„Šis planas yra būtinas. Neapibrėžtumo kontekste šis projektas yra esminis užtikrinant tvirtą ir tvarią veiklą“, – „Renault“ pranešime teigė laikinai einanti pareigas bendrovės generalinė direktorė Clotilde Delbos. „Renault“ pernai vasarį skelbė apie pirmą kartą per 10 metų patirtus nuostolius.

Šiuo metu automobilių pramonė dėl koronaviruso pandemijos išgyvena sunkų laikotarpį, per kurį pardavimai smarkiai krito.

„Renault“ ketina uždaryti arba restruktūrizuoti iš viso keturias gamyklas Prancūzijoje. Be šalyje atleidžiamų 4 600 darbuotojų, kitur pasaulyje darbo neteks dar 10 tūkst. „Renault“ darbuotojų. Bendrovė žada stabdyti planuotą plėtrą Maroke ir Rumunijoje, taip pat svarstomas atšaukti plėtrą Rusijoje.

Šiuo metu „Renault“ pagamina apie 4 mln. automobilių per metus. Po 4 metų gamybos apimtys sumažės iki 3,3 mln. automobilių per metus.

„Norime atkurti savo pelningumą ir užtikrinti plėtrą Prancūzijoje ir užsienyje“, – sakė C. Delbos.

„Renault“ 2018 m. pabaigoje supurtė buvusio generalinio direktoriaus Carloso Ghosno areštas, atskleidęs nesutarimus su Japonijos partneriais „Nissan“ ir „Mitsubishi“.

Pernai „Renault“ pirmą kartą per 10 metų paskelbė apie patirtus nuostolius – iš viso 141 mln. eurų. Šiuo metu bendrovė derasi su Prancūzijos Vyriausybe dėl 5 mlrd. eurų valstybės paskolos, padėsiančios ištverti koronaviruso krizę.

Prancūzijos valstybė valdo 15 proc. „Renault“ akcijų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Top naujienos