Tačiau šie pokyčiai nebuvo tokie dideli ir reikšmingos įtakos akcijų rinkoms neturėjo. Šiuo metu pagrindinis investuotojų dėmesys krypsta į įmonių skelbiamus veiklos rezultatus. Indeksas Stoxx Europe 600 pirmadienį susitraukė -0.76 proc. Olandijos siuntų bendrovė „PostNL“ krito net -13,36 proc. po to, kai paskelbė, kad trečiojo ketvirčio pelnas sudarė 12 mln. eurų, tuo tarpu analitikai prognozavo, kad šis rodiklis augs iki 26 mln. eurų.

Taip pat gana intensyvų kritimą patyrė Italijos gamtinių dujų paskirstymo bendrovė „Snam SPA“ (11,32 proc.), po informacijos apie bendrovės reitingo pakeitimą. Italijos komercinis bankas „Mediobanca SPA“ (-1,06 proc.) išplatino rekomendaciją, kurioje nurodoma, kad „Snam SPA“ akcijos neatitinka esamos vertės rinkoje ir nurodoma jas parduoti. Nors dauguma akcijų Europoje krito, tačiau buvo ir kilusių.

Pigių skrydžių bendrovės „Ryanair Holdings PLC“ akcijų vertė nuo pat prekybos pradžios momentiškai šoktelėjo 7,7 proc. ir pasiekė aukščiausią lygį nuo pat prekybos pradžios 1997 metais. Tokią reakciją iššaukė pareiškimas, kad bendrovė tikisi pasiekti 100 mln. eurų didesnį metinį pelną nei buvo anksčiau prognozuota. 

JAV rinkose (S&P 500 -0,01 proc.; Dow Jones -0,14 proc.) vyravo lengvas pesimizmas. 

Šeštadienį paskelbtas Kinijos gamybos sektoriaus užsakymų rodiklis susitraukė nuo 51,1 iki 50,8. Ši informacija privertė JAV investuotojus šiek tiek sunerimti, manant, kad lėtėjantis Kinijos aktyvumas gali neigiamai paveikti JAV ekonomiką. 

Antradienį svarbesnių makroekonominių rodiklių sulauksime iš JAV, kur bus paskelbta rugsėjo mėnesio pramonės sektoriaus aktyvumas. Prognozuojama, kad šis rodiklis sumažės -0,6 proc., tačiau ne tiek daug kaip praėjusį mėnesį (-10,1 proc.). Šiandien į prekybą grįžo Japonijos investuotojai, keldami indeksus Topix (-2,63 proc.) ir Nikkei 225 (2,73 proc.) į viršų. Taip pat teigiamos nuotaikos jaučiamos ir Kinijoje, kur CSI 300 indeksas svyruoja su nedideliu teigiamų 0,03 proc. pokyčiu.

Valiutų rinkos

Pirmadienį, ketvirtą dieną iš eilės, JAV doleris rodė stiprėjimo ženklus prieš eurą. EUR/USD valiutų kursas dienos pabaigoje pasiekė 1,2485 lygį, eurui susilpnėjant 0,37 proc. (keturių dienų EUR/USD pokytis -1,96 proc.). Antradienio ryte pagrindinių valiutų santykis nuo vakar dienos stipriai nepasikeitė ir laikosi ties 1,2510 lygiu.

Tikėtina, kad šiandienos prekybos metu didelių svyravimų nematysime, investuotojams laukiant artimiausių ECB ir FED‘o posėdžių. Tačiau ir toliau didėja tikimybė, kad artimiausiame ECB posėdyje bus paskelbta apie agresyvesnę banko monetarinę politiką, siekiant padidinti euro zonos ekonomikos aktyvumą bei stengiantis išjudinti žemą infliacijos lygį. O tokiom prognozėm pasitvirtinus, euro vertė prieš JAV dolerį dar labiau susitrauktų.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Pirmadienį Rygos ir Talino biržų indeksai judėjo priešinga linkme nei Europa, atitinkamai kildami po 0,48 proc. ir 0,14 proc., tuo tarpu Vilniaus indeksas susitraukė -0,19 proc. Bendras trijų biržų aktyvumas viršijo 844 tūkst. eurų, o didžiausią jo dalis teko tiesioginiams sandoriams.

Prekybos pradžioje paskelbta informacija apie „Aprangos“ grupės 2014 metų spalio mėnesio apyvartą, smulkių investuotojų dėmesio nesukėlė, tačiau bėgant paskutinei prekybos valandai buvo sudaryti keturi sutartiniai sandoriai (du po 50 tūkst. akcijų, kaina 2,635 euro ir du po 42,5 tūkst. akcijų, kaina 2,64 euro).

Šių sandorių kaina nebuvo stipriai nutolusi nuo rinkoje esančios, todėl akcijos kaina staigesnių svyravimų nepatyrė ir prekyba baigė su +0,38 proc. (2,63 eur.) kilimu. Pirmadienį popieriaus gamintojas „Grigiškės“ išplatino informaciją, kad per 2014 m. devynis mėnesius bendrovės pardavimai padidėjo 14,1 proc. daugiau nei prieš metus, EBITDA išaugo 13,7 proc. per pastarąjį laikotarpį. Tai sukėlė smulkių investuotojų aktyvumą (24 sandoriai, 25,9 tūkst. eurų apyvarta) akcijos vertei šoktelint 0,98 proc.

Taip pat bendrovė pranešė apie sėkmingai užbaigtą biokatilinės statybų projektą Vilniuje, kuris ateityje įmonei padidins pajamas. Šiandien svarbesnių naujienų Baltijos rinkose nežadama skelbti, todėl bendras investuotojų dėmesys turėtų krypti į Europoje vyraujančias akcijų rinkų tendencijas.