Nepastovūs žiemos orai turėjo kur kas mažesnę įtaką prekybai automobiliais Marijampolėje, nei pastaruoju metu nuolat krintantis JAV dolerio kursas. Mat iš Rytų atvykę pirkėjai eurų, kaip patogios atsiskaitymų valiutos, kol kas pripažinti nenori.
Automobilių turgus
© "Lietuvos žinios"
Turgaus dienomis - sekmadieniais, pirmadieniais ir antradieniais - pagrindinėje Marijampolės automobilių turgavietėje buvo siūloma apie 4 tūkstančius automobilių. Beveik tiek pat, kaip ir prieš metus.

Turgavietėje, pasak ją administruojančios UAB "Autocentras" direktoriaus Gintauto Gylio, buvo eksponuojama 4300 automašinų. "Kaip žiemą - gana daug. Be to, atsirado daug automobilių, kurių iki šiol Marijampolėje niekas beveik nesiūlydavo, pavyzdžiui, prabangių "Jaguar" markės automobilių, daug senų ir pigių vos po 500-700 JAV dolerių kainuojančių mašinų", - sakė Gylys.

Paklausa, anot direktoriaus, nėra itin didelė, nuperkama apie 10-15 procentų eksponuojamų automobilių. "Palyginti su rudeniu, kai buvo nuperkama iki pusės visų siūlomų, tai mažiau, tačiau nerimauti, kad prekyba sustos, nėra pagrindo".

Savaitės pradžioje nemažai pirkėjų automobilių ieško ir Klaipėdos gatvės turgavietėje. Tačiau iš ten pavogus keletą apynaujų mašinų, pardavėjai šios turgavietės savininkų paslaugomis naudojasi rečiau.

Renkasi naujesnius

Pastaruoju metu Marijampolės automobilių turgavietėse stebima ir kita tendencija - tarp pirkėjų vis daugiau Kazachstano, Uzbekistano ir kitų Vidurinės Azijos šalių piliečių. Jie keičia sumažėjusį pirkėjų srautą iš Rusijos.

Įvairėja ne tik besidominčių automašinomis pirkėjų, kinta ir automobilių pirkėjų skonis. Jie vis dažniau žiūri į japoniškų, korėjietiškų ir prancūziškų markių automobilius.

Be įvairių modifikacijų "Audi", "Volkswagen", vis dažniau renkamasi ir "Mazdos", "Toyotos", "Subaru" markių automobilius.

Anot prekiautojų, pastaruoju metu Rusijoje vokiškų markių automobiliai buvo pernelyg brangūs, todėl tenykščiai pirkėjai pradėjo rinktis kitas markes ir įsitikino, kad jos neprastesnės nei vokiškos. Įtakos pirkėjų skoniui turi ir tai, kad iš Azijos šalių atvykę prekiautojai labiausiai vertina japoniškas mašinas.

Beveik prieš mėnesį pasigirdus kalboms, kad Rusijoje vėl gali būti keičiami įvežamų automobilių muito mokesčio tarifai ne senesniems nei 7 metų, jų paklausa Marijampolės automobilių turgavietėse šiek tiek išaugo.

"Tų senų mašinų, kokias rusai pirko rudenį, dabar jau nesiūlyk į tokias net nežiūri. Nebent jomis susidomi azijiečiai ar vietiniai. Rusams dabar reikia geresnių, ir mokėti už jas daugiau jau pasiruošę. Mums, kurie šiame versle sukamės jau kiek ilgiau, didelių bėdų tai nekelia. Be to, Olandijoje ar Vokietijoje surasti kiek normalesnį, bet jau senoką ir nebrangų automobilį pasidarė pakankamai sunku. Ten jų paprasčiausiai neliko", - sakė vienas iš daugybės automobilių turgavietėje prekiaujančių marijampoliečių.

Vargas dėl dolerių

Visi automobilių kainas dar įpratę skaičiuoti JAV doleriais, tačiau pačioje turgavietėje ant automobilių stiklų pritvirtintuose lapeliuose kainos užrašytos dažniausiai eurais. Kaip pasakojo automobilių pardavėjai, tai daroma savo ir pirkėjų patogumui.

"Jei kainas rašytume doleriais, lapelius nuolat tektų perrašinėti. Pažiūrėkite patys, kaip pasikeitė dolerio kursas pastarosiomis dienomis", - sakė vienas LŽ kalbintų prekiautojų automobiliais.

Jie pripažino, kad net ir dabar, kai Lietuva galvoja pereiti prie atsiskaitymų eurais ir lietuviškasis litas nueis į istoriją, pagrindine atsiskaitymų valiuta automobilių turgavietėje išlieka JAV doleris.

"Iš lietuvių, kurie pas mus perka automobilius, dolerių beveik neimame. Jie ir nesiūlo, nes visi, kas nors kiek taupo, tai tik patikimesnius eurus. Tuo tarpu iš Rusijos ar Azijos atvykę pirkėjai ne visi tikrą eurą dar net matę. Ir jiems mūsų siūlymai, važiuojant pirkti automobilių į Lietuvą, atsivežti ne dolerius, o eurus, skamba kiek keistai. Anot jų, Kazachstane ar kitur eurų beveik neįmanoma nusipirkti. Be to, ten niekas iš jų automobilių už eurus neperka. Todėl jie ir atsiveža dolerius. Tad vis dažniau jiems patiems siūlom pas mus keityklose išsikeisti dolerius į eurus ir tik tada atvažiuoti į turgų. Bet taip daro tik nedaugelis. Todėl automobilių kainas skaičiuojame vietoje pagal tos dienos dolerio ir euro kursą. Kitaip negalim", - sakė pardavėjai.

Anot jų, dėl to automobilių kainos JAV doleriais nuolat gali kiek svyruoti. Tačiau eurais jos beveik nesikeičia.

Automobilių kainų lygis pastaruoju metu yra kiek sumažėjęs, nes tam įtakos turėjo ne tik pasibaigęs pirkimų ažiotažas ir sumažėjusi paklausa, bet ir žiema.

"Jei Rusija nepakeis senų automobilių muitų mokesčių, nemanyčiau, kad automobilių kainos pavasarį ar vasarą daug išaugs. Tikriausia liks tokios pačios", - sakė ne vienas Marijampolės prekiautojas automobiliais.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kelininkai: mažesnio eismo intensyvumo keliuose gali būti slidžių ruožų (1)

Šeštadienį mažesnio eismo intensyvumo keliuose gali būti slidžių ruožų, įspėja Automobilių...

Kai kuriose Vilniaus gatvėse veiks nauji šviesoforai (16)

Vienos judriausių Vilniaus mieste gatvės – Žirmūnų bei Kalvarijų – artimiausiu metu...

„Kelių priežiūrai“ suaktyvėjus, privatus verslas mato nelygybę (11)

Kelių tiesimo konkursus vieną po kito laimi naujai sukurta valstybės įmonė „Kelių...

Vilniaus viešasis transportas bus nudažytas raudonai ir geltonai (45)

Vilniaus miesto savivaldybės viešasis transportas per pusketvirtų metų bus nudažytas raudonai ir...

Gatvės remonto darbai sustos neprasidėję - kalta žiema (13)

Rekonstruojant Klaipėdos Tilžės gatvės atkarpą nuo geležinkelio pervažos iki žiedinės...

Top naujienos

Pagalbos viešai paprašyti išdrįso pirmą kartą: trūksta tiek nedaug, kad gyvenimas pasikeistų (158)

Nataša niekada nesvajojo apie didelę šeimą, tačiau šiuo metu mama ją šaukia net septyni vaikai.

„Coca-Cola“ Europai pristatė naują gėrimą, tačiau Lietuvoje gėrimo sudėtis bus kitokia (231)

Šią savaitę Ciuriche, Šveicarijoje bendrovė „ The Coca-Cola Company “ pristatė naują...

Lietuvių fenomenas: kylančios išmaniųjų telefonų kainos – nė motais (9)

Nepaisant to, kad 2017-aisiais visame pasaulyje augo išmaniųjų kainos, jų pardavimai taip pat...

Naujoje Brigitte Macron biografijoje – pikantiškos detalės apie jos santykių su Emmanueliu Macronu pradžią (17)

Brigitte Macron ir jos šeima sulaukė pasmerkimo, kai ji pradėjo draugauti su savo mokiniu...

Gyvulininkystė „Žaliojoje savaitėje“ – daugiau, sunkiau, gauruočiau (4)

Berlyne vykstančioje didžiausioje Europos žemės ūkio parodoje „ Žalioji savaitė “, kurią...

Mia iškrito iš atrankų į „Euroviziją“ (458)

Šeštadienio vakarą LRT eteryje jau antroji eurovizinių atrankų laida. Laikas tiksi – iki...

Pigu-brangu eksperimentas: drabužiai beveik identiški, o kainos skiriasi daugiau nei 10 kartų (99)

DELFI Stilius nutarė atlikti „pigu-brangu“ eksperimentą paieškoti drabužių, kurie atrodo...

Nukauti viešbučio Kabule užpuolikai papildyta 09.04 (5)

Afganistano sostinėje Kabule viešbučio „Intercontinental“ ataka baigėsi, žuvo mažiausiai...

Orai: teks prisiminti, ką reiškia tikras šaltis (13)

Ateinančios naktys bus itin žvarbios, kitos savaitės pradžioje gali atšalti ir iki 16 laipsnių...

Nulinis: Valančiūnas sužaidė blogiausias sezono rungtynes (4)

Jonas Valančiūnas surengė blankiausią asmeninį šio sezono, o taip pat ir vieną prasčiausių...