Kaip skelbiama pranešime, didžioji dalis latvių (60 proc.) ir estų (62 proc.) savo automobilius keičia praėjus 3–5 metams nuo jo įsigijimo ar dar trumpesniam laikotarpiui, tuo metu didesnė dalis lietuvių (55 proc.) automobilį naudoja 6–9 metus ar ilgiau. Pastaraisiais metais vis daugiau lietuvių renkasi įsigyti naujus ar apynaujus automobilius.

„Pastebime tendenciją, kad vis daugiau lietuvių renkasi keisti automobilį įsigydami naują ar kelerių metų senumo transporto priemonę. Praėjusiais metais stebėjome automobilių lizingo sutarčių šuolį, kai per 9 mėnesius mūsų klientai lizingu įsigijo 43 proc. daugiau automobilių negu per tą patį ankstesnių metų laikotarpį“, – pranešime cituojamas „Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktorius Tomas Pulikas.

Remiantis apklausos rezultatais, su savo automobiliais ilgiau nesiskirti yra linkę didesnes pajamas gaunantys gyventojai.

Gyventojų, kurie savo automobilius keičia itin dažnai, tai yra, kas 2 metus ar dažniau, dalis Lietuvoje sudaro 7 procentus. Latvijoje ir Estijoje dažnai automobilius keičiančių gyventojų dalis siekia po 9 procentus.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės