Kėdainiuose Didžiosios gatvės atkarpoje nuo Senosios gatvės iki Didžiosios Rinkos aikštės pastačius automobilių stovėjimo laiką ribojantį ženklą, atsirado ne vienas gudrutis, kuriam ženklai tiesiog negalioja. Tačiau panašu, kad katino dienos tiems etatiniams statytojams greitu metu baigsis. Tiek policijos pareigūnai, tiek miesto seniūnija turi tokiems KET nepaisantiems ne itin malonių žinių.
© Vilniaus savivaldybė

Trys „etatiniai“

Netoliese dirbantys žmonės jau spėjo pastebėti, kad nepaisant to, jog Didžiosios gatvės atkarpoje stovėti galima vos vieną valandą, atsirado trys etatiniai automobilių vairuotojai, kurie automobilius numeta ir laiko toje zonoje kiaurą dieną.

„Yra trys etatiniai statytojai automobilių, kurie stovi nuo ryto iki vakaro. Esu seniūną kvietusi, po to, kai jis apsilankė ir pamatė situaciją, pastebėjau, kad čia dažniau policija pravažiuoja, užmeta akį. Seniūnui skambinau du kartus. Seniūnas sakė, kad kvietė viešosios tvarkos specialistus.

Man prekes atveža – nėra kur sustoti. Anksčiau dar į kiemą įvažiuodavau, bet dabar su tom statybom viskas užkišta, nėra kaip, o niekur kitur sustoti negaliu – Didžiojoje gatvėje nėra vietų, nes stovi kiaurom dienom mašinos, Senojoje gatvėje sustoti negalima – žodžiu, padėtis be išeities“, – guodėsi Senamiesčio kepyklėlės direktorė Danutė Šarkanienė.

Permontuos stebėjimo kamerą

„Mes esame gavę informaciją, kad trys konkretūs automobiliai stovi toje gatvės atkarpoje visą dieną. Kalbėjau su savivaldybės Viešosios tvarkos specialistais ir paprašiau, kad jie fiksuotų tuos dalykus. Tačiau susiduriame su bėda – reikia nuolat stebėti, kiek laiko automobiliai stovi toje vietoje.

Tačiau turime tokią mintį – vaizdo stebėjimo kamera, esanti Senojoje gatvėje ant kampo, rodo Senąją gatvę ir kas atvažiuoja Didžiąja gatve, tačiau kepyklėlės matosi tik pats kampiukas. Bandysime kamerą patraukti nuo namo sienos, atitolinti, tuomet aiškiai matysis Didžioji gatvė – atsukus vaizdus labai aiškiai matysis, kada koks automobilis atvažiavo ir kiek laiko stovėjo. Tuomet išsikvietus automobilio savininkus bus galima su įrodymais pateikti, kad pažeidinėjamos KET“, – kalbėjo miesto seniūnas Valentinas Tamulis.

Jis pabrėžė, kad tvarkos nesilaikantiems katino dienos baigėsi – jau greitai už pažeidinėjamas kelių eismo taisykles jie sulauks baudų.

Nėra laikroduko – yra bauda

Nepaisant to, kad Kėdainiuose ženklas, nurodantis ribotą stovėjimo galimybę, yra vienintelis, ir apskritai, panašu, keliantis nemažai klausimų, didžiuosiuose Lietuvos miestuose ir tokie ženklai, ir vairuotojų kontrolės praktika yra seniai taikoma.

Kauno gatvėse – pirmasis geltonasis korys
Kauno gatvėse – pirmasis geltonasis korys
© DELFI (R. Achmedovo nuotr.)

Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių kuopos vadas Ramūnas Kemzūra „Rinkos aikštei“ komentavo, kad yra labai paprasta priemonė, kaip sukontroliuoti nedrausmingus vairuotojus.

„Mūsų eismo organizatoriai dalyvavo Kėdainių eismo saugumo komisijos posėdyje ir patvirtino tokį kelio ženklą, kuris leidžia automobilių stovėjimą valandą laiko. KET 149 punktas sako, kad vairuotojas, palikdamas automobilį stovėti minėto kelio ženklo galiojimo zonoje, privalo palikti informaciją apie savo atvykimo laiką už priekinio transporto priemonės stiklo, ant prietaisų skydelio, kad informacija būtų aiškiai matoma kitiems eismo dalyviams.

Ant prietaisų skydelio vairuotojas turi uždėti tam skirtą laikroduką, kuriame nustato atvykimo laiką. Ir jeigu vairuotojas tokios informacijos nepalieka, traktuojama, kad jis pažeidžia tą kelio ženklą.

Matydami pažeidimus kiti vairuotojai, gyventojai ar verslininkai turi teisę tokius pažeidėjus fotografuoti, filmuoti ir įkelti į epolicija.lt portalą informaciją, nurodydami datą, laiką, nuotraukoje turi matytis automobilio valstybiniai numeriai bei automobilio prietaisų skydelis – kad matytųsi, ar yra laikrodukas, ar ne.

Pagal gautą informaciją policijos institucijos suras automobilio savininką, bus surašytas administracinio nusižengimo protokolas, paskirta bauda ir, laikui bėgant, tokie pažeidėjai bus išgyvendinti“, – komentavo policijos pareigūnas.

Sugalvojo, kaip pagauti nesilaikančius kelio ženklo vairuotojus
© DELFI (T.Markevičiaus nuotr.)

Viešosios tvarkos specialistų darbas

Tiesa, tiek seniūnas, tiek policijos pareigūnas pabrėžė – kelio ženklus pažeidžiantis automobilis – ne skubus nusikaltimas, realiai didelės žalos niekam nedarantis, todėl trukdyti policijos pareigūnų juos kviečiant į įvykio vietą nereikėtų – žmonėms šioje situacijoje pagelbėti turėtų savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai.

„Kiekviena savivaldybė turi viešosios tvarkos skyrių, ir tai – šio skyriaus darbas. Policija reikalinga ten, kur čia ir dabar yra grėsmė sveikatai, gyvybei. O šioje situacijoje automobilis taip, pažeidžia KET taisykles, bet realiai tai mažai kam trukdo. Jei savivalda, esanti kelio savininkė, nusprendė pastatyti tokį kelio ženklą, privalo ir pasirūpinti, kad jo būtų paisoma. Policija, žinoma, važiuoja, baudžia, bet manome, kad tai viešosios tvarkos skyriaus prioritetinis darbas“, – komentavo R. Kemzūra.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Konstitucijos pr. Vilniuje – įgriuva, ribojamas eismas (21)

UAB „Grinda“ pranešė, kad Konstitucijos pr. ties 20-uoju namu apie 16 valandą antroje eismo...

Vilniuje nusileido vienas didžiausių orlaivių (46)

Ketvirtadienį Vilniaus oro uoste nusileido krovininis „ Airbus A330F“. Tai didžiausias...

Baltijos šalių geležinkelius sujungė „Amber Train“ maršrutas (5)

Naktį į ketvirtadienį iš Šeštokų stoties netoli Lenkijos ir Lietuvos sienos pajudėjo pirmasis...

Paskelbtas naujas „Rail Baltica“ projektavimo konkursas (1)

Paskelbtas europinės vėžės geležinkelio „Rail Baltica“ ruožo nuo Ramygalos Panevėžio...

Zabulionis vėl apskundė atleidimą iš Kelių direkcijos (12)

Iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus pavaduotojo pareigų kovo pabaigoje antrą...

Top naujienos

Jelcino nuotykiai Vašingtone: vien su apatiniais išėjo ieškoti picos (345)

Buvusių prezidentų Billo Clintono ir Boriso Jelcino santykiai buvo gana keisti. Buvo laikas, kai...

Treniruotei mažytę salę pasirinkęs Šaras – apie konfliktą su Spanouliu ir paskirtą teisėją specialiai Krepšinis.lt iš Pirėjo (4)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai vėlų ketvirtadienio vakarą ruošėsi antrai Eurolygos...

Orai: po šilto penktadienio nebus taip malonu

Penktadienis šalyje bus pavasariškai šiltas ir saulėtas, visgi, savaitgalį temperatūra...

Gaisras Vilniuje - degė prie Spaudos rūmų esanti aukštoji mokykla (54)

Ketvirtadienio vakarą Vilniuje gausios gelbėtojų pajėgos buvo sukeltos ant kojų. Žmonės...

Paskutinėmis PAO ir „Real“ mūšio sekundėmis įsižiebė konfliktas, kurio epicentre – Fernandezas skirta techninė, nesportinė ir diskvalifikacinė (9)

Ketvirtadienio vakarą Atėnuose įvykusioje antroje Eurolygos ketvirtfinalio dvikovoje vietos...

Auksinio smėlio paplūdimiais garsėjančiuose kraštuose apsilankę lietuviai: jautėmės kaip sąvartyne (80)

Dalindamasis įspūdžiais apie viešnagę Rytų Timore gavau pastabų, kad labai neigiamai atsiliepiu...

Odontologas įvardijo pagrindinę dantų netekimo priežastį: jos išvengti – labai paprasta (58)

Norėdami apibūdinti Lietuvos gyventojų odontologinę sveikatą, galėtume tiesiog pasakyti –...

Paskaičiavo, kiek Lietuvai kainuoja jos gyventojų įpročiai: skaičius įspūdingas (104)

Lietuvos ekonomikai šalies gyventojų fizinis pasyvumas kainuoja 1,5 mlrd. eurų per metus,...

Iš „meistriuko“ apsimokės imti kvitą – leis susigrąžinti mokesčius (202)

Nuo 2019 metų oficialiai apskaitytas remonto, statybos ir kitas namų ūkyje suteikiamas paslaugas...

Po vestuvių viskas ėmė byrėti – dabar sutuoktinis aiškina apie taupymą (53)

Esu nusivylusi lietuviais vyrais. Siūlau visiems skaitantiems susimąstyti...