aA
Trečiadienį miesto savivaldybės administracijos direktorius Kęstutis Ąžuolas ir UAB „Alkesta“ generalinis direktorius Rimantas Morkūnas pasirašė pėsčiųjų tilto per Nemuną statybos darbų sutartį. Ketvirtas tiltas Alytuje sujungs kurortinę miesto dalį ir piliakalnį. Jis turi iškilti per dvejus metus. Tilto sąmatinė vertė - 30 mln. litų, didžioji dalis sumos - Europos Sąjungos lėšos.
© "Alytaus naujienų" nuotr.

Pasirinkta paspyrinė konstrukcija

Miesto vadovai pasveikino konkurso laimėtoją UAB „Alkesta“ ir išreiškė viltį, kad objektas bus pastatytas laiku ir kokybiškai. Pasak įmonės direktoriaus R.Morkūno, tai priklausys ir nuo gamtinių sąlygų, nes objektas yra sudėtingas, gerokai sudėtingesnis nei Tūkstantmečio tiltas, kurį taip pat statė ši įmonė.

2012 metų pradžioje UAB Tiltų ekspertų centro projektuotojai pristatė penkis pėsčiųjų ir dviračių tilto projekto variantus. Alytiškiai galėjo balsuoti už labiausiai patikusį variantą. Dauguma rinkosi paspyrinio pėsčiųjų ir dviračių tilto konstrukciją, kurią pasiūlė ir patys projektuotojai bei pritarė miesto savivaldybės tarybos nariai. Ši konstrukcija priimtina kainos atžvilgiu, tačiau turės didesnį poveikį aplinkai, nes ant krantų teks įrengti nemažas statybvietes.

Ar bus išlaikyti aplinkosaugos reikalavimai, ar statybos metu nenukentės vienas gražiausių Alytaus gamtos kampelių, dar kartą teirautasi ir pasirašant sutartį.

R.Morkūnas sako, kad statybų gamtos apsuptoje vietoje metu neišvengiamai kyla aplinkosauginių problemų, juk prie statybvietės turi privažiuoti didelio tonažo statybinė technika, kranai. Tačiau visos problemos, anot jo, išsprendžiamos, o galima žala atkuriama baigus darbus.

Statant naująjį tiltą teks atsižvelgti ir į paveldosaugininkų reikalavimus, mat senojo geležinkelio tilto atramos, ant kurių ir žadama statyti 35 metrų aukščio naująjį tiltą, įtrauktos į paveldo objektų sąrašą ir saugomos valstybės. Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Janis Laurinaitis užtikrino, kad projektas suderintas su Kultūros paveldo departamento Alytaus teritoriniu padaliniu. Paminklosaugininkų reikalavimas išsaugoti dalį senųjų konstrukcijų bus vykdomas, bet projekto derinimas vyko ilgai ir buvo koreguojamas.

Tiltai – miesto veidas

„Projektas yra sudėtingas ir inžineriniu, ir paveldosauginiu požiūriais, tačiau kitaip ir negali būti, jei norime turėti tokį šiuolaikišką objektą, kuris taps ir traukos centru Alytuje. Pagaliau tiltai yra miesto veidas“, – pastebi K.Ąžuolas.

Kaip vienareikšmišką pliusą jis įvardija tai, kad konkursą laimėjo mūsų mieste įsikūrusi įmonė, kurioje dirba alytiškiai. Tačiau ir dėmesys, pasak administracijos direktoriaus, tiek pačių miestiečių, tiek ir žiniasklaidos šiam projektui bus labai didelis, taigi ir bendrovei teks pasitempti. Beje, tai jau trečias tiltas per Nemuną, kurį statys „Alkesta“ (be Tūkstantmečio tilto Alytuje, taip pat ir Druskininkuose) bei sutvarkys jo prieigas.

Pėsčiųjų ir dviračių tilto ilgis bus 260 metrų, aukštis – per 30 metrų. Statinį sudarys metalinės konstrukcijos, o jis stovės ant keturių atramų (dviejų krantuose ir dviejų vandenyje), didžiausias tarpatraminis atstumas – 93 metrai. Tiltas turėtų būti baigtas 2015 metais, taigi alytiškiams belieka tikėtis, kad niekas nesukliudys darbus atlikti laiku.

Dabar tilto sąmata išaugusi

Ne paslaptis, kad apie ketvirtą tiltą per Nemuną Alytuje pradėta kalbėti dar 2009 metais, tačiau sumanymą lydėjo daug nesklandumų. Pirmoji projektuotojų vizija pasirodė įspūdinga, bet labai brangi. Dviejų aukštų tilto sąmatinė vertė anuomet perlipo 40 mln. litų, todėl sumanymo atsisakyta. 2012-aisiais pasirinkus paspyrinio pėsčiųjų ir dviračių tilto variantą, tikėtasi tilpti į 20 mln. litų. Šios lėšos įgyvendinant Europos Sąjungos investicinį projektą „Pėsčiųjų ir dviračių takų infrastruktūros, jungiančios Alytaus piliakalnį bei jo prieigas su Kurorto ir Miško parkais, įrengimas ir šių teritorijų sutvarkymas bei pritaikymas poilsiui ir rekreacijai“ liktų sutvarkius kitas dvi projekte numatytas ne mažiau svarbias miesto vietas – Mažosios Dailidės ežerėlio ir piliakalnio aplinkines teritorijas. Dabar tilto sąmata išaugusi, tačiau, pasak Neringos Rinkevičiūtės-Bakum, tikimasi šią problemą išspręsti programos viduje. Kiek lėšų savivaldybei reikės papildomai – dar neaišku. Naujasis pėsčiųjų ir dviračių tiltas per Nemuną yra vienas iš trijų objektų, kurių statyba ir tvarkymas numatytas projekte, iš dalies finansuojamame Europos Sąjungos struktūrinių fondų pagal Sanglaudos skatinimo veiksmų programos priemonę „Regioninių ekonomikos augimo centrų plėtra“.

Pastačius naują tiltą ypač patogu bus pėstiesiems ir dviratininkams, norintiems aplankyti kitoje Nemuno pusėje esančius objektus. Iki šiol jiems reikia keliauti per Antano Juozapavičiaus arba Kaniūkų tiltus. Tačiau naujojo tilto statybų metu laikinai teks rinktis kitus dviračių ir pėsčiųjų tako maršrutus, nes tas, kuris driekiasi pylimu pro Dainų slėnį, bus uždarytas.

Įvertink šį straipnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
(0 žmonių įvertino)
0
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Oro kompanijos kontratakuoja: padavė į teismą skrydį praleidusį keleivį reikalauja virš 2000 eurų (9)

Teisminio ginčo tarp Vokietijos oro linijų bendrovės ir vieno iš jos klientų centre – oro...

Tarnyba: Rusnės estakados statybos sutartis turi būti nutraukta LAKD sako neklausys (237)

Viešųjų pirkimų tarnybai pareiškus, kad Automobilių kelių direkcija turi nutraukti 9,46...

„Fegda“ už 23 mln. eurų rekonstruos magistralę prie „Megos“ Kaune (12)

Konkursą laimėjusi kelių statybos bendrove „ Fegda “ už beveik 23,5 mln. eurų rekonstruos...

Vilniaus stoties rajono laukia dideli pokyčiai (43)

Vilniaus geležinkelio stoties teritorijos modernizavimo projektui „Vilnius Connect“ suteiktas...

„Girteka Logistics“ atidarė transporto padalinį Lenkijoje (13)

„ Girteka Logistics “ atidarė transporto padalinį Poznanės mieste Lenkijoje. Bendrovė taip pat...

Top naujienos

Lietuvė Australijoje: linksmiausia buvo sužinoti, ką jie kalba apie Lietuvą (3)

Vienas įdomesnių ir linksmesnių dalykų Australijoje yra sužinoti, kaip vietiniai įsivaizduoja...

Lietuvių mėgstama daržovė pripažinta supermaistu: galėtume su ja užkariauti Europą (40)

Žmonių noras sveikai maitintis Lietuvos daržovininkams atvėrė naują nišą, kuri gali atnešti...

Eurolygos atkrintamųjų traukinyje liko tik trys laisvi vagonai: ar „Žalgiris“ įšoks į vieną iš jų? (91)

„Tiktai teigiamą rezultatą“, – paklaustas, ką žvelgiant į priekį Kauno „Žalgiris“...

Kita Algirdo Brazausko gyvenimo pusė: dienoraščiuose jis visai kitoks, nei lietuviai buvo įpratę matyti (518)

Nors pirmąjį atkurtos nepriklausomos Lietuvos prezidentą Algirdą Mykolą Brazauską lietuviai...

Romas Sadauskas-Kvietkevičius. Kas griauna pasitikėjimą teisingumu – antrankiai ant teisėjų rankų ar Vijūnėlės dvariškiai? (1)

„Smūgis pasitikėjimui teisine sistema“, „politinis užsakymas“, „priešrinkiminis šou“...

Orijus Gasanovas siūlo aplankyti geriausią Europoje miestą: lietuviams ten patiks, jeigu žinos, ką nuveikti (136)

Barselona yra pats geriausias miestas Europoje. Bet ne visiems taip atrodo, nes žmonės ne visada...

Netikėta: „šaukimą“ į kariuomenę gauna ne tik žmonės – gali gauti ir jūsų automobilis (9)

Įsivaizduokite, kad vieną dieną sulaukiate laiško, kuriame teigiama, jog jūsų turima transporto...

Oro kompanijos kontratakuoja: padavė į teismą skrydį praleidusį keleivį reikalauja virš 2000 eurų (9)

Teisminio ginčo tarp Vokietijos oro linijų bendrovės ir vieno iš jos klientų centre – oro...

Diskusijoje apie skiepus prakeikta moteris neištvėrė: paprašė SAM atsakyti į devynis klausimus (5)

Norėčiau padiskutuoti ir išgirsti profesionalų nuomonę. Kadangi buvau pasisakiusi viešai savo...

7 simptomai, pranešantys apie sutrikusią skydliaukės veiklą (2)

Organizmą laisvai galima palyginti su darniai funkcionuojančių mechanizmų visuma. Kuriam nors...