Rusijai paskelbus žemės ūkio ir maisto produktų embargą iš Europos Sąjungos, JAV ir kitų šalių, prie Lietuvos-Baltarusijos bei Latvijos-Estijos sienos jau įstrigo pirmieji Lietuvos vežėjai, pranešė Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas.
© Reuters/Scanpix

Jonas Milius sako, kad mėsos ir pieno produktus gabenantys automobiliai jau nebegali kirsti sienų.

„Kai kurios mašinos sustabdytos prie pasienio, kadangi jos išvažiavę anksčiau. Norėtume, kad jos dar išvažiuotų, kadangi jos išvažiavę prieš embargą ir buvo eilėje“, - žurnalistams penktadienį sakė J. Milius.

J.Milius BNS vėliau sakė, kad su Rusijos atstovais nepavyko susitarti, kad kroviniai būtų praleisti. Medininkų poste prie Baltarusijos sienos nepraleisti 2 automobiliai, gabenantys „Biovelos“ mėsos produkciją, o 4 automobilius, vežančius „Pieno žvaigždžių“ produkciją, sustabdė Estijos pasieniečiai.

„Kas keisčiausia, kad estai neįsileido mūsų automobilių, sakydami, kad vis tiek rusai jų nepraleis. Mes bandėme tartis. Aš dar skambinau, tačiau nepavyko“, - BNS sakė J.Milius.

Anot jo, šiuo metu visi automobiliai, kurie buvo pakrauti prieš embargą, negalės kirsti Rusijos sienos, tačiau kol kas neaišku, kokia padėtis pasienyje su Karaliaučiumi.

Lietuvos vežėjų automobiliais asociacijos atstovas spaudai Gytis Vincevičius DELFI dėstė, jog 13 val. asociacija dar neturi duomenų apie krovininių automobilių stabdymą ir siuntimą atgal į Lietuvą.

„Asociacija stebi situaciją, yra tikimybė, kad vykstančios prekės gali būti sulaikytos arba patirti nesklandumų“, - sakė jis.

Rusija ketvirtadienį paskelbė 1 metų žemės ūkio ir maisto produktų importo embargą iš Europos Sąjungos, JAV ir kitų Vakarų šalių, taip atsakydama į griežtas Vakarų šalių sankcijas prieš Rusiją dėl konflikto kurstymo Rytų Ukrainoje.

Prie Karaliaučiaus sienos sutabdyti du vilkikai

Rusijai įvedus žemės ūkio ir maisto produktų embargą iš Europos Sąjungos, prie sienos su Karaliaučiumi jau sustabdyti 2 krovininiai automobiliai su maisto produktais. Medininkų poste prie Lietuvos-Baltarusijos sienos kol kas nėra sustabdytų krovinių, teigia Muitinės departamentas.

„Panemunėje (Lietuvos-Karaliaučiaus siena - BNS) vakar vakare vienas vilkikas išvažiavo su maisto produktų žaliava ir buvo grąžintas, taip pat vienas Norvegijos vilkikas buvo grąžintas“, - BNS sakė Muitinės departamento atstovė Gintarė Šatkauskienė.

Anot jos, abiejų vilkikų vairuotojai šiuo metu stovi postuose ir laukia nurodymų iš savo įmonių.

Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovui penktadienį pranešus, kad Medininkų poste prie Lietuvos-Baltarusijos sienos buvo grąžinti du „Biovelos“ kroviniai, G.Šatkauskienė teigė, kad tikriausiai šie automobiliai nepasiekė muitinės posto, todėl jie nebuvo užfiksuoti muitinėje.

„Medininkų postas yra didžiulis. Galbūt grąžinti vilkikai nuvažiavo tiesiai iki veterinarijos posto, nes su maisto produktais vilkikai iš pradžių turi praeiti veterinarijos punktą, o tik vėliau - muitinės punktą“, - BNS tvirtino. G.Šatkauskienė.

Jos teigimu, Panemunės posto viršininkas ketvirtadienį vakare gavo informaciją iš Karaliaučiaus, kad Rusijos importo embargas įsigalioja ir nė vienas krovininis automobilis su žemės ūkio ar maisto produkcija nebus praleidžiamas per sieną.

Rusija turi sieną tik su Rusijos Karaliaučiaus sritimi. Kiti kroviniai į Rusiją keliauja per Baltarusiją, Latviją ir Estiją.

R. Rudzkis: sankcijoms griežtėjant, kentės Lietuvos eksportas

Rimantas Rudzkis
Rimantas Rudzkis
© DELFI / Tomas Vinickas

Rusijos ir Vakarų sankcijų įvedimas ir abipusės prekybos ribojimas skaudžiai atsilieps Lietuvos eksportuotojams, kurių dauguma reeksportuoja prekes į Rytus, teigia ekonomistas Rimantas Rudzkis.

„Jeigu sankcijos gilės, plėsis, Lietuvos eksportui, žinoma, tai turės akivaizdžiai neigiamų ir ženklių pasekmių. (...) Kol kas įvykiai krypsta eskalavimo kryptimi - nei Vakarų pusė, nei Rytų pusė nežada nusileisti. Deja, viskas šiuo metu panašiau krypsta link to, kad sankcijos ne tik kad nešvelnės, bet greičiausiai iš abiejų pusių griežtės. Tai, aišku, Lietuvai, kuri labai sėkmingai prekiavo ir savotiškai atliko tarpininko vaidmenį prekyboje tarp Rytų ir Vakarų, tas atsilieps tikrai skaudžiai“, - BNS sakė R.Rudzkis.

Anot jo, statistiniai duomenys turėtų atskleisti birželį smarkiai išaugusį reeksportą į Rytų šalis dėl Vakarų įvestų sankcijų.

„Aišku, birželį turi būti labai geri rodikliai, ypač perpardavimo, reeksporto, nes visi skubėjo prieš sankcijas kuo daugiau į Rusiją parduoti. Visi žinojo, kad tas sankcijas įves ir rusų spauda rašė, kad yra skubama užsipirkti, Rusijos kompanijos skubėjo pirkti įrengimus, kurių, žinojo, kad paskui negaus. Manau, kad lietuviai turėjo gerai pasipelnyti iš tų perpardavimų“, - kalbėjo ekonomistas.

Anot jo, ateityje situacija turėtų keistis į priešingą pusę.

„Lietuvoje pakankamai daug bendrovių sėkmingai užsiiminėjo perpardavimais. (...) Žinoma, būtent šita veiklos sritis patirs didelį veiklos susitraukimą, nes perpardavimai pagrinde vis dėlto ėjo į Rytus. Tai yra reeksportas iš kitų pasaulio šalių į Rytų šalis, pirmoje eilėje - į Rusiją ir Baltarusiją. Žinoma, mes čia tikrai prarastime tiek statistiniais skaičiais, tiek pajamų“, - teigė R.Rudzkis.

Statistikos departamento naujausiais duomenimis, Lietuvos eksportas į Rusiją pirmąjį pusmetį padidėjo 3,4 proc., lietuviškos kilmės prekių – sumažėjo 15,2 proc. Rusija buvo pagrindinė Lietuvos prekybos partnerė - eksportas į šią šalį sudarė 20,8 proc. viso eksporto, importas - 22,2 procento.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vilniaus oro uoste avariniu būdu leisis lėktuvas (202)

Vilniaus oro uostas informuoja, kad 9.30 val. Vilniaus oro uoste laukiamas avarinis orlaivio su...

„Panevėžio keliai“ už 30 mln. eurų rekonstruos Panevėžio aplinkkelio ruožą (22)

Kelių ir tiltų statybos bendrovė „Panevėžio keliai“ už 30,4 mln. eurų (su PVM)...

Gatvės kemšasi: vairuotojams patariama vengti kai kurių kelių (52)

Penktadienio vakarą kai kuriose sostinės gatvėse susiformavo spūstys . Apie 17 valandą...

Iš pareigų traukiasi „Lietuvos geležinkelių“ vadovo pavaduotojas (28)

Bendrovės „ Lietuvos geležinkeliai “ generalinio direktoriaus pavaduotojas Gerimantas Bakanas...

Keičiasi viena judriausių sostinės sankryžų (24)

Viena judriausių – Kalvarijų – Kareivių – Ozo gatvių – Vilniuje sankryžų artimiausiu...

Top naujienos

Piknikas su Šimašiumi pakeitė daugiavaikės šeimos gyvenimą (74)

Daugiavaikių šeimų asociacijos vadovė Jurga Pocienė sako tik Laisvės piknike iš mero Remigijaus...

Belieka tik pavydėti: kaimynams Lenkijoje sekasi geriau, negu pranašauta (40)

Net skeptiškiausi ekspertai pripažįsta, kad dabartinė Lenkijos vyriausybė vykdo rinkimų...

Sukrėsta šiaulietė parašė atvirą laišką Verygai: po jūsų sprendimo turiu stebėti, kaip degraduoja tėvas (574)

„Gerb. ministre Aurelijau Veryga , šiandien Jūs pasmerkėte mano tėtį ir toliau gerti!...

Vilniaus oro uoste dėl gedimo leidosi į Hurgadą turėjęs skristi lėktuvas papildyta 10.49 (202)

Vilniaus oro uostas informuoja, kad 9.30 val. Vilniaus oro uoste laukiamas avarinis orlaivio su...

„Siaubo pilį“ pastatęs vienas žiauriausių žudikų padarė labai didelę ir apmaudžią klaidą įžengę į pastatą žmonės dingdavo be pėdsakų (66)

H. H. Holmesas buvo vienas iš pirmųjų Jungtinių Valstijų serijinių žudikų. Savo specialios...

Keičiasi viena judriausių sostinės sankryžų (24)

Viena judriausių – Kalvarijų – Kareivių – Ozo gatvių – Vilniuje sankryžų artimiausiu...

Rinktinės debiutantas ir senbuvis įsitikinę: rezultatas Kosove – dėsningas specialiai Krepšinis.lt iš Prištinos (5)

Lietuvos rinktinės gretose rungtynėse Kosove pagaliau debiutavo Gediminas Orelikas , o Kšyštofas...

Ko laukti po Naujųjų: automobilių pardavėjams kol kas daugiau klausimų nei atsakymų (45)

Sausio 1-oji bus ta diena, kai įstatyme numatyta įranga papildyti dešiniavairiai automobiliai...

Lietuvos jėgos trikovės taurės turnyro pirmosios dienos varžybos

Lapkričio 25 - 26 dienomis , Kaune, "Kaustos" sporto salėje (adresu Naglio g. 4), vyks...

Kauno „Forum Cinemas“ interjeras įvertintas architektūros apdovanojimu (3)

Naujasis Kauno „Akropolyje“ esantis „Forum Cinemas“ interjeras įvertintas vienu...