Vilkaviškio valdžia Generalinei prokuratūrai skundžia susisiekimo ministrą Eligijų Masiulį, kurį įtaria įgaliojimų viršijimu pertvarkant valstybės sieną kertančio transporto eismą Kybartuose. Susisiekimo ministerijos vadovas ruošiasi atsakyti tuo pačiu.
Eligijus Masiulis
© A.Solomino nuotr.

Nesutarimai tarp Vilkaviškio rajono valdžios ir Susisiekimo ministerijos kilo, kai lapkričio pradžioje susisiekimo ministras E.Masiulis paskelbė, kad ministerija nuo lapkričio 15 dienos nutraukia pasienio link važiuojančių transporto priemonių priverstinį nukreipimą į privačios bendrovės eksploatuojamą automobilių stovėjimo aikštelę Kybartuose. Tačiau už įvažiavimą į ją lengvųjų automobilių vairuotojams vis dar reikia mokėti 8 litus, sunkvežimių - 43 litus.

Susisiekimo ministerija aiškino, kad sprendimas keisti šią tvarką priimtas bendru suinteresuotų valstybės institucijų - Susisiekimo ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Muitinės departamento bei Vyriausybės atstovo Marijampolės apskrityje sutarimu.

"Lietuvos valstybinės reikšmės keliai yra neapmokestinami ir vienodai prieinami visiems. Priverstinis transporto priemonių, važiuojančių į Kybartų pasienio postą, apmokestinimas neturi jokio teisinio pagrindo, todėl ši problema turi būti sprendžiama nedelsiant", - tąkart sprendimo motyvus dėstė E.Masiulis. Anot jo, aikštelės savininkai gali imti mokestį tik už aikštelėje teikiamas įvairias paslaugas.

Žeria priekaištus

Vilkaviškio rajono meras Algirdas Bagušinskas vakar kreipėsi į Generalinę prokuratūrą ir paprašė išsiaiškinti, ar susisiekimo ministras E.Masiulis nepažeidė įstatymų, vienašališkai nutraukdamas 2001 metais su rajono savivaldybe suderintos saugaus eismo Kybartų mieste gerinimo priemonių schemos galiojimą.

"Trūksta ministro valstybinio požiūrio į problemos sprendimą. Jei norima keisti tą schemą, tai prieš nutraukiant senosios galiojimą turi būti patvirtinta ir su visomis suinteresuotomis institucijomis suderinta nauja. Jos nėra", - LŽ sakė A.Bagušinskas.

Anot jo, susisiekimo ministras savivaldybę savo raštu įgaliojo užtikrinti per sieną vykstančių automobilių eilių reguliavimą bei vairuotojų ir keleivių saugumą. Tačiau pagal įstatymus tuo turi rūpintis Susisiekimo ministerija, o eismą reguliuoja Automobilių kelių direkcija. Ji stato atitinkamus ženklus, nes ir keliai ne savivaldybei priklauso. "Tokių nurodymų siuntinėjimas viršija ministro kompetenciją, nes to nenumato Vietos savivaldos įstatymas", - aiškino Vilkaviškio rajono meras.

Kreipsis ir ministerija

Ministras E.Masiulis džiaugiasi, kad Vilkaviškio rajono meras pats suskubo kreiptis į prokurorus, tad to nereikės daryti Susisiekimo ministerijai.

"Mes taip pat jau ruošiame dokumentus prokuratūrai. Mano įsitikinimu, už įvažiavimą į aikštelę renkamas mokestis prieštarauja Konstitucijai ir kitiems įstatymams, nes niekur nenumatyta, kad reikia mokėti už sienos kirtimą. Tikiuosi, kad teisėsaugos institucijos aiškiai pasakys, kas pažeidžia įstatymus, nes rajono valdžia turės pateikti visą informaciją apie investicijas, apie savivaldybės įsipareigojimus privačiai bendrovei", - vakar LŽ sakė E.Masiulis.

Anot jo, nepagrįsti ir jam metami kaltinimai vienašališkumu, nes sprendimui keisti esamą tvarką pritarė daugelis suinteresuotų valstybės institucijų. Be to, iš esmės keisti minėtą schemą esą nesiruošiama. Numatoma, kad automobilių aikštelę ir visą infrastruktūrą perims Pasienio punktų direkcija. Tad jei tik pasienyje nusidrieks automobilių eilė, valstybės sieną kirsiantys automobiliai į aikštelę galės įvažiuoti. Tačiau už tai jokio mokesčio mokėti nereikės.

Kaip tik šiandien Kybartuose turėtų įvykti Susisiekimo ministerijos bei kitų žinybų atstovų susitikimas su Rusijos Kaliningrado srities pasienio pareigūnais. Per jį bus tariamasi, kaip padidinti Kybartų - Černyševskojės pasienio posto pralaidumą. "Tikimės, kad susitarimas bus pasiektas ir Kybartuose jokių automobilių eilių nebus", - sakė E.Masiulis.

Naujos tvarkos - nė kvapo

Kol Vilkaviškio rajono savivaldybė per Generalinę prokuratūrą aiškinasi santykius su Susisiekimo ministerija, Kybartuose tebesilaikoma senos tvarkos. Tiek pirmadienį, tiek ir vakar visi valstybės sieną kirsti norintys automobiliai buvo nukreipiami į UAB "Vildega" automobilių stovėjimo aikštelę ir apmokestinami.

"Aš paraginau gyventojus ir vairuotojus laikytis senosios tvarkos, nes kitaip Kybartuose būtų chaosas", - aiškino Vilkaviškio rajono meras.

Mero raginimą išgirdo beveik visi lengvųjų automobilių vairuotojai, tik vienas kitas nenori užsukti į aikštelę. Vilkikų vairuotojai, kurių dauguma - iš Rusijos, apie naują tvarką iš viso nieko nėra girdėję. Todėl į aikštelę suka net be jokio raginimo.

Automobilių stovėjimo aikštelėje dirbantis UAB "Vildega" vadybininkas Vitalius Paplauskas LŽ aiškino, kad bendrovė nei iš Vilkaviškio rajono savivaldybės, nei iš Susisiekimo ministerijos ar Vyriausybės nėra gavusi jokių nurodymų nutraukti veiklą Kybartuose, o pati to daryti neketina.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Skvernelis: kelio Kaunas–Alytus rekonstrukcija gali prasidėti 2021 metais (18)

Valstybinės reikšmės krašto kelio Kaunas–Prienai– Alytus rekonstrukcija gali prasidėti 2021...

Vakare ir naktį eismo sąlygas sunkins plikledis (1)

Švenčionių rajone penktadienio pavakarę silpnai snigo, likusioje šalies dalyje buvo be kritulių,...

Iki Vilniaus pietinio aplinkkelio tiesimo II etapo darbų pradžios – vienas žingsnis (47)

Susisiekimo ministerija , Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos...

Iš sostinės į pajūrį pradeda kursuoti didesni traukiniai (10)

Artėjant vasaros sezonui, populiariausiu geležinkelio maršrutu Vilnius– Klaipėda penktadienį...

Svarstoma 4 kartus sumažinti apytuščių „Statyk ir važiuok“ aikštelių mokestį (139)

Sostinės Taryba iš naujo peržiūri naudojimosi „ Statyk ir važiuok “ („Park & Ride“)...

Top naujienos

Miltinio paveikslas: tai buvo žvėris ir Dievas, be lašo gailestingumo (44)

Aktoriaus ir režisieriaus Juozo Miltinio talentu ir indėliu į Lietuvos teatro istoriją neabejoja...

Kodėl Lietuva niekada negyveno taip gerai kaip Vakarai (357)

Lietuva niekada negyveno taip gerai, kaip Vakarų Europa, sako „Luminor“ banko vyriausiasis...

Įkaitę pasisiūlęs pakeisti policininkas mirė (4)

Prancūzų policininkas, kuris pasisiūlė į prekybos centre džihadisto laikytų įkaitų vietą ir...

Naktinis reidas Vilniuje: girtas vairuotojas trenkėsi į elektros laidus tvarkiusius darbininkus (33)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį Vilniaus policijos pareigūnai surengė jau įprastą...

Lemiamu metu taškus rinkęs Valančiūnas sužaidė vienas rezultatyviausių sezono rungtynių (5)

Jonas Valančiūnas žibėjo puolime, o jo ir Kyle'o Lowry vedama Toronto „Raptors“ ekipa...

Kokios šiemet daigų ir sodinukų kainos (2)

Kaune vykstanti žemės ūkio paroda „Ką pasėsi... 2018“ ne tik vienas didžiausių žemės...

Orai: po šio savaitgalio gražių orų gali tekti laukti ilgai (18)

Savaitgalis bus malonus: vyrau sausi ir pavasariškai šilti orai. Deja, bet paskutinė kovo savaitė...

10 barzdotų moterų, metusių iššūkį visuomenei ir sulaužiusių stereotipus (96)

Daugiau nei prieš 100 metų vadinamosios „apsigimėlių parodos“ buvo gana populiarios. Ir kol...

Neseniai širdies draugą pristačiusi Asta Valentaitė vakarėlyje užminė mįslę (235)

Žinomo floristo Manto Petruškevičiaus dovanų ir gėlių salono „Flower Couture by Mantas...

Mokslininkai išsiaiškino, kas iš tikrųjų yra dykumoje rastas „ateivis“ (57)

Pietų Amerikos dykumoje rasti žmogų primenančios būtybės palaikai dėl savo išvaizdos primena...