„Nors rangovams statybviete tenka dalytis su archeologais, kurie kaskart randa įdomių radinių, neatsisakome planų iki didžiųjų metų švenčių Vilniaus gatvėje įrengti skalda padengtus takus. Be abejo, daug priklausys ir nuo oro sąlygų, tačiau dedamos visos pastangos, kad gyventojai kuo greičiau galėtų sugrįžti į šią svarbią Senamiesčio susisiekimo arteriją“, – laikraščiui sakė Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Vilniaus gatvėje ketinama pakloti tą patį grindinį, kuris buvo prieš rekonstrukciją, tačiau akmenys būtų nupjauti ir nugludinti. Tai leistų padaryti grindinį patogesnį pėstiesiems bei neįgaliesiems, tačiau šiam planui priešinasi visuomenininkai, teigiantys, jog taip naikinamos vertingosios grindinio savybės.

Pasak „Kauno dienos“, Kultūros paveldo departamentas yra pateikęs reikalavimą stabdyti akmenų pjovimą, dėl kurio savivaldybė kreipėsi į teismą, prašydama reikalavimą stabdyti.

BNS primena, kad liepos 12 dieną pradėjus rekonstrukciją, centrinė senamiesčio pėsčiųjų gatvė buvo uždaryta. Savivaldybė teigia, jog sprendimas uždaryti gyventojų ir miesto svečių traukos centru tapusią arteriją priimtas dėl saugumo ir siekiant kuo greičiau pabaigti darbus.

Požeminių komunikacijų darbus Vilniaus gatvėje planuojama baigti iki Kalėdų, o visą projektą įgyvendinti – mažiau nei per metus.

Drauge su gatvės dangų ir mažosios architektūros atnaujinimu perklojami vandentiekio, statomi nauji buitinių nuotekų ir rekonstruojami lietaus nuotekų tinklai.

Savivaldybė yra žadėjusi, kad 830 metrų ilgio Vilniaus gatvė bus sutvarkyta iš pagrindų, kad ateityje ilgus dešimtmečius čia nebereikėtų atlikti jokių kasinėjimo darbų.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės