Kauno savivaldybės valdoma bendrovė „Kauno autobusai“ skelbia perkanti 100 naujų, aplinką tausojančių, Vokietijoje pagamintų hibridinių autobusų.

Šiandien Kauno savivaldybėje pasirašyta 28,5 mln. vertės sutartis su autobusus „MAN” tieksiančia bendrove „Adampolis“. Tai didžiausias tokio tipo transporto priemonių pirkinys Kauno viešojo transporto istorijoje.

Pranešama, kad pirmieji žemagrindžiai „MAN Lions City 12” autobusai Kauną pasieks jau kitų metų paskutinį ketvirtį.

„MAN Lion‘s City 12“ hibridiniai autobusai
Pirkdama šiuos autobusus bendrovė „Kauno autobusai“ perka ir jų techninio aptarnavimo bei priežiūros paslaugą jų garantiniu laikotarpiu.

Pasak bendrovės vadovo Mindaugo Grigelio, elektros energija bei dyzelinu varomi autobusai ne tik ženkliai sumažins taršą, bet ir bus kur kas tylesni.

Naujuose autobusuose esantis elektrinis variklis sukauptą elektros energiją panaudos pajudant iš vietos ir stabdant. Pažangi, sukauptą energiją konvertuojanti hibridinė technologija, leis ne tik optimizuoti suvartojamo kuro sąnaudas ir išmetamų teršalų kiekį, bet ir sumažins aplinkos triukšmą.

„Kauno autobusų“ vadovas M. Grigelis džiaugėsi, jog viešųjų pirkimų konkursas pavyko sėkmingai, o vieno hibridinio autobuso kaina, itin patraukli.

Preliminariais skaičiavimais, įsigijus naujus, hibridinius autobusus, vien kuro išlaidoms per metus „Kauno autobusai“ sutaupys 0,5 mln. eurų per metus.

Skelbiama, jog šiuolaikiško dizaino žemagrindžiuose „MAN Lions City 12“ autobusuose kelione mėgausis ir keleiviai ir vairuotojai.

Keleivių ir vairuotojų patogumui bus įrengtos itin patogios, ergonomiškos sėdynės, jaukų ir kokybišką salono apšvietimą užtikrins LED apšvietimo sistema, o efektyvų salono kondicionavimą ir šildymą garantuos aukštos kokybės kondicionavimo sistema.

Vairuotojo darbo kasdienybę palengvins erdvi darbo vieta, pilnai uždaros, kondicionavimą turinčios kabinos, patobulintas valdymo skydelis bei ratų techninę būklę leidžianti sekti slėgio ir temperatūros stebėsenos sistema.

www.DELFI.lt
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Top naujienos