„Nėra kalbų apie išleidimus ar plaukimus (laivų - BNS), yra kalba apie saugų buvimą uostuose, kad uostų vadovybės išleistų įgulas išvykti“, - BNS teigė Saulius Girdauskas.

Anot jo, su uostais siekiama susitarti, kad visa įgula, kuri nėra būtina saugiam laivo stovėjimui, būtų išleista. Dalis jūrininkų laivuose liktų, „kol dar laivai priklauso Lietuvai“.

Pasak LJL valdybos pirmininko, svarstoma galimybė parduoti aukcionuose laivus, kurie yra ne Europos uostuose - JAV ir Senegale. Tačiau kol kas neaišku, kada bus priimti sprendimai - tai turės nuspręsti būsimas LJL bankroto administratorius.

„Bankroto administratorius sprendžia klausimus ir galbūt net bus leista jiems nugabenti krovinius“, - BNS sakė S.Girdauskas.

Anot jo, sudėtingiausia yra laivo „Romuva“, stovinčio Italijos uoste, padėtis - agentas atsisako laivui patiekti degalus ir vandenį bei iškėlė dar vieną kreditorinį reikalavimą.

„Jeigu konkrečiai informacija apie itališką laivą, nes pervesti pinigai už degalus, o degalai nepatiekti. Vakar buvo už degalus, už vandenį pinigai pervesti. Yra taip, kad viskas vykdoma per agentą, išskyrė dar vieną kreditorinį reikalavimą sumokėti agentui už jo darbus, arba jis neperduos mokėjimų“, - BNS sakė S.Girdauskas.

Iš keturių LJL laivų, įstrigusių užsienio uostuose, tik „Ventos“, esančios JAV, Filadelfijoje, kapitonas BNS teigė, kad laive pakanka kuro ir maisto. Kitų laivų atstovai teigė, jog jiems neužtenka kuro, maisto arba jie turi techninių nesklandumų.

LJL laivus aplankys konsuliniai darbuotojai 

Bankrutuojančios „Lietuvos jūrų laivininkystės“ (LJL) laivų įgulos penktadienį turėtų sulaukti konsulinių darbuotojų, kurie aiškinsis padėtį vietoje. Tai BNS patvirtino užsienio reikalų viceministras Neris Germanas.

„Konsuliniai darbuotojai penktadienį turėtų apsilankyti laivininkystės laivuose Italijoje ir JAV, į Portugaliją irgi skris atstovas. Jie atvyks į vietą, susitiks su jūrininkais, kapitonais. Sudėtingiau yra su Senegalu, tačiau čia veiksime per kitų Europos Sąjungos šalių atstovybes“, - BNS sakė N.Germanas, kuris ketvirtadienį susitiko su susisiekimo viceministru Sauliumi Girdausku.

Tai bus bene pirmas kartas, kai nuo gegužės sulaikytų laivų įgulos susitiks su Lietuvos pareigūnais.

Dėl skolų iš uostų neišleidžiamų laivų įguloms skundžiantis degalų, maisto ir vandens trūkumu, Susisiekimo ministerija tvirtina besirūpinanti, kad jūreiviams nieko netrūktų.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį sukritikavo Susisiekimo ministeriją už informacijos slėpimą, o vieno laivo atstovas BNS teigė, kad jiems iki šiol padėjo tik žiniasklaida.

Kol kas vienintelis LJL laivas iš Lenkijos ketvirtadienį pasiekė Klaipėdą, tuo tarpu likusių keturių laivųItalijoje, Portugalijoje, JAV ir Senegale likimas lieka neaiškus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės