Pasklidus žiniai, kad nuo liepos 1 d. vairuotojo pažymėjimą norintys įsigyti jaunieji vairuotojai pirmus dvejus metus vis dėlto turės pasitenkinti tik laikinaisiais, vairavimo kursus organizuojančios įmonės ir egzaminatoriai sulaukė didžiulio norinčiųjų vairuoti antplūdžio. Įmonių atstovai tikina, kad vairavimo kursų grupės jau sudarytos ir užpildytos net birželio mėnesiui.
Vairavimo akademija
Tačiau ne visi laikinojo pažymėjimo besikratantys į nuvažiuojantį traukinį įsėsti suspės – vairuoti pramokę vairuotojai savo egzamino eilės valstybės įmonėje „Regitra“ turi laukti beveik mėnesį.

Dirba papildomai

Nuo liepos 1 d. įsigalios Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pakeitimo nuostatos, pagal kurias pradedantiesiems vairuotojams bus išduodamas dvejus metus galiosiantis vairuotojo pažymėjimas.

Nuolatines, dešimt metų galiojančias teises įsigyti turi galimybę iki liepos pradžios išlaikiusieji vairavimo praktikos egzaminą. Apie tai, kad laikinieji pažymėjimai nėra pageidaujami, byloja didžiulis pradedančiųjų vairuotojų antplūdis, tačiau net ir grupėse iš anksto vietas rezervavę gyventojai privalo atstovėti dar vienoje eilėje – prie egzamino.

Panevėžio filialo „Regitros“ viršininkas Rimantas Kaulinskas „Sekundei“ patvirtino, kad norinčiųjų išlaikyti vairavimo egzaminą padaugėjo dvigubai. Nors toks antplūdis numatytas iš anksto ir jam ruoštasi, vis dėlto akistatos su įmonės egzaminatoriumi pradedantiems vairuotojams tenka laukti dvidešimt ar net daugiau dienų.

„Norinčiųjų laikyti vairavimo egzaminus labai padaugėjo. Kovą dar tokio antplūdžio nesijautė, tačiau balandžio mėnesį skaičiai šoktelėjo kone dvigubai. Tam ruošėmės ir darbą stengiamės atitinkamai organizuoti. Tačiau nukenčia mūsų darbuotojai – jie net papildomai turi dirbti pirmadienį“, – sakė R.Kaulinskas.

Vietos užsakytos

Panevėžio filialo vadovo teigimu, savo eilės greičiau sulaukia vairavimo teorijos egzaminą pageidaujantieji laikyti asmenys. Per dieną apie keturiasdešimt žmonių aptarnaudavę egzaminatoriai pastaruoju metu teorines žinias patikrinti priima beveik dvigubai daugiau vairuotojų ir dirba trimis keturiomis valandomis ilgiau. Tačiau praktiniam vairavimo egzaminui pasiruošusieji stovi ilgose eilėse.

„Praktikos egzaminui yra nustatytas laikas, jo kažkaip „suspausti“ ar prailginti negalime. Be to, didelė dalis besimokančiųjų egzamino neišlaiko, todėl užsirašo kitam kartui. Mums skambina, klausia, ar suspės iki liepos 1 d. Ką mes galime atsakyti? Nors ir stengiamės, egzaminatorių net atostogų neišleidžiam, tačiau garantijų jokių nėra“, – kalbėjo R.Kaulinskas.

Tačiau pašnekovas suskubo pradedančius vairuotojus nuraminti – esą taip skubėti ir jaudintis nereikėtų, nes keičiant išduotus laikinus vairavimo pažymėjimus į nuolatos galiojančius „Regitroje“ egzaminų laikyti nereikės. Įmonės atstovai tik patikrins, ar dvejų metų vairavimo stažą įgijęs asmuo yra baigęs papildomus vairuotojų mokymus. Kad padaugėjo norinčiųjų išmokti vairuoti, patikino ir Panevėžyje, Klaipėdos g. įsikūrusios bendrovės „Vairolita“ vadovas Valentas Binkis. Jo teigimu, pageidaujantiesiems patekti į vairavimo kursų grupes vietų gegužės mėnesiui jau nebėra.

„Nežinia, ar jie visi suspės teises įsigyti iki liepos 1 d. – galbūt tik patys gabiausieji. Mes vairuotoją paruošiame per mėnesį trunkančius kursus, tačiau „Regitroje“ dabar labai didelės eilės. Be to, neretai egzamino neišlaikiusiems vairuotojams reikia dar papildomai važinėti, viskas vyksta ne taip greitai“, – sakė V.Binkis.

Bendrovės vadovo teigimu, per mėnesį kursų metu paruošiama apie šešiasdešimt vairuotojų. „Kreipiasi labai įvairaus amžiaus klientai. Ir dabar suskubo ne tik jaunimas – sulaukėme net tokių, kurie jau dešimtį metų planuoja teises įsigyti“, – informavo V.Binkis.

Garantijų nėra

Bendrovės „Pavara“ vairavimo mokyklai vadovaujantis Henrikas Rusteika „Sekundei“ patikino, kad klientų antplūdžio sulaukta iškart pasklidus kalboms apie laikinąsias teises – jau sausio, vasario mėnesiais.

„Klientų visuomet buvo, tačiau vakarinių, trunkančių pusantro mėnesio, ir dieninių, trunkančių mėnesį, kursų grupes įprastai sudarydavome prieš savaitę ar dvi, o dabar klientus nesunkiai „surinkome“ keliems mėnesiams į priekį. „Užpildytas“ net ir birželis“, – informavo pašnekovas.

Anot H.Rusteikos, net ir suskubusiesiems negarantuojama, kad gaus nuolatines teises, todėl visi klientai įspėjami.

„Šiuo metu susidarė labai didelės eilės „Regitroje“. Be to, daug kas priklauso ir nuo pačių vairuotojų, ar jie sugeba egzaminą iškart išlaikyti, ar reikia pasimokyti ilgiau. Pastebėjome, kad pastaruoju metu pas mus kreipiasi 30–50 metų gyventojai: jie dažnai yra išmokę vairuoti savaip, todėl reikia laiko, kad pripratintume taisyklingai vairuoti“, – kalbėjo bendrovės direktorius.

„Regitros“ duomenimis, Lietuvoje yra išduota ir šiuo metu galioja apie 1,4 milijono vairuotojo pažymėjimų: 532 tūkstančiai jų išduota moterims, 880 tūkstančių – vyrams. Pernai pirmą kartą teisę vairuoti lengvuosius keleivinius automobilius gavo 60,7 tūkstančio šalies gyventojų.

Praėjusiais metais pradedančiųjų vairuotojų buvo beveik 9 procentais daugiau nei 2006 m. Iš jų daugiau nei pusė – moterys. Pradedančiųjų vairuotojų didesnę dalį – 51 procentą sudarė jaunimas iki 21-erių metų, tačiau „Regitros“ atstovai pastebi, kad dėl vairuotojo pažymėjimų kasmet kreipiasi vis daugiau vyresnio amžiaus žmonių.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvos banką papiktino kai kurios automobilių draudimo kainos (92)

Draudimo bendrovių veiksmus, transporto priemonių valdytojams pasiūlant išskirtinai aukštas...

Vilniaus ir Alytaus apskričių keliuose susidarė plikledis

Vilniaus ir Alytaus apskrityse antradienio rytą ant valstybinės reikšmės kelių dangų susiformavo...

„Via Baltica“ kelias bus platesnis – vardija, ką padarys (59)

Lietuvos automobilių kelių direkcija pasirašė sutartį su „Kelprojektu“, kuris įsipareigojo...

Keleiviai jaučiasi įkaitais dėl naujos „Ryanair“ bagažo tvarkos (176)

Naujausia permaina, atsiradusi „Ryanair“ nustatytose rankinio bagažo taisyklėse, sukėlė oro...

Sostinei ruošiama naujovė – autobusai ir troleibusai keičia spalvas (180)

Šiuo metu sostinės viešasis transportas – įvairiaspalvis. Vieni mieste važinėjantys autobusai...

Top naujienos

Kova dėl LRT vadovo kėdės: Jakilaitis žada revoliucingas permainas (7)

Kovą paaiškės naujasis Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) generalinis direktorius....

Tyrimas nustatė, kur Lietuvoje – pigiausias prekių krepšelis (14)

Vartojimo prekių krepšelį pigiausiai Lietuvoje gali įsigyti prekybos tinklų „Lidl“ ir „...

„Vyšnios“ Aistės Karanauskytės šeimoje – skaudi netektis: liga ją visiškai suvalgė, bet tyrimai rodė, kad mama sveika (41)

Merginų grupės „Vyšnios“ narė Aistė Karanauskytė pirmą šių metų savaitę Anapilin...

Prokurorai pradėjo tyrimą dėl Karbauskio koncerno valdomų žemių papildyta  (819)

Generalinė prokuratūra antradienį nusprendė pradėti tyrimą įvertinti žiniasklaidos...

Medikų pasakojimai glumina: dar nėra nė 18-kos, o geria iki komos ir psichozės (23)

Kol visas dėmesys nukrypęs į 18-mečius ir 19-mečius, kuriems nuo sausio 1 d. uždrausta pirkti,...

Vilniuje pasikėsinta nužudyti Lietuvos fitneso čempionę: suimtas garsus sportininkas (555)

Pragaras tęsėsi metų metus, tačiau Lietuvos ir Europos fitneso čempionė Ilona Kokoš taip ir...

Alkoholio prekyba Latvijos pasienyje paveikė estus (40)

Estijos valdžia dėl smarkiai pagyvėjusios alkoholio prekybos Latvijos pasienyje priversta perpus...

Per Rusijos televiziją „netyčia“ parodytos naujo ginklo schemos atkreipė Pentagono dėmesį (107)

Rusijos torpedos kelia grėsmę pakrantėje esantiems NATO valstybių miestams ir rajonams, rašo...

Mažesnių nei numatyta butų Vilniuje pardavimu kaltinami statytojai pasiaiškino (1)

Vilniaus valdžiai kreipusis į prokurorus dėl daugiabučio Pašilaičiuose statybų, statytojai...

Trečiadienį spręsis Eriko Bėronto likimas (11)

Apie naujai paskirtą Nacionalinės mokėjimų agentūros (NMA) vadovą Eriką Bėrontą pasisakė...