietuvoje, tiek Europoje kalbama, kad šiuo metu yra ekonominis pakilimas.

Kraupios pliušiniais žaislais nuklotos vaikų kapinės: ten patekus norisi sukalbėti visas maldas, kurias moki (16)

Ilgas žvyrkelis. Šalia jo – sena, medinė, išvirtusi tvora. Aplink matosi kelios trobelės,...

Šio diktatoriaus tironija sunkiai protu suvokiama: po masinės egzekucijos prancūzams trūko kantrybė prabangiose vilose – kraupūs radiniai (109)

Centrinė Afrikos Respublika ( CAR ), nepaisant neapsakomai gausių gamtinių išteklių, išlieka...

Kremliaus logika: baugina JAV bombonešiais Lietuvoje, bet pasienyje griaudi rusų bombos (1071)

Kodėl NATO sąmoningai kursto įtampą pasienyje su Rusija ? Kodėl Lietuvoje JAV ir...

Į legionieriaus vėlyvą atsisveikinimą smagiai reagavo ir Juškevičius, ir buvęs strategas (1)

Dar birželio antroje pusėje Žanis Peineris raitė parašą ant sutarties su Stambulo...

Baigėsi festivalis „Karklė“: didžiausi gerbėjai jau laukia kitų metų Papildytos nuotraukų galerijos (47)

Tris dienas trukusiame festivalyje „ Karklė Live Music Beatch 2018“ nuskambėjo paskutinis šių...

Nakvynės vietos įsiminė ilgam: vienoje – įdėmus savininko žvilgsnis, kitoje – dušas kambaryje (3)

Pasiskaičiusi istorijų apie prastus ir keistus viešbučius, nutariau parašyti ir savo...

Justino Jankevičiaus nebelieka „Kitokiuose pasikalbėjimuose“: šiandien mes sukame skirtingais keliais (43)

„Kitokių pasikalbėjimų“ kūrėjas Mantas Bertulis socialiniame tinkle „Facebook“...