Atsiribojo baudų siena

Pailsėti ir papramogauti į laukinius Karklės paplūdimius jau daugybę metų traukia būriai klaipėdiečių. Tačiau šią vasarą pajūrio ruožas čia jiems tapo sunkiai prieinamas.

Prie jūros jie patekti gali atėję pėstute arba atvažiavę dviračiais, mat teritorijoje, kur iki šiol jie statydavo savo automobilius, to daryti nebegalima, nes tai draudžia naujai atsiradę eismo ženklai.

Prie pat jūros miško apsuptyje esančių privačių namų savininkai jau kurį laiką siekė, kad pašaliniai nebetrikdytų jų ramybės.

Nors dar pernai gyventojai norėjo čia esančioje valstybinėje žemėje ir kelyje pastatyti užkardus, kad į teritoriją galėtų įvažiuoti ne visi, jiems tai daryti nebuvo leista.

Tačiau šiemet jie išsikovojo leidimus pastatyti kelio ženklus. Nepaisantiems jų gresia nemalonumai ir baudos.

Už Kelių eismo taisyklių pažeidimą ne vietoje automobilius palikusiems poilsiautojams gali tekti pakloti nuo 50 iki kelių šimtų litų.

Baudžia patys gyventojai

Nors kelio ženklai Karklėje pastatyti legaliai, policijos pareigūnai vien dėl čia gyvenančiųjų užgaidų užsukti ir bausti vairuotojų į šią elitinę gyvenvietę neskuba.

Tačiau turtuoliai nenuleidžia rankų – iniciatyvos pamokyti ilsėtis atvykstančių tautiečių jie ėmėsi patys.

Vietiniai ne tik gąsdina poilsiautojus baudomis, bet ir fotografuoja jų automobilius bei transporto priemonių numerius, o nuotraukas perduoda pareigūnams.

Pripuolė su fotoaparatu

Toks Karklės gyventojų elgesys šokiruoja atvykusius klaipėdiečius. Ne vienas čia atskubėjęs pailsėti jau buvo nemaloniai nustebintas.

"Vos įvažiavus į teritoriją prie manęs pripuolė vyras ir moteris su fotoaparatu, kurie pradėjo piktintis, kad nepaisau ženklų. Taip pat ragino greičiau iš čia išvažiuoti, antraip būsianti nufotografuota ir nubausta pareigūnų", – pasakojo nemalonų incidentą prisiminusi klaipėdietė.

Poilsiautoja tikino itin nustebusi, kad moralizuoti ėmėsi gyventojai, o ne policininkai.

"Karklės gyventojai mane užtikrino, jog pareigūnai taip pat čia kartkartėmis atvyksta bei užsirašo pažeidėjų automobilių valstybinius numerius. Jokių perspėjimų jie neva nepalieka, tad patarė nenustebti, jei vieną gražią dieną gausiu į namus perspėjimą apie baudą", – prisiminė pašnekovė.

Yra tik du milijonieriai?

Milijonus litų kainuojančių Karklėje esančių sodybų savininkai užtikrino, jog imtis priemonių prieš poilsiautojus jie buvo priversti.

"Jau trūko kantrybė. Žmonės automobilius palieka bet kaip ir bet kur. Jais užstato pakeles, tad patys nebegalime net grįžti į namus", – buvusia netvarka piktinosi Karklėje gyvenanti ir visų karkliškių interesus ginanti Kretingalės seniūnaitė Rasa Bučienė.

Moters teigimu, dažnai užsukti į gyvenvietę ir bausti pažeidėjų pareigūnai neturi galimybės, todėl juos fotografuoti rekomendavo patiems gyventojams.

"Tai ir darome", – neslėpė R.Bučienė.

Ji pridūrė, jog iniciatyvos pastatyti automobilių stovėjimą draudžiančius ženklus buvo imtasi ne dėl gyventojų ramybės, o esą dėl poilsiautojų, kurių nuolat apstu, gerovės.

"Sklindančios kalbos, kad čia elitinis kvartalas, kad gyvena vien milijonieriai, kurie panoro sau dar labiau pasigerinti gyvenimo sąlygas, – iš piršto laužtos. Nežinau aš čia tokių turtuolių, gal du milijonieriai ir tegyvena. Taisyklės reikalingos dėl tvarkos bei dėl poilsiautojų saugumo", – užtikrino R.Bučienė.

Aikštelė – už tris litus

Moters teigimu, krūmuose automobilius paliekantys vairuotojai neretai nukenčia patys – randa apgadintas arba apiplėštas savo transporto priemones.

Taip pat, anot R.Bučienės, nuolat čia zujantys automobiliai kelia pavojų ilgesnį laiką poilsiaujantiems žmonėms bei jų atžaloms.

"Įrengti šiuos ženklus nutarė rajono valdžia, tai ne mūsų, gyventojų, prasimanymas. Poilsiautojai gudrauja, jie čia suvažiuoja tik dėl to, kad nereikia mokėti už automobilių stovėjimą, kai kitose paplūdimių zonose pinigai jau seniai renkami", – įsitikinusi R.Bučienė.

Ji užtikrino, jog patekti prie jūros žmonėms niekas nedraudžia. Pasak jos, palikti automobilius poilsiautojai gali prie Karklės parduotuvės, ties kuria įrengta stovėjimo aikštelė.

"Savininkas to daryti nedraudžia, tačiau aikštelė kažkodėl nuolat tuščia. Kodėl vairuotojai ten nepalieka automobilių? Matyt, dėl to, kad renkamas trijų litų mokestis. Tačiau tvarka turi būti pagaliau įvesta ir čia", – deklaravo R.Bučienė.

Be to, ji užtikrino, jog ženklų atsiradimui pritarė ne tik Klaipėdos rajono savivaldybė, policijos pareigūnai, bet ir Pajūrio regioninio parko direkcija.

Pasak gyventojos, parke taip pat galioja taisyklės, kurių privalo paisyti visi poilsiautojai.

Komentarai

Sigitas Karbauskas, Klaipėdos rajono savivaldybės meras

Situacija Karklėje yra labai rimta. Mes įžvelgiame čia rimtų problemų, todėl ir ėmėmės iniciatyvos pastatyti šiuos automobilių stovėjimą draudžiančius ženklus. Jais norime pažaboti netvarką, kuri iki ženklų atsiradimo Karklėje buvo kasdien. Vairuotojai susistatydavo automobilius taip, kad paralyžiuodavo eismą – atvykstantys ar išvykstantys automobiliai negalėdavo normaliai judėti. Šiuo metu vairuotojai automobilius raginami laikyti aikštelėje, esančioje prie parduotuvės. Taip pat jau rengiamas projektas, tad kitais metais Karklėje planuojame pastatyti dvi ar tris automobilių stovėjimo aikšteles, kurių kiekvienoje tilps po 29 automobilius. Kai jos atsiras, manome, problema bus išspręsta.

Darius Nicius, Pajūrio regioninio parko direktorius

Šie ženklai atsirado pačių Karklės gyventojų bei Klaipėdos rajono savivaldybės iniciatyva. Jie ir nusprendė Karklės gyvenvietėje pastatyti šiuos automobilių stovėjimą draudžiančius ženklus. Mes nematėme būtinybės juos pastatyti. Tose vietose, kur manome, kad negalima važiuoti automobiliams, ženklus esame pastatę savo iniciatyva. Kiek žinau, policijos pareigūnai taip pat nebuvo linkę pritarti šių ženklų atsiradimui, tačiau buvo daromas didelis spaudimas. Dėl atsiradusių ženklų nuolat sulaukiame skundų iš poilsiautojų, tad jau ėmėmės iniciatyvos ir aiškinamės situaciją. Prieš atsirandant šiems ženklams turėjo būti pasiūlyta alternatyva – pirmiausia reikėjo įrengti automobilių stovėjimo aikšteles, paskui apriboti. Visiškai suprantu poilsiautojų pasipiktinimą. Dabar Karklė jiems tarsi gaudyklė – aklavietė. Juk ne visi gi pastebi šiuos naujus ženklus, įvažiuoja į teritoriją ir vėl priversti išvažiuoti. O kur palikti automobilius? Be to, tiek šiaurinėje, tiek ir pietinėje įvažose į Karklę, galima sakyti, yra neteisėtai užgrobta valstybinė žemė. Čia gyvenantys žmonės prismaigstė kuolų, pristatė akmenų, tačiau tam sutikimas jiems nebuvo duotas, tai yra nelegalu. Jau ėmėmės ir mes, ir kitos institucijos iniciatyvos bei tiriame šiuos atvejus. Valstybinės reikšmės žemė turi būti prieinama visiems.