Įvairius sužalojimus patyrę kauniečiai ar sužeistuosius į Gedimino gatvėje esantį Traumatologijos punktą atvežę vairuotojai pirmiausia turi ieškoti ne pagalbą teikiančių medikų, o automobilių stovėjimo bilietus pardavinėjančių kontrolierių.
Parkavimas, automobilio statymas, mokėjimo automatas
© DELFI (J.Markevičiaus nuotr.)
Kauno Veršvų vidurinės mokyklos bibliotekoje laborantu dirbančiam Vladui praeitos savaitės viduryje patirti išgyvenimai iki šiol kelia itin nemalonius prisiminimus. 60 metų vyras, eidamas šaligatviu greta mokyklos, suklupo ir stipriai susižalojo koją.

Lyg to būtų maža, greta Vlado ėjęs toje pat mokykloje besimokantis Jurgis taip pat susižeidė koją - vaikas dėl didžiulio skausmo net buvo praradęs sąmonę. Vyras, sužeistą moksleivį įsisodinęs į savo automobilį, nuskubėjo į miesto centre esantį Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės (RKKL) Traumatologijos punktą.

„Dėl veriančio skausmo vairuoti buvo beprotiškai sunku, tačiau sukandęs dantis važiavau. Atvykęs į ligoninę, pastačiau automobilį ir su vaiku nuskubėjau pas medikus“, - pasakojo Veršvų mokyklos darbuotojas. Vyrui bei kartu su juo atvykusiam vaikui medikai suteikė pagalbą. Vladui buvo konstatuotas kojos sausgyslės patempimas.

„Išėjęs į gatvę, pamačiau, jog mano automobilio ratas yra užblokuotas. Dėl susijaudinimo ir patirto streso man net nešovė mintis atvažiavus į ligoninę dar ieškoti, kur sumokėti už mašinos stovėjimą, - tikino Vladas. - Toje vietoje dirbantis kontrolierius man tik pasakė, jog pas mus jau važiuoja policijos pareigūnai.“

Vyras pasakojo, jog atvykęs pareigūnas jį pradėjo gąsdinti didelėmis baudomis, tuo tarpu kontrolierius pasiūlė išeitį: Vladas nuo bausmės gali išsisukti nusipirkęs 60-ies litų vertės automobilio statymo kortelę. „Uždirbu tikrai nedaug, tad su didžiule širdgėla padaviau tuos 60 litų, už kuriuos gavau kortelę, nors jos man visai nereikia“, - tvirtino Vladas.

Kaunietis teigė esąs pasipiktinęs, jog žmogus, patyręs nelaimę ir dėl jos atvažiavęs į Traumatologijos punktą, dar privalo rūpintis, kur įsigyti mašinos stovėjimo bilietą. „Greta tokios įstaigos privalo būti bent kelios stovėjimo vietos, rezervuotos pacientams“, - įsitikinęs vyriškis.

Automobilių stovėjimo kontrole miesto centre besirūpinančios UAB „Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktorius Algimantas Puidokas tvirtino, jog į panašias situacijas patekusių vairuotojų kontrolieriai neturėtų bausti.

„Pagal visus įstatymus, žmogus, atvykęs į Traumotologijos punktą, turi sumokėti už automobilio stovėjimą. Tačiau mūsų bendrovėje galioja vidinis susitarimas nebausti į ligoninę atvykusių ir už mašinos stovėjimą nesumokėjusių pacientų. Visi kontrolieriai turėtų laikytis šios nerašytos nuostatos“, - tvirtino direktorius.

A.Puidokas prisiminė prieš 3 savaites įvykusį incidentą. Tąkart į Traumatologijos puntą sužeistą sūnų atvežęs vyras nesumokėjo už mašinos stovėjimą. Tačiau po medikų apžiūros atėjęs prie savo automobilio, kaunietis kontrolieriui viską paaiškino ir šis atrakino užblokuotą ratą. Išgirdęs apie visai neseniai Vladui nutikusią istoriją, A.Puidokas patikino, jog kontrolierius pasielgė netinkamai.

Kauno Raudonojo Kryžiaus klinikinės ligoninės direktorius Juozas Skirmantas Paukštys, išgirdęs apie įvykusį incidentą, tikino puikiai suprantantis, jog nelaimės ištiktas žmogus gali ir užmiršti sumokėti už automobilio stovėjimą. „Tai yra kontrolierių kultūros klausimas. Mano marti buvo patekusi į nemalonią situaciją, kai, būdama nėščia, lankėsi pas gydytoją ir užtruko pusvalandžiu ilgiau nei planavo. Grįžusi prie automobilio, jo ratus rado užrakintus“, - teigė ligoninės vadovas.

Tačiau J. S. Paukštys pridūrė, jog vairuotojai, atvežantys sužeistuosius į Traumatologijos punktą, gali įvažiuoti į vidinę ligoninės teritoriją, kur nėra nei vieno ženklo, draudžiančio įvažiuoti ir pastatyti automobilį vadinamojoje rampoje. „Ten yra 8 vietos, kurios niekada nebūna užimtos. Tik automobiliai neturi trukdyti greitosios pagalbos mašinoms, kurioms ta rampa ir yra skirta“, - tikino J. S. Paukštys.

Tačiau šiuos ligoninės direktoriaus žodžius paneigė Vladas, paaiškinęs, kodėl nevažiavo į vadinamąją rampą, o automobilį statė gatvėje. „Kai mano mama buvo susilaužiusi raktikaulį, veždamas ją įvažiavau į vidinę Traumatologijos punkto teritoriją. Staiga atvažiavo dvi greitosios pagalbos mašinos, kurių vairuotojai, grasindami policija, mane iš ten išvijo“, - pasakojo vyras.

Ir A. Puidokas, ir J. S. Paukštys tvirtino bandę spręsti į Traumatologijos punktą atvykstančių vairuotojų automobilių stovėjimo problemą, tačiau geriausio sprendimo taip ir nepavyko rasti. „Jeigu šalia ligoninės būtų kelios pacientams rezervuotos vietos, būtų sudėtinga jas apsaugoti nuo piktybiškai savo automobilius ten statančių vairuotojų“, - aiškino UAB “Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktorius.

„Esu bandęs įvesti tvarką, kad pacientai, atvykę į ligoninę, registratūroje gautų laikinus stovėjimo leidimus. Tačiau tie leidimai labai greitai išgaruodavo“, - sakė ligoninės direktorius.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Keliuose yra slidžių ruožų (1)

Sekmadienio rytą keliuose esama slidžių ruožų, įspėja Automobilių kelių direkcija .

Kelininkai: mažesnio eismo intensyvumo keliuose gali būti slidžių ruožų (1)

Šeštadienį mažesnio eismo intensyvumo keliuose gali būti slidžių ruožų, įspėja Automobilių...

Kai kuriose Vilniaus gatvėse veiks nauji šviesoforai (18)

Vienos judriausių Vilniaus mieste gatvės – Žirmūnų bei Kalvarijų – artimiausiu metu...

„Kelių priežiūrai“ suaktyvėjus, privatus verslas mato nelygybę (11)

Kelių tiesimo konkursus vieną po kito laimi naujai sukurta valstybės įmonė „Kelių...

Vilniaus viešasis transportas bus nudažytas raudonai ir geltonai (45)

Vilniaus miesto savivaldybės viešasis transportas per pusketvirtų metų bus nudažytas raudonai ir...

Top naujienos

Specialiai Vasario 16-ajai skirto filmo kol kas nespėta sukurti

Nė vieno iš specialios šimtmečio programos finansuojamo filmo nebus spėta baigti ir parodyti iki...

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (280)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

Vilnietės skambutis į polikliniką atskleidė gilią sistemos problemą (39)

Šaltuoju sezonu, kai kas antras kosėja ir čiaudo, apsilankyti poliklinikoje – menkas malonumas....

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (377)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Lietuvių fenomenas: kylančios išmaniųjų telefonų kainos – nė motais (138)

Nepaisant to, kad 2017-aisiais visame pasaulyje augo išmaniųjų kainos, jų pardavimai taip pat...

Naujoje Brigitte Macron biografijoje – pikantiškos detalės apie jos santykių su Emmanueliu Macronu pradžią (145)

Brigitte Macron ir jos šeima sulaukė pasmerkimo, kai ji pradėjo draugauti su savo mokiniu...

5 nuostabūs būdai, kaip bananų žievės gali padėti džiaugtis nepriekaištinga oda (1)

Nors bananai yra vieni maistingiausių ir sveikiausių vaisių, mes vargu ar žinome apie juos...

Gyvulininkystė „Žaliojoje savaitėje“ – daugiau, sunkiau, gauruočiau (12)

Berlyne vykstančioje didžiausioje Europos žemės ūkio parodoje „ Žalioji savaitė “, kurią...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (641)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Gyvai / „Volfas Engelman miestų taurės 2018“ pulo varžybų tiesioginė transliacija

Lazdas šiose varžybose surems po penkis geriausius laikinosios ir oficialiosios sostinių atstovus....