Dar net popieriuose neegzistuojanti būsimoji Panevėžio autobusų stotis tapo partijų rinkimų arena. Autobusų parko direktorius, socialdemokratas Rimantas Petukauskas vakar išplatino pareiškimą, kuriame Tėvynės sąjunga kaltinama nešvariais politiniais žaidimais. R.Petukauskas tvirtina, kad Savivaldybės darbuotojas konservatorius Viktoras Trofimovas regioninės televizijos laidoje jį apšmeižė sužlugdžius naujos autobusų stoties statybos konkursą.
Autobusas, autobusų stotis
© Žurnalas "Kelias"
Tačiau pastarasis ginasi eteryje ne tik neminėjęs R.Petukausko pavardės, betgi net ir neįvardijęs konkrečios partijos. Negana to, tik artėjant rinkimams ginklus sukryžiavusios partijos viena kitai meta kaltinimus paskelbus netgi slaptą konkurso medžiagą.

Jaučiasi apšmeižtas

Iki rinkimų kampanijos pradžios telikus trejetui dienų, Panevėžio autobusų parko bendrovės direktorius, socialdemokratas R.Petukauskas veliasi į rinkimų kovą – per žiniasklaidą konservatoriui V.Trofimovui metė kaltinimus šmeižtu. Parko vadovas tikina, kad sekmadienį regioninės televizijos laidoje V.Trofimovas jį, kaip socialdemokratą, apkaltino specialiai sužlugdžius naujos autobusų stoties statybos konkursą, kad Tėvynės sąjungai sukliudytų įvykdyti rinkimų pažadus.

„Atsakingai pareiškiu, kad naujos autobusų stoties statybos konkursas neturi nieko bendro su politika, todėl tokius pareiškimus traktuoju kaip nešvarius konservatorių politinius žaidimus“, – teigė R.Petukauskas.

Nors direktorius tvirtina būsimos autobusų stoties klausimo nepolitizuojantis, tačiau ginti savo tiesą per žiniasklaidą ėmėsi pabrėždamas, kad esąs Socialdemokratų partijos Panevėžio skyriaus narys. R.Petukauskas pripažįsta, kad Autobusų parko direktoriaus kėdės netrukus jis gali atsisakyti dėl tarybos nario mandato. Seimo sprendimu, tarybos nariais nebegalės būti savivaldybei pavaldžių įmonių vadovai. „Po rinkimų turėsiu apsispręsti, ar eiti į tarybą, ar pasilikti vadovauti“, – teigė socialdemokratas.

Slaptos informacijos atskleidimo nesureikšmino

Kažkodėl tik kone rinkimų išvakarėse R.Petukauskas „prisiminė“ dar vieną gana svarbų faktą autobusų stoties statybų konkurso istorijoje. Bendrovės direktorius įtaria, kad būtent V.Trofimovas galėjo perduoti vieninteliam konkurso dalyviui – Panevėžio statybos tresto (PST) ir Baltijos investicijų grupės (BIG) konsorciumui – slaptus vertinimo komisijos protokolus. R.Petukauskas aiškina, kad pats buvo padaręs V.Trofimovui protokolo kopiją, ant kurios šis neva užrašęs kito konkurso datą.

„Tačiau jau po kelių savaičių gaunu konsorciumo ieškinį, su juo pateikta ta pati kopija, yra ir V.Trofimovo paliktas užrašas. Kas gali paneigti galimybę, kad ne jis konsorciumui perdavė šią medžiagą?“ – klastą įžvelgė V.Petukauskas. Nors protokolai komisijos narių konfidencialumo pasižadėjimuose nėra įvardyti kaip slapta informacija, tačiau R.Petukauskas mano, kad jį galėjęs išplatinti V.Trofimovas padarė nusižengimą.

Pasak Autobusų parko direktoriaus, protokole buvo užfiksuotas komisijos sprendimas nepriimti konsorciumo pasiūlymo ir išsakyti komisijos narių motyvai. „Kas gali atmesti galimybę, kad po to komisijos nariams gali būti daromas spaudimas?“ – retoriškai klausė R.Petukauskas.

Nors bendrovės direktorius įžvelgia grėsmę dėl galimai V.Trofimovo išplatinto protokolo, tačiau apie šį konfidencialumo pasižadėjimo sulaužymą kažkodėl prabilta tik dabar, iki rinkimų belikus vos mėnesiui. Negana to, pats R.Petukauskas pripažįsta, kad apie neva slapto dokumento atskleidimą Savivaldybės vadovų jis neinformavęs – tiesiog nesureikšminęs fakto, kad kažkas iš komisijos narių galėjo viešai paskelbti slaptą medžiagą.

Savivaldybės administracijos direktorius Visvaldas Matkevičius patvirtino, jog apie tokius rimtus įtarimus jis privalėjo būti informuotas. „Tokį dalyką reikėjo aiškintis“, – teigė administracijos direktorius.

Be to, R.Petukauskas, būdamas Savivaldybės įmonės vadovu, apie V.Trofimovo neva išsakytą šmeižtą dėl autobusų stoties konkurso, Savivaldybės administracijai taip pat nepranešė. V.Matkevičius tik iš žurnalistų sužinojo apie tai, kad jo pavaldinys savo kabinete darbo metu surengė politizuotą spaudos konferenciją.

Kaltinimus atmeta

V.Trofimovas Autobusų parko direktoriaus viešą pareiškimą sieja tik su artėjančiais rinkimais ir kategoriškai neigia, kad televizijos laidoje kalbėdamas apie autobusų stoties statybos konkursą minėjo R.Petukausko pavardę. „Kur du pykstasi, trečias nugali. Ir iš tokių diskusijų laimės tik kitos partijos. Laidoje nė vienos pavardės neminėjau, kalbėjau tik abstrakčiai. Neminėjau net partijų“, – pabrėžė V.Trofimovas. Politiko teigimu, laidoje nuskambėjo prieš rinkimus tampanti vis populiaresne sparnuota politikų frazė: kas galėtų paneigti.

„Mano teiginys buvo: kas galėtų paneigti, kad kitos partijos yra suinteresuotos, jog Tėvynės sąjungos programa nebūtų įgyvendinta“, – aiškino V.Trofimovas. Tačiau, anot jo, konservatoriai savo įsipareigojimus įvykdė tiek, kiek buvo numatę savo programoje ir kiek jiems buvo įmanoma. „Numatyta vieta naujai autobusų stočiai, miesto Tarybai suteikti įgaliojimai ir įpareigojimai, kad stoties statybų procesas vyktų“, – darbus vardijo V.Trofimovas.

Savivaldybės Miesto ūkio skyriaus darbuotoją stebina, kodėl R.Petukauskas tik dabar prakalbo ir apie konsorciumui neva neleistinai perduotą vertinimo komisijos protokolą. „Jei jis mano, kad tarnybinė paslaptis buvo atskleista, turėjo kreiptis į vadovus, teisėsaugos organus, o nesimėtyti po kurio laiko tokiais pareiškimais“, – pabrėžė V.Trofimovas. Jo teigimu, šie įtarinėjimai yra visiškai nepagrįsti.

„Reikia paklausti paties konsorciumo, kaip jie tokius dokumentus gavo“, – pasiūlė konservatorius. Jis įsitikinęs, kad R.Petukauskas pasielgė neetiškai spaudos konferencijoje minėdamas pavardę nesuderinęs su juo pačiu.

Tačiau slaptos informacijos atskleidimo šešėlis krenta ir ant paties R.Petukausko. Jo bendrapartiečio Vytauto Stepono Buterlevičiaus, nepriklausančio konkurso vertinimo komisijai, kabinete Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnams atliekant kratą buvo rastos konkurso sąlygos su prierašu: riboto naudojimo. Pats R.Petukauskas tame nemato nieko įtartino: V.S.Buterlevičius su šia medžiaga galėjo susipažinti kaip Tarybos narys.

Įžvelgia politizavimą

Konkursą teismui apskundęs ir sprendimo dar laukiantis PST ir BIG konsorciumas po kilusį skandalą vertina kaip politinę akciją prieš artėjančius rinkimus. „Būsimajam autobusų parkui labai nepasisekė, kad investuotojo paieška paskelbta artėjant savivaldos rinkimams. Kadangi ekonominiai ir ūkiniai klausimai sprendžiami politiniu principu, konkursas sustabdytas ir nėra jokių pozityvių poslinkių. Politikai naudojasi ta korta ir ja bus žaidžiama iki rinkimų“, – mano konsorciumo atstovė spaudai Rasa Čiapienė.

Ji paneigė R.Petukausko įtarinėjimus, kad V.Trofimovas galėjo išplatinti konfidencialią informaciją. „Visiems ieškiniams suformuoti konsorciumas visų dokumentų, tarp jų – ir protokolų, išsireikalavo per teismą“, – pabrėžė R.Čiapienė. Kol socialdemokratas R.Petukauskas ir konservatorius V.Trofimovas per žiniasklaidą aiškinasi santykius, abiejų partijų lyderiai stovi nuošalyje. Ir Tėvynės sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkas Vitas Matuzas, ir Socialdemokratų partijos Panevėžio skyriui vadovaujantis Povilas Vadopolas tikina triukšmą sukėlusios laidos nematę ir persakytų komentarų nekomentuoja.

„Sekundė“ jau rašė, kad du kartus skelbtas naujos autobusų stoties statybos konkursas sustabdytas, užprotestavus vieninteliam jo dalyviui – PST ir BIG konsorciumui. Pastarasis kreipėsi į teismą prašydamas paskelbti jį nugalėtoju. Kol kas sprendimo teismas dar nėra priėmęs. Artimiausias jo posėdis numatomas sausio 29-ąją. Autobusų parką statyti pageidaujančio konsorciumo savininkai – mieste gerai žinomi verslininkai: Algimantas Kazlaučiūnas, Tarybos nariai Alvydas Misiūnas ir Gvidas Drobužas bei buvęs Tarybos narys Remigijus Juodviršis.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kurortai vaduojasi iš statybų chaoso (1)

Palangoje ir kituose kurortuose nebebus galima be leidimo ar derinimo statyti poilsio namelius iki 50...

Eismo sąlygas sunkins krituliai, vėjas, galima lijundra ir plikledis

Trečiadienį prognozuojamos sudėtingos oro sąlygos: numatomas snygis, pereinantis į šlapdribą,...

Vandentiekio avarija Vilniuje dar šalinama (5)

Antradienį Vilniuje, Upės gatvėje netoli Žaliojo tilto , spėjama, dėl šalčio įvykusi...

Nuolatiniai teismai atlyginti žalą dėl duobėtų kelių padiktavo sprendimą (31)

Panevėžio miesto savivaldybė patvirtino tvarką, pagal kurią gyventojams, juridiniams asmenims...

Vilniaus centre sprogo vamzdis – gatvę tvindo vanduo vairuotojams pataria vengti Upės g. (114)

Antradienį perpiet sostinės Upės gatvė patvino dėl sprogusio vandentiekio vamzdžio –...

Top naujienos

Prodiuseris atskleidžia LRT transliacijų užkulisius: štai kodėl viskas tiek kainuoja (372)

Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui kalbant apie „skandalingą informaciją“, kurią...

Atlyginimų augimas išsikvepia, bet daugelio laukia geras pokytis (52)

Po įspūdingo praėjusių metų spurto Lietuvos ekonomikos augimas turėtų sulėtėti, nepaisant to...

Medikė Vokietiją iškeitė į Lietuvą ir per metus suprato, ką padarė (19)

Lina Jankauskaitė – viena iš, sutikime, nedaugelio medikų , kurie, priešingai populiariai...

Ieškomas ginkluotas nusikaltėlis, ant kojų sukeltos didelės policijos pajėgos (12)

Šiaulių apskrities policija informuoja, kad ieško su organizuotu nusikalstamumu susijusio asmens,...

Atskleidė, kokių netikėčiausių daiktų aptinka lietuvių bagaže: tautiečių išradingumui ribų nėra konfiskuotų daiktų galerija (3)

Lietuviai, grįždami iš atostogų lėktuvu, atsigabena pačių įvairiausių lauktuvių, kurios ne...

Didžiausi žemvaldžiai: kas dalinasi Lietuvą (505)

Lietuvos plotas yra 65,3 tūkst. kv. km. (arba 6,53 mln. ha). Daugiau kaip pusė mūsų šalies...

Žvalgybos informaciją paviešinęs vokietis: Rusijos reakcija nustebino (432)

Melas, išsigalvojimai, siekis apšmeižti Rusiją. Tokių vertinimų praėjusį gruodį sulaukė...

13 vaikų kalinusios poros istorija: dramatiškame vaizdo įraše – pabėgimas (7)

Interneto erdvėje pasirodė stebėjimo kameromis nufilmuotas vaizdo įrašas, iš kurio matyti, kaip...

Jasikevičiaus galvosūkis – „Panathinaikos“ taikliarankius teks stabdyti be Kaune likusio Jankūno (10)

Žaisti Eurolygos 20-o turo rungtynes Kauno „Žalgiris“ į Atėnus išvyko be savo kapitono...

5 gudrybės, praversiančios „iPhone“ savininkams (1)

Esate ištikimiausias „iPhone“ gerbėjas, lenkiantis pirštus kiek „Apple“ išmaniųjų...