Kelių patruliai atiduos pagarbą, mandagiai pasisveikins ir taip pat mandagiai paims pinigus. Dažnas vairuotojas prisimintų atvejį, kai pats prašė, kad patrulis paimtų kyšį, užuot nubaudęs didesne oficialia bauda. Nors pasitaiko policininkų, kurie atleidžia prasižengimus ar neima, neverta tikėtis, kad būtent jums pasitaikys laimė sutikti tokį ypatingą pareigūną. Svarbiau atskirti, kokiam tipui priklauso Jūs kelyje sustabdęs policininkas. Žurnalas „Men‘s Health“ suskaičiavo aštuonis dažniausiai pasitaikančius policininkų tipus.
Policija
© DELFI (D.Sinkevičiaus nuotr.)
Naujokas

Neseniai mokslininkai pranešė apie sensacingą atradimą: pasirodo kelių patruliai storėja nuo išmetamųjų dujų. Kad pasaulyje kelių policininkais dažniausiai dirba apkūnūs žmonės, pastebėta seniai. Taigi, jeigu jus sustabdė uniformuotas klipata, jis – arba naujokas, arba nevykėlis. Svarbiausia neleisti tokiam tipui pasijusti didžiam ir svarbiam. Patartina kalbėtis mandagiai, bet užtikrintai, ir galbūt pavyks išsaugoti pinigus ir vairuotojo pažymėjimą.

Piktas

Mokslas dar nenustatė, kodėl kai kurie kelių policininkai būna pikti. Galbūt jus sustabdęs pareigūnas paprasčiausiai ne ta koja išlipo iš lovos, o gal (jau blogiau), prieš valandą jį aptaškė panašus į Jūsų automobilis. Iš tokio pareigūno galima laukto ko tik nori: pradedant banaliu dokumentų patikrinimu, baigiant aistringa jūsų automobilio apžiūra su krūva kvailų klausimų. Blogiausia, ką jis gali – nusiųsti jus atlikti blaivumo testą. Geriau to kaip nors išvengti, pavyzdžiui, ką nors jam padovanokite.

Plėšikas Dažniausiai šis policininko tipas budi greitkeliuose, bet nevengia ir regioninių kelių. Mėgsta spąstus, pavyzdžiui, laukia aukos prie neseniai pakeisto ženklo. Taisykles žino paraidžiui, tuo ir gyvena. Šios rūšies policininkas pasitikinčiai ir sausai įrodinės, kad pažeidėte visas įmanomas taisykles. Jei tai nepadės, priekaištaus, kad neteisingai naudojatės posūkio žibintu, arba jūsų valstybinis numeris nešvarus. Paprastai grasina atimti vairuotojo pažymėjimą, beje, už bet kurį pažeidimą. Vienintelis kovos būdas su tokiu plėšiku – išmokti kelių eismo taisykles atmintinai ir bendrauti išimtinai citatomis iš jų. Dar galima filmuoti pokalbį skaitmenine kamera.

Pavyzdingas

Dažniau sutinkamas sovietiniuose filmuose nei nepriklausomos Lietuvos keliuose. Šios rūšies policininkas – lietui lyjant ar pūgai siaučiant - pasirengęs pulti į pagalbą pirmam pasitaikiusiam vairuotojui, kuriam nuleido padangą, ar iš paskutiniųjų stumti sankryžoje užgesusį automobilį. Tačiau, jei pažeidėte taisykles, saugokitės – nubaus griežčiausiai. Nė nemanykite siūlyti pinigų – jeigu toks šių laikų didvyris ir sutiks atleisti nedidelę nuodėmę, tai padarys tik iš asmeninės simpatijos. Geriausia šios rūšies policininko paprašyti paleisti, nes jums tai pirmas kartas ir žadate daugiau taip niekad nedaryti.

Atsakingas

Nepriekaištingas policininkas, paraidžiui vykdantis viršininkų nustatytą planą. Tikimybė sutikti tokį užsispyrusį patrulį išauga mėnesio pabaigoje ar paskelbus šalies miesto masto reidą, kurio metu tikrinamas greičio viršijimas, gaudomi girtuokliai, ieškomi laiku automobilio padangų nepakeitę vairuotojai ar vengiantys prisisegti saugos diržus. Šiomis kritiškomis dienomis policininkams labiau už pinigus rūpi sugautų pažeidėjų kiekis. Su liūdesiu akyse jie to ir neslepia, net atvirai prisipažįsta. Reido metu įkalbinėti pareigūnus beprasmiška. Jeigu pažeidėte taisykles – būsite nubaustas. Tad verčiau patylėti ir netrukdyti policininkams dirbti savo darbą. Daugių daugiausia iš šios rūšies policininko galima išgauti slaptą informaciją, kur šiuo metu budi jo kolegos.

Patyręs

Pagyvenęs visko matęs policininkas. Pinigų jam užtenka, kovoti už saugų eismą nusibodo, o dirba tik dėl malonumo. Šios rūšies policininkams tiesiog patinka stebėti išgąstingas vairuotojų akis, kaskart patirti savo valdžios galią. Sutikus tokį personažą skųstis dėl sunkaus gyvenimo ar bandyti kitaip paveikti pareigūno jausmus beprasmiška – visa tai jis jau šimtą kartų girdėjo. Geriausia suskelti kokį juokelį ar anekdotą. Prajuokinsite jį – manykite, kad baudą sumokėjote.

Godus

Šis policininko tipas dažniausiai slepiasi krūmuose ar tyko aukos mažai apšviestose vietose. Džiaugsmingai lekia į didelių spūsčių vietas, tačiau ne tam, kad padėtų pralaisvinti kelią. Jo tikslas - medžioti nekantriuosius, lendančius į priešingą eismo juostą ar važiuojančius šaligatviais. Paprastai pradeda pokalbį žodžiu: „Pažeidinėjame?“, paėmęs dokumentus garsiai perskaito aukos vardą ir pavardę. Išsitraukęs pažeidimų protokolą lėtai ieško šratinuko, paskui labai lėtai ima rašyti.

Šiuo metu įprastas klausimas: „Na, tai ką darysime?“ Iš tikrųjų daryti nieko nereikia: arba laukite, kol godusis policininkas išrašys baudos kvitą, arba susimokėkite ir važiuokite savais keliais. Iš esmės prieš jus net ne žmogus, o „kasos aparatas“, ir vienintelė galima pokalbio tema – kaina. Žinoma, visada galima išsiderėti nuolaidą.

Nuobodžiaujantis

Menkiausiai ištirta ir paslaptingiausia policininkų rūšis. Dažniausiai sutinkamas kaimo keliuose. Universalaus bendravimo būdo su nuobodžiaujančiu policininku nėra. Patartina elgtis pagal situaciją. Tiksliai žinoma tik tai, kad su juo lengvai galima pereiti nuo „Kelių eismo taisyklių“ prie pokalbių „apie gyvenimą“. Tokiu atveju reikėtų pasiruošti išklausyti ilgą monologą.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Lietuvoje pagrindinių kelių dangos daugiausia drėgnos

Antradienio rytą Lietuvoje pagrindinių kelių dangos daugiausia drėgnos, vietomis yra sausų kelių...

Pristatoma projekto „Rail Baltica“ pažanga (12)

Bendra Baltijos šalių įmonė „RB Rail“ antradienį Vilniuje supažindins visuomenę, kaip...

„Uber“ generalinis direktorius nori keisti kompanijos augimo politiką (2)

„Uber“ generalinis direktorius Dara Khosrowshahis pirmadienį teigė norįs, kad kompanija augtų...

Naktį eismo sąlygas sunkins plikledis, šerkšnas (2)

Antradienio naktį eismo sąlygas sunkins plikledis ir šerkšnas, be to, vietomis formuosis rūkas.

Rajoniniuose keliuose yra slidžių ruožų (2)

Pirmadienio rytą Lietuvoje rajoniniuose keliuose yra slidžių ruožų, perspėja kelininkai.

Top naujienos

Perėjusi tikrą pragarą žydė į Vilijampolę grįžo ieškoti užkastos dėžės (130)

Izraelyje šiuo metu gyvenanti Kaune gimusi Dita Šperling savo akimis regėjo, kaip baltaraiščiai...

Lenkijos ekonomikos architektas: sukame pavojingu keliu (87)

Pirmosios nekomunistinės Lenkijos vyriausybės finansų ministras Leszekas Balcerowiczius sako, kad...

Šveicarų specialistai įvertino Gedimino kalno gelbėjimo planą: tikrai yra dėl ko nustebti (526)

Lietuvos mokslininkai ir specialistai vis dar nesutaria, kaip gelbėti Gedimino kalną. Kol mūsų...

Išvardijo, kodėl nepritaria progresiniams mokesčiams

Finansų ministerija nepritaria Seime jau svarstomiems siūlymams įversti progresinius mokesčius:...

Paprastas žingsnis, padėsiantis išvengti 75 proc. šio vėžio atvejų (6)

Prasidėjo Europos gimdos kaklelio vėž io prevencijos savaitė, kurios šūkis „Sumažink savo...

Brangi nafta kelia ne tik benzino kainas (73)

Dėl pabrangusios naftos kyla ir degalų kainos. Analitikai perspėja – jeigu taip bus ir toliau,...

Iš Rusijos stačiatikių vyskupo – akibrokštas Putinui (215)

Vienas Rusijos stačiatikių vyskupas pirmadienį pareiškė, kad per kovą vyksiančius šalies...

Garsenybėms – metų mados egzaminas. Kam pavyko jį išlaikyti? M. Palaikytės verdiktas (148)

Pramogų pasaulio apdovanojimų rengėjai garsiai skelbė – tai metų renginys. Tad įžymybės...

55-erių Ingeborga Dapkūnaitė parodė su surogatine motina susilauktą sūnų (15)

Garsi aktorė Ingeborga Dapkūnaitė parodė savo atžalą. Visuomenė nedelsiant sureagavo į žinią...