Kelionių organizatoriai tikisi iš išvykstamojo turizmo šiemet uždirbti tiek pat, kiek ir prieš pandemiją.

„Dabartinė situacija rodo, kad tas tikėjimas yra labai realus. Labai tikėtina, kad metų pabaigoje galėsime traktuoti, jog išvykstamojo turizmo verslo atstovai pasiekė 2019 m. rodiklius. Įsigyti kelionę į užsienį artimiausią mėnesį – gana sudėtinga. Vertinant birželio pabaigą, liepą – dar variantų yra, bet laikas bėga, reikia įsivertinti savo asmeninius poreikius ir pagal tai ieškotis kelionės“, – kalba ji.

Anot jos, vertinant visą kelionių organizatorių pateikiamą pasiūlą, parduota apie 60-65 proc. visų galimų vasaros kelionių.

„Susidėjo viskas: tikrai ženkliai paveikė tai, jog yra tam tikrų reikalavimų, pandemijos suvaržymų laisvėjimas. Žmonės jau įpratę keliauti su tam tikrais keliamais reikalavimais: ar tai būtų testavimas, ar europinis kovido sertifikatas. Tai tampa įprasta. Žmonės nebebijo keliauti, jie supranta, kad pandemija niekur nepabėga, išmokome su tuo susigyventi“, – pasakoja M. Plepytė-Rainienė.

Milda Plepytė-Rainienė

Kelionių organizatoriai pačiomis populiariausiomis kryptimis priversti didinti numatytų skrydžių skaičių, keliami papildomi lėktuvai, nes visiems norintiems nebeužtenka vietos.

Kelionės į užsienį kainuoja pigiau nei atostogos Lietuvos pajūryje – mitas ar tiesa? Pasak turizmo verslo atstovės, viskas priklauso nuo asmens poreikių.

„Kiekvienas turime savo poreikius ir kiekvienas juos įsivertiname. Kalbant statistiškai, kiek kainuoja vidutinis paketas keliauti į užsienį, galime kalbėti ir apie 700 eurų asmeniui, taip pat galime kalbėti ir apie 300 eurų.

Kalbant apie pastarąjį dydį, turime įsivertinti, kad tai savaitės trukmės kelionė: įskaičiuotas skrydis, nakvynė, pervežimai. Jei imtume šią sumą ir bandytume įsigyti savaitės trukmės poilsį Lietuvos kurortuose, toje pačioje Palangoje, skirtųsi šiek tiek teikiamų paslaugų spektras, neturime tokių viešbučių kaip Turkijoje, kur tu gali atvykti, savaitę būti, iš jo neišeiti ir viską jame gauni.

Lietuvoje šiek tiek sudėtingiau. Dar turime įsivertinti savotiškus Lietuvos orus. Ne visuomet įsigijus savaitę Lietuvos kurorte, būti užtikrintas, jog bus šilta, visas dienas švies saulė. Gali būti, kad visą savaitę pralis“, – dėsto ji.

Anot jos, kalbant apie vidutinę kelionės paketo sumą, turėtume orientuotis apie 700 eurų – turime viską įskaičiuota, ką labai dažnai lietuviai esą renkasi.

Kalbant apie atvykstamąjį turizmą, situacija – priešinga. Turistai atšaukia keliones, nes galvoja, kad Lietuvoje vyksta karas.

„Susidūrėme su pandemijos krize, dabar kita krizė – karas Ukrainoje. Situacija gana sudėtinga, šiek tiek stabilesnė nei balandį. Pagrindinis keliamas klausimas – saugumo. Turistai, susiplanavę keliones į Lietuvą, jas atšaukia, nes jiems atrodo, kad čia vyksta karas ir čia keliauti nesaugu. Turėtume stipriai padirbėti su savo komunikacija ir rinkodara ir pamąstyti apie bendrą Baltijos šalių komunikacija“, – svarsto M. Plepytė-Rainienė.

Reportažą galite pažiūrėti čia: