aA
Dalis Vilniaus valdininkų ir savivaldybės įmonių darbuotojų linkę susitaikyti, kad metų pabaigoje gali negauti premijų, bet bendrovės "Vilniaus autobusai" darbuotojai grasina streiku, rašo „Vilniaus diena".
© A.Solomino nuotr.

Vilniaus savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Milėnas garantavo, kad lėšų papildomoms išmokoms miesto tarnautojams nenumatyta.„Nemokėjome pernai, nemokėsime ir šiemet", - griežtai pareiškė V.Milėnas. Tai patvirtino ir savivaldybės Personalo skyriaus vedėjas Antanas Gadeckis: „Tokio dalyko nebus".

Nors sprendimai jau priimti, savivaldybės darbuotojų profesinei sąjungai apie juos pranešta nebuvo. „Labai gaila, kad administracijos direktorius nepasivargino mūsų informuoti. Šios valdžios braižas eiti ne su žmonėmis, bet ieškoti, švelniai tariant, kaip jiems pakenkti", - atsiduso profesinės sąjungos pirmininkas Darius Šaluga.

Pasipiktinimo dėl nurėžtų premijų profesinė sąjunga reikšti nežada. „Ekonominė situacija nėra paprasta, todėl nebūtų logiška demonstruoti nepasitenkinimą dėl trylikto atlyginimo. Iš esmės mes norime ne jo. Siekiame, kad žmonės visada būtų vertinami pagal atliktus darbus, kad jų algos būtų adekvačios krūviams ", - aiškino D.Šaluga.

Tryliktojo atlyginimo greičiausiai negaus ir bendrovės „Vilniaus troleibusai" darbuotojai.

„Galvoju nemokėti, nebent profsąjunga užginčys. Negaliu vienašališkai priimti sprendimų - yra kolektyvinė sutartis, kurioje apie tryliktąjį atlyginimą kalbama. Tačiau esu pareiškęs, kad nenoriu jo mokėti. Tai - sovietinė atgyvena. Darbuotojai turi aiškiai žinoti, kiek ir už kokį darbą jiems mokami pinigai", - kalbėjo įmonės „Vilniaus troleibusai" direktorius Vidmantas Striška.

Profesinei sąjungai jis siūlo verčiau siekti, kad būtų padidintas darbo užmokestis, o ne dangstytis sovietinėmis tradicijomis. „Aš labai prieš. Deramės su profsąjunga. Manau, pavyks susikalbėti", - viltimis dalijosi V.Striška. Jis atkreipė dėmesį, kad šiuo metu jo vadovaujamą bendrovę slegia bent 22 mln. litų skolos, todėl reikalauti papildomų išmokų neadekvatu.

Dėl komplikuotos įmonės ekonominės būklės „Vilniaus troleibusų" darbuotojai tryliktojo atlyginimo nesulaukė ir praėjusiais metais. "Anksčiau būdavo kitaip: griežčiau pasisakai, organizuoji piketą ar streiką - iškart matydavosi teigiami poslinkiai. Dabar visiems vienodai. Lietuvoje nematau šviesos tunelio gale", - apmaudą liejo „Vilniaus troleibusų" darbuotojų profesinės sąjungos atstovė Danuta Iljina.

Kalbų, kad tryliktasis atlyginimas nueis šuniui ant uodegos, bendrovės "Vilniaus autobusai" darbuotojai net nenori girdėti. „Šitaip tyčiotis iš žmonių negalima. Eisim iki streikų", - tik tokią išeitį mato „Vilniaus autobusų" darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Jonas Dekaminavičius.

Jis atkreipė dėmesį, kad premija, išmokama metų gale, yra ne tryliktasis atlyginimas už nieką, bet padėka už kultūringą keleivių vežiojimą.

"Kolektyvinėje sutartyje esame numatę, kad už gerą aptarnavimą vairuotojams priklauso 7 proc. algos dydžio priedas. Tokia skatinimo sistema. Metų gale viskas susumuojama ir, jei nėra pažeidimų, skundų, darbuotojui išmokama premija. Šiuo atveju esame ją užsitarnavę, nes darbo krūvis, įvedus keleivių įlipimo pro priekines duris tvarką, didžiulis, atsakomybė milžiniška. Ką, mes robotai? Papildomas darbas turi būti apmokėtas", - į kompromisus leistis neketino J.Dekaminavičius.

Jis įspėjo, kad, jei pinigų nebus, po Naujųjų metų autobusų vairuotojai skelbs streiką. Prie jo kviečiami prisijungti ir "Vilniaus troleibusų" darbuotojai.

Įmonės „Vilniaus autobusai" direktorius Gintaras Nakutis priminė, kad bendrovę slegia 100 mln. litų skola. Tiek įmonei skolinga miesto savivaldybė. "Derybos su profsąjunga sunkios. Nežinau, kuo jos baigsis. Darbuotojai, vadovaudamiesi kolektyvine sutartimi, žinoma, norėtų, kad pinigai būtų išmokėti, tačiau įmonės finansinės galimybės sako ką kita", - atkreipė dėmesį G.Nakutis.

Vyriausybė trečiadienį pritarė, kad biudžetinės institucijos nemokėtų piniginių priedų iš šiais metais sutaupytų darbo užmokesčio lėšų. Taip pat elgtis rekomenduojama ir valstybės ar savivaldybių įmonėms ar jų kontroliuojamoms akcinėms bendrovėms.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Vandens taksi – naujas kovos su klimato tarša būdas

Oro tarša – viena iš opiausių Prancūzijos sostinę dusinančių problemų. Kita ne menkiau...

Suomių „Veho“ perka „Silberauto“

Suomijos įmonė „ Veho “ perka „ Mercedes-Benz “ automobilių Lietuvoje ir Estijoje...

Seimas svarstys vežėjų už atlygį veiklos griežtinimą (3)

Seimas antradienį svarstys Susisiekimo ministerijos parengtus Kelių transporto kodekso ( KTK )...

„Linava“ pasirašė sutartį su profesinėmis sąjungomis (1)

Nacionalinė vežėjų automobiliais asociacija „Linava“ pirmadienį pasirašė tarptautinio...

Ukraina puoselėja planus upių arterija sujungti Juodąją ir Baltijos jūras (47)

Ukrainos vyriausybė svarsto kelis ambicingus infrastruktūros projektus, iš kurių vienas yra...

Top naujienos

Ušackas gina Rusijoje pralobusį Žiemelį: žmonės padarė biznį ir išėjo, kas čia tokio? (262)

„Buvo padarytas biznis, greičiausiai iki Krymo, Ukrainos krizės ir karo. Aš tų detalių...

Neseniai karo niokotas Europos miestas šiandien laikomas vienu saugiausiu: į čia patekti galima buvo tik vienu tuneliu (31)

Ar esate matę muzikinį klipą kuriame dainą „Miss Sarajevo“ atlieka U2 ir Lučianas Pavarotis?...

Turistų įžūlumas Venecijoje peržengia sveiko proto ribas (39)

Venecijoje viešintis turistas šiurkščiai užsipuolė miesto gondolininką, neleidusį...

Ruduo vadžių nepaleis: kai kur lis gausiai (1)

Šiandien Lietuvos orus lems tolstančio vakarykščio ciklono vakarinis pakraštys. Bus debesuota...

Lietuvos krepšinio sirgalius Pekine po ištikusio insulto paniro į komą: prašoma pagalbos (186)

Pasaulio krepšinio čempionatas Kinijoje vienam iš Lietuvos krepšinio gerbėjų baigėsi nelaime....

Lietuvos krepšinio rinktinės vairas siūlomas Maksvyčiui (80)

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) laisvą likusią vyriausiojo vyrų rinktinės trenerio kėdę...

Čempionų lygos čempionas „Liverpool“ pralaimėjo jau pirmą grupių varžybų vakarą (3)

Jau pirmąją UEFA Čempionų lygos grupių varžybų dieną nesėkmę praėjusio sezono laimėtojai...

Po nepalankaus sprendimo Norvegijos „Barnevernet“ Lietuvos motinoms sužibo viltis atgauti vaikus (101)

Tris kartus per metus po dvi valandas – tiek Gražinai Leščinskienei leidžiama pamatyti savo...

Spjūvis sovietų aukoms: neigia Baltijos šalių okupaciją, nes „gyventojams buvo suteikta pilietybė“ (558)

Rusijos karinės ir istorinės bendruomenės patariamosios tarybos pirmininkas Sergejus Ivanovas...

Kuzminskas „Olympiakos“ gretose debiutavo pralaimėjimu (3)

Mindaugas Kuzminskas Pirėjo „Olympiakos“ komandos gretose sužaidė pirmas kontrolines rungtynes.