„Dvišalės derybos dėl dujų tiekimo į Lietuvą su didžiausiu pasaulyje suskystintų gamtinių dujų tiekėju „Qatargas“ prasidėjo kone prieš dešimtmetį. Įrodėme, kad Klaipėdos uostas saugus didiesiems dujovežiams, ir pagaliau turime rezultatą – SGD dujas galėsime importuoti iš Kataro. Tačiau tam, kad į Klaipėdos uostą saugiai ir patogiai galėtų įplaukti visi didieji Baltijos jūra plaukiantys laivai, privalome dirbti ir toliau, vykdyti pradėtus projektus“, – sako Klaipėdos uosto generalinis direktorius Algis Latakas.

Šiuo metu vieni iš svarbiausių Klaipėdos uoste vykdomų projektų – bangolaužių rekonstrukcija ir uosto kanalo gilinimas. Įgyvendinus projektus, padidės laivybos uoste saugumas ir logistinės grandinės efektyvumas, t. y. mažės krovinių gabenimo laikas, o laivams išoriniame reide praleidus mažiau laiko, sumažės oro tarša iš laivų. Į Klaipėdos uostą galės įplaukti didžiausi šiuo metu į Baltijos jūrą galintys įplaukti laivai su maksimalia 15,2 m grimzle.

„ „Qatargas“ suskystintąsias gamtines dujas gabena didesniais nei standartiniai laivais. Q-Flex tipo dujovežių ilgis siekia 315 metrų, o plotis – 50 metrų. Iki šiol į Klaipėdos uostą tokio dydžio dujovežiai dar nebuvo įplaukę“, – teigia Klaipėdos uosto kapitonas Vladas Motiejūnas.

Pernai Klaipėdos uoste buvo iškrauti 78 dujovežiai, atgabenę 1,14 mln. tonų suskystintųjų gamtinių dujų. Pagrindinės SGD importo šalys pernai – JAV, iš kurios importuota beveik 55 procentai viso kiekio, Rusija – 20 proc., Trinidadas ir Tobagas – beveik 13 proc.

KN komentare pažymima, kad „Qatargas“ yra vienas didžiausių SGD tiekėjų pasaulyje kartu su Australija ir JAV bei vienas didžiausių SGD tiekėjų Europai, kuris SGD transportuoja dviejų tipų dujovežiais: Q-Max ir Q-Flex. Q-Flex tipo dujovežis gali gabenti iki 215.000 kub. m SGD, kai iki šiol į Klaipėdos uostą įplaukiantys dujovežiai buvo iki 175.000 kub. m SGD talpos.

KN bendradarbiaujant su „Qatargas“ buvo atliktos Q-Flex tipo dujovežio navigacinės studijos Klaipėdos uoste, švartavimosi analizė prie SGD laivo-saugyklos „Independence“ bei daug kitų studijų siekiant įsitikinti, kad dujovežio įplaukimas ir stovėjimas Klaipėdos uoste yra galimas ir saugus.

„Po ne vienerius metus trukusio įdirbio KN pasiekė „Qatargas“ patvirtinimas, kad Klaipėdos SGD terminalas yra įtrauktas į galimų klientų sąrašą, o tai reiškia, kad nuo šiol Klaipėdos SGD terminalo naudotojai galės SGD importuoti iš dar vieno šaltinio, o tai padidins konkurencingumą, nes terminalo naudotojams atsiveria dar viena didžiulį potencialą turinti Kataro kryptis“, - teigia Mindaugas Navikas, KN Komercijos direktorius.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės