aA
Tarp kitų klausimų, kuriuos antradienį svarstys Kauno miesto savivaldybės taryba, numatyta ir jos įsteigtos „Kauno autobusų“ bendrovės 2019 metų veiklos ataskaita, kurią Tarybos komitetams jau pristatė įmonės generalinis direktorius Mindaugas Grigelis. Posėdžio išvakarėse naujienų agentūra ELTA uždavė jam keletą klausimų, susijusių ne su „vakarykšte“, bet su šiandienine „Kauno autobusų“ veikla.
„Kauno autobusų“ veiklai šiemet reikės dvigubai daugiau Savivaldybės lėšų nei ankstesniais metais
© DELFI / Lukas Bartkus

– Kiek vidutiniškai per metus lėšų, užtikrindama savo įsteigtos keleivių vežimo įmonės kuo geresnę veiklą, turi jai skirti pati Savivaldybė?

– Savivaldybė užsako tikslią keleivių vežimo paslaugų apimtį ir įsipareigoja už ją apmokėti pagal nustatytą kainą, Priklausomai nuo užsakomų paslaugų apimties, bilietų kainos ir važiuojančių keleivių skaičiaus, miestas šią paslaugą subsidijuoja. Lėšų suma per pastaruosius penketą metų svyravo nuo keliasdešimt tūkstančių iki kelių milijonų eurų kasmet.

Vidutiniškai per metus (2017–2019 metais) Savivaldybė turėdavo skirti 1,7 mln. eurų. Šiais metais, nedidinant bilietų kainų ir nevertinant COVID-19 viruso pasekmių, planuota, kad miestui reikės prisidėti apie 3,5 mln. eurų. Likusią paslaugos kainos dalį dengia pajamos iš bilietų ir kompensacija už lengvatinius bilietus.

– Kaip dėl karantino apribojimų šį pavasarį sumažėjo „Kauno autobusų“ keleivių srautai, tuo pačiu – ir bendrovės pajamos?

– Prieš karantino dėl COVID-19 viruso paskelbimą UAB „Kauno autobusai“ per dieną paslaugas suteikdavo 160 tūkstančiui keleivių. Keleiviai apmoka apie 50 procentų visos viešojo paslaugos kainos. Pirmomis karantino dienomis važiuojančiųjų srautas sumenko iki 30 tūkstančių per darbo dieną. Tik nuo balandžio vidurio kiekvieną dieną keleivių skaičius auga. Šiuo metu darbo dieną viešuoju transportu mieste važiuoja vidutiniškai apie 50-60 tūkst. keleivių. Parduotų bilietų pajamos sumažėjo atitinkamai.

Viešasis transportas – gyvybiškai svarbi, miesto funkcionavimą, užtikrinanti paslauga. Juo važiuojantys gyventojai pirmiausiai turi būti saugūs. Todėl dabar paslaugų apimtis sumažinta kiek daugiau nei penktadaliu, siekiant užtikrinti reikiamą atstumą tarp važiuojančiųjų. Atsižvelgdama į keleivių srautų pokyčius, Kauno miesto savivaldybės administracija mažino užsakomų paslaugų apimtis. Atitinkamai menko ir bendrovės pajamos.

– Ar nesutrikdys karantinas didžiojo projekto atnaujinti „Kauno autobusų“ technikos parką?

– Jau žinote, kad UAB „Kauno autobusai“ pernai įsigijo 55 autobusus ir 85 troleibusus. Jų įsigijimams finansuoti buvo paimtos ilgalaikės 20 mln. eurų paskolos. Beveik 11 mln. eurų troleibusų pirkimą finansavo Europos Sąjunga ir Kauno miesto savivaldybė. Daugiau kaip 3 mln. eurų bendrovė apmokėjo savo sukauptomis lėšomis.

Šiais metais parką atnaujins dar 100 hibridinių naujų autobusų. Karantinas, be abejo, turi poveikį tiekimo grandinėms bei bendrovės veiklai. Tačiau naujų autobusų gamintojas užtikrino, kad autobusai bus pristatyti laikantis grafiko. Pirmieji moderniausio dizaino hibridai bus pristatyti jau rudens pradžioje.

Iš viso bendrovė eksploatuoja 420 transporto priemonių, o per ateinančius kelerius metus pagal galimybes planuojama įsigyti dar iki 80 autobusų. Naujinamas ir troleibusų kontaktinis tinklas, užtikrinant, kad šios rūšies transporto priemonės galėtų važiuoti vienodu su visu eismu greičiu.

– Gal karantinas tapo ir proga įmonės veiklos tam tikriems pokyčiams?

– Kiekvieną pokytį lydi informacija keleiviams. Dalis mūsų išteklių nukreipta papildomam transporto valymui ir dezinfekavimui. Teko skubiai atsisakyti popierinių bilietų pardavimo transporte, siekiant apsaugoti keleivius ir vairuotojus. Kai kuriose transporto priemonėse skubiai įrengėme laikinas, apsaugines pertvarėles tarp vairuotojo darbo vietos ir keleivių salono. Paslaugų apimtis ir važiavimo tvarkaraščiai nuolatos koreguojami pagal keleivių srautą.

Bendrovėje dirba 1230 darbuotojų. Daugiau nei 830 iš jų – transporto vairuotojai. Bendrovėje darbas vyksta 24 valandas per parą 7 dienas per savaitę. „Kauno autobusų“ bendrovės žmonės supranta susidariusią situaciją ir pakitusias darbo sąlygas. Laukiame karantino pabaigos, kai sugrįšime į ankstesnes darbo sąlygas.

– Dėl koronaviruso pandemijos paskelbto karantino dalis autobusų Kaune nebeišvažiuoja į reisus, jų vairuotojai likę be darbo. O kadangi švelnėjant apribojimams, keleivių daugėja (zuikių, beje, taip pat), gal jau dėliojamos perspektyvos, kaip ir kada „karantininė“ situacija galėtų keistis į gerą pusę?

– Miestiečius aptarnaujame pagal suderintą su steigėja – Kauno miesto savivaldybe – paslaugų grafiką. Nuo birželio 1 dienos miesto transportas važiuos ilgiau.

Turėčiau pabrėžti, kad paslaugų apimtys bus etapiškai grąžinamos pagal transporte žymimų bilietų skaičių. Todėl viskas priklauso ir nuo pačių keleivių. Žymėdami bilietą, savotiškai patvirtinate mums, kad paslauga reikalinga. Jei žymėjimų reise daugiau, visada tai įvertiname ir prašome Savivaldybę leisti pridėti papildomą reisą ar grąžinti dar vieną transporto priemonę į konkretų maršrutą.

ELTA
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(1 žmogus įvertino)
1.0000

Stikliūnas: šių metų antroji pusė į lėktuvus sugrąžins didesnį keleivių srautą (1)

Lietuvos oro uostai prognozuoja, kad per šių metų trečiąjį ketvirtį mūsų šalyje keleiviams...

„CityBee Solutions“ šiemet planuoja 20 proc. mažesnes pajamas (1)

„Modus Grupės“ lengvųjų automobilių nuomos ir pardavimo įmonė „CityBee Solutions“,...

EK leido suteikti 10,25 mln. eurų valstybės pagalbą Palangos oro uostui (1)

Europos Komisija ( EK ) leido suteikti 10,25 mln. eurų valstybės pagalbą Palangos oro uostui,...

Lietuvoje siūloma įrengti didžiausią Baltijos šalyse sunkiasvorių elektromobilių įkrovimo stotelių tinklą (4)

Per ateinantį dešimtmetį Lietuvoje turėtų būti įrengta didžiausia Baltijos šalyse...

Savivaldybių keliams – papildomi 20 mln. eurų (1)

Savivaldybių keliams papildomai paskirstyta 20 mln. eurų Kelių priežiūros ir plėtros programos...

Top naujienos

Tomas Janonis | D+

Skandalingiausios Vilniaus statybos pavirto tikra piktžaizde: žmonės, kurie padėjo aukso vertės parašus (7)

Viena gražiausių Vilniaus vietų turėjo tapti ramybės oaze gamtos pasiilgusiems vilniečiams,...

Prognozuoja NT nuomos verslo žlugimą: ar išlošė investavusieji per pandemiją? (64)

Per pastaruosius metus nekilnojamojo turto (NT) pardavimo kainos Lietuvoje augo sparčiausiai...

Razmuvienė: delta atmaina yra daug kartų pavojingesnė už paprastą COVID-19, laiko laukti rudens nebėra (6)

Delta atmaina lemia, kad COVID-19 užsikrėtimų skaičius intensyviai auga ir situacija blogėja, o...

VSAT vadas: nuo vidurnakčio sieną kirto dar 109 neteisėti migrantai (163)

Nuo vidurnakčio iki pirmadienio ryto sieną iš Baltarusijos kirto dar 109 neteisėti migrantai, o...

Mokslininkai jau žino, kas ateityje laukia žmonijos, kai baigsis COVID-19 pandemija (53)

Šiuo metu esame atsidūrę ribotoje erdvėje tarp COVID-19 pradžios ir pabaigos. Nors pandemijos...

Voras.online | D+

Kremlius grimzta į nostalgiją, tačiau tai nepadeda: 3 posovietinės valstybės beldžiasi į ES

Vokiečių leidinys „Funke Mediengruppe“ birželio 6-ąją citavo Europos parlamento prezidentą...

Atlikėja Mia atvirai – apie juodžiausią periodą, kalbas dėl piktnaudžiavimo alkoholiu ir išmoktą pamoką santykiuose su vyrais (41)

„Mano gyvenimas užkoduotas dainose. Pastebėjau, kad, jeigu parašau kažkokį kūrinį, tai...

Netikėtas pokalbis su teisėju ir sprogusios emocijos stadione: ar mes galime abu gauti auksą? (9)

Ši akimirka ir jį lydėjusios emocijos geriausių epizodų rinkiniuose suksis ir pasibaigus Tokijo...

VSAT už 5,4 mln. eurų išnuomojo konteinerinių namelių migrantams (84)

Valstybės sienos apsaugos tarnyba už 5,4 mln. eurų išsinuomojo konteinerius apgyvendinti...

Verslą perkėlė į internetinę erdvę, tačiau apie tiekimą nepagalvojo – šių specialistų poreikis sparčiai auga visame pasaulyje (1)

Pandemijos metu medicinos produktų tiekimas strigo ne tik dėl viešųjų pirkimų, tiekėjų...