Sostinės oro uoste liepos 14 dieną prasideda kilimo ir tūpimo tako rekonstrukcija, truksianti 35 dienas. Jeigu pavyks visus suplanuotus darbus užbaigti anksčiau, oro uostas vis tiek atsidarys kaip suplanuota – rugpjūčio 18 dieną.
© DELFI / Kęstutis Kasciukevičius

Kai kurie Seimo nariai siūlė atidėti numatytų darbų atlikimo pradžią, esą nėra tinkamai pasiruošta. Bet, matyt, jie neįvertino galimų pasekmių, jeigu toks projektas būtų atidėtas, ir pademonstravo savotišką neraštingumą, paskutinę minutę keldami sumaištį ir naują svarstymų bangą. Liaudies išmintis byloja – šunys loja, karavanas eina.

Apie Vilniaus oro uosto rekonstrukciją papasakojo Lietuvos oro uostų vykdomasis direktorius Donatas Voveris, kuruojantis šį projektą.

– Kaip vertinate kai kurių Seimo liberalų ir konservatorių frakcijų narių siūlymą atidėti Vilniaus oro uosto kilimo ir tūpimo tako rekonstrukciją?

– Rekonstrukcijai buvo kruopščiai ruoštasi dvejus metus. Esame pasiruošę visiems jos etapams. Į politiką oro uostai nesikiša, mes turime aviacinę veiklą vertinančias institucijas, patvirtintus planus, tad vykdome suplanuotus darbus. Sveikos darbinės įtampos ir taip užtenka.

– Ar rekonstrukcijos darbai vyksta pagal planą?

– Vilniaus oro uoste paruošiamieji darbai jau vyksta nuo gegužės 30 dienos, nestabdant veiklos, netrukdant oro eismui. Įvairūs darbai vykdomi ir dieną, ir naktį: šalia KTT stiprinamas ir tankinamas apsauginių juostų gruntas, įrengiamos naujos lietaus surinkimo ir drenažo sistemos, atliekami elektrotechnikos darbai, vedžiojami kabeliai. Liepos 14 dieną prasidės intensyvūs darbai ant kilimo juostos. Viskas vyksta pagal planą.

Projekto rangovas yra ūkio subjektų grupė – latvių bendrovė „A.C.B.“ ir lietuvių UAB „Autokausta“, pasitelkę dar 10 subrangovų.

Skrydžiai iš Vilniaus persikels į Kauno oro uostą, jį baigiama paruošti išaugusiems keleivių srautams – iškilo laikinieji išvykimo ir atvykimo terminalai, išplėsta transporto infrastruktūra. Oro uosto įrangos perkraustymą iš Vilniaus į Kauną atlieka ekspedijavimo UAB „Axis Transport“.

– Kuo skiriasi Vilniaus oro uosto KTT rekonstrukcija nuo panašių pasaulyje?

– Pirmą kartą Europoje didesnio oro uosto veikla perkeliama į mažesnio (dažniausiai būna atvirkščiai) – tai beprecedentis reiškinys, tuo išsiskirsime, būsime pavyzdžiu.

Apskritai rekonstrukcijos vyksta ir kituose oro uostuose, tai nėra kažkas neįprasto, reikia tik džiaugtis, kad tai vyksta itin retai. Pavyzdžiui, Italijos Bergamo oro uosto KTT rekonstrukcija atlikta prieš trejus metus gegužę–birželį, jo veikla buvo sustabdyta daugiau nei 2 savaitėms.

Austrijos Klagenfurto oro uosto veikla dėl tako rekonstrukcijos buvo sustabdyta 3 savaitėms praėjusių metų rugsėjo mėnesį. O Bulgarijos Varnos oro uostas buvo uždarytas net 4,5 mėnesio. Visų rekonstrukcijų mastai skiriasi – atliekami skirtingi darbai, todėl skiriasi ir veiklos sustabdymo laikotarpis.

– Dėl ko dažniausiai nerimauja oro bendrovės ir keleiviai, kai dabar skrydžiai keliasi į Kauną?

– Tik viena oro bendrovė – „Ryanair“ neperkėlė savo skrydžių iš sostinės į Kauną, jie nebus vykdomi nuo liepos 1 iki rugsėjo 1 dienos. Nuo rudens skrydžius iš Vilniaus ši bendrovė vėl vykdys.

Viešai diskutuojama, ar Kauno oro uostas pajėgs aptarnauti staiga išaugusį keleivių skaičių, ar pajėgs su šiuo iššūkiu susitvarkyti. Patikiname, kad pajėgs.

Kita baimė – susisiekimas. Mes manome, kad susisiekimas tarp Vilniaus ir Kauno yra geras, specialiai šiuo laikotarpiu imtasi daug papildomų priemonių, kad keleiviai nepatirtų nepatogumų.
Reguliariai keleivius iš Klaipėdos ir Vilniaus į Kauno oro uostą vežios bendrovė „Ollex“, o transporto bendrovė „Toks“ maršrutu Vilniaus autobusų stotis – Kauno oro uostas vyks devynis kartus per dieną.

Kauno geležinkelio stotį su oro uostu jungiantys 29-ojo maršruto autobusai kursuos kas pusvalandį, o naujas specialus 29E maršruto autobusas suteiks galimybę pasiekti oro uostą iš centro per 20 minučių nakties metu.

Donatas Voveris
Donatas Voveris
© Aviacijos pasaulis nuotr.

– Kokie konkrečiai KTT rekonstrukcijos darbai bus atlikti?

Bus frezuojama senoji asfaltinė danga per visą 2515 m ilgį ir 50 m plotį. Bus užkloti keturi skirtingi dangos sluoksniai, kartu tiesiami elektros kabeliai, prie kurių bus prijungti nauji LED žiburiai, įrengiami vandens surinkimo latakai. Viršutinis KTT sluoksnis ypatingas tuo, kad jam keliami papildomi ratų sukibimo su dangos paviršiumi reikalavimai.

Rekonstrukcijos metu į oro uostą suvažiuos ar bus atvežta 200 įvairios technikos vienetų.

– Kaip atrodys KTT danga ir žymėjimas, kiti techniniai įrenginiai po rekonstrukcijos? Apibūdinkite pokyčius, detales.

Kilimo ir tūpimo takas kaip inžinerinis statinys nesikeis, pavyzdžiui, nebus pakeistas žemės reljefo peraukštėjimas, kuris siekia 17 metrų. To technologiškai praktiškai neįmanoma padaryti. KTT kategorija 4E (tai reiškia – ilgas ir platus) išliks, kaip ir buvo. Tarptautiniams oro uostams kategorijas suteikia ICAO – Tarptautinė civilinės aviacijos organizacija, Vilniaus oro uosto kategorija RFFS 7. Rekonstruoto tako žymėjimas bus toks pat, kaip buvo.

– Ar pavyks Vilniaus oro uosto rekonstrukcijos darbus baigti laiku?

Pasirinkome tinkamiausią laikotarpį pagal mūsų klimato sąlygas, vadovaudamiesi ilgalaikėmis orų prognozėmis. Svarbiausia yra kuo mažesnis kritulių kiekis ir mažiausi temperatūrų pokyčiai. Skaičiuota su atsarga, tad gali būti, kad takas bus rekonstruotas anksčiau nei per 35 dienas, tačiau vis tiek skrydžiai bus atnaujinti, kaip suplanuota, – nuo rugpjūčio 18 dienos.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Eismo sąlygas sunkina snygis (1)

Ankstų ketvirtadienio rytą šalyje oro temperatūra nuo 3 iki 7 laipsnių šalčio.

Amsterdamo Schipholio oro uoste dėl stiprių vėjų atšaukiami skrydžiai (2)

Amsterdamo Schipholio oro uoste trečiadienį energingai ruošiamasi sutikti stiprią audrą, jau...

Galingai audrai artėjant prie Nyderlandų atšaukia 220 skrydžių (2)

Nyderlandų oro linijos KLM atšaukė 220 ketvirtadienį suplanuotų skrydžių dėl galingos...

Vakare ir naktį eismo sąlygas sunkins snygis (13)

Šalies magistraliniai bei krašto keliai trečiadienio pavakarę buvo daugiausia šlapi, vietomis -...

Dar viename kelyje Lietuvos vairuotojų laukia nauji kelio ženklai (32)

Magistralėje A2 Vilnius– Panevėžys (95,88 km ir 110,31 km) pradeda veikti du naujai įrengti...

Top naujienos

Konservatorių ir valstiečių kovoje – intriga: duomenys išsiskyrė (150)

Jau ne pirmą mėnesį populiariausių partijų viršūnėje tarpusavyje besivaržantys valstiečiai...

Pasibaigus pikantiškai istorijai – vėl bus ieškomas vienos didžiausių valstybės įmonių vadovas (18)

Viena didžiausių valstybės įmonių, kurios darbuotojų kiekis pranoksta Prezidentūros, Seimo ir...

Testas: 9 simptomai – gripas ar peršalimas? (3)

Devyni simptomai sieja gripą ir peršalimą . Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai...

Orai: grįš šaltis (19)

Panašu, jog šalyje pagaliau įsitvirtins tikra žiema, su sniegu pasipuošusiomis apylinkėmis. Nors...

„Grei anatomijos“ žvaigždė parduoda prabangų namą (3)

Populiaraus serialo „Grei anatomija“ aktorė Ellen Pompeo parduoda savo prabangų namą...

Kokie naminiai gyvūnai Lietuvoje gali žiemą gyventi be tvarto (6)

Žiemos sezonas – tikras išbandymas tiek ūkininkui, tiek jo guvulių bandai. Iki 15 laipsnių...

Užsikimšo vamzdžiai? Iš jų sklinda blogas kvapas? Padėti gali ir naminės priemonės (3)

Jūsų namuose iš kanalizacijos vamzdžių gana dažnai gali pasklisti blogas kvapas. Paprastai nosį...

Valančiūno ir Drummondo dvikovoje – žvėriški dvigubi dubliai ir lietuvio komandos pergalė (3)

NBA pirmenybėse po nesėkmingos atkarpos pergalės skonį vėl pajuto Toronto „Raptors“ (30-13)...

Po kritikos lavinos atsitiesęs Kuzminskas įrodė savo vertę prieš Plazos auklėtinius „Real“ su Mačiuliu palaužė „Baskonia“ ekipą (15)

Po kritikos bangos Mindaugas Kuzminskas sužaidė rezultatyviausią savo mačą Milano „AX...

Vienuoliktasis Dakaro etapas: Žalą buvo ištikęs techninis krachas, greičiausias – Juknevičius atnaujinta 06.48 val. (455)

Vienuoliktajame jubiliejinio 40-ojo Dakaro ralio etape sportininkams trečiadienį reikėjo iš Beleno...