Prieštaringos reputacijos Rusijos verslininkas Jurijus Borisovas pagaliau iškišo merdintį Panevėžio rajone esantį „Įstros“ aerodromą. Ne mažiau kaip trijų milijonų litų vertės pirkinį, PB žiniomis, ketina įsigyti penki panevėžiečiai. Vienas jų - bendrovės „Urėdijų servisas“ direktorius, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narys Ramūnas Vyžintas, kitas - „Panevėžio kelių“ vadovas Virmantas Puidokas.
© "Panevėžio balsas"
Iš skandalingai pagarsėjusios aviakompanijos „Avia Baltika“, kuri priklauso prieštaringos reputacijos Lietuvoje gyvenančiam Rusijos verslininkui Jurijui Borisovui, „Įstros“ aerodromą perkantis politikas ir verslininkas Ramūnas Vyžintas nepanoro atskleisti sandėrio detalių. „Vyksta pirkimo procedūra. Sutartyje numatytos sąlygos, kad kol nesibaigė procedūra, komentuoti sandorio negaliu. Baigus įforminti pirkimo dokumentus, tikrai papasakosiu, kas ir kaip įsigijo aerodromą“, - teigė R.Vyžintas.

Miesto Tarybos narys liberalcentristas R.Vyžintas nepanoro atskleisti, ar jis vienas, ar su partneriais perka „Įstros“ aerodromą. Verslininkas taip pat nepanoro atskleisti ir sandorio vertės.

Neoficialiomis PB žiniomis, Panevėžio rajone esančio aerodromo vertė kartu su statiniais ir žemės sklypu yra ne mažesnė nei trys milijonai litų.

PB pavyko išsiaiškinti, kad pirkimo sandoryje dalyvauja ne tik R.Vyžintas. Iš J.Borisovo perpirkti „Įstros“ aerodromą panoro ir „Panevėžio kelių“ bendrovės generalinis direktorius Virmantas Puidokas. Įmonės vadovo vakar pakalbinti nepavyko. Bendrovės atstovė spaudai Rasa Čepienė nepaneigė fakto, kad „Panevėžio kelių“ vadovas dalyvauja aerodromo pirkimo procedūroje. „Jis domisi pirkimu“, - trumpai paaiškino R.Čepienė.

Domėjosi 5 panevėžiečiai

Vakar PB korespondentų kalbintas Panevėžio aeroklubo viršininkas Bronius Zaronskis yra įsitikinęs, kad kalbos apie galimą pirkimą yra perdėtos. B.Zaronskis tikina, kad Panevėžio rajone esantis „Įstros“ aerodromas jau nupirktas. „Pirkime dalyvavo penki panevėžiečiai, kurie turi lėktuvus ir moka skraidyti. Juk kitokie ir nesidomi pirkimu“, - teigė Aeroklubo vadovas.

B.Zaronskis, paklaustas, ar jam nebuvo siūlyta prisidėti perkant „Įstros“ aerodromą, atšovė: „O kodėl turėtų siūlyti? Manęs tas aerodromas nedomina“.

Pasiteiravus, ar panevėžiečiams nupirkus „Įstros“ aerodromą neatsiras vietos ir Panevėžio aeroklubui, nes apie oreivių klubo iškėlimą iš Stetiškių kalbama seniai, Aeroklubo viršininkas atsakė: „Nėra ko ten keltis, kad ir būtų siūloma. Be to, abejoju, ar tokio siūlymo sulauksime. Juolab kad „Įstros“ aerodromas mums per mažas“, - kalbėjo B.Zaronskis.

Ieškojo pirkėjo

PB rašė, kad buvęs garsus „Įstros“ aerodromas, kuriame anksčiau veikė žinomo lakūno Vytauto Lapėno skraidymo mokykla, kelerius metus yra jau tuščias, jame vargiai besutiksi lakūnų. Beje, aerodromo savininkas prieštaringos reputacijos Rusijos verslininkas, buvęs nušalintojo prezidento Rolando Pakso finansinis rėmėjas Jurijus Borisovas jau senokai ieškojo jam pirkėjo.

Privačios aviakompanijos „Avia Baltika“, įsikūrusios Kauno rajone, Karmėlavoje, savininkas J.Borisovas vakar, atsiliepęs į PB korespondentų skambutį, išgirdęs, kad bus kalbama apie „Įstros“ aerodromo pardavimą, lakoniškai atšovė: „O Dieve, na ir klausimas. Apie tai nešnekėsiu. Daug dirbu ir pokalbiams laiko neturiu“. Kito klausimo užduoti J.Borisovui nepavyko. Verslininkas išjungė mobilųjį telefoną.

Liks vadovauti?

Viešosios įstaigos „Įstros aerodromas“ direktorius Valensas Glinksis dienraščiui teigė žinąs, kad aerodromas perkamas. „Apie pirkimo sandorį kalbėti negaliu. Kol jis nebaigtas, informacija konfidenciali ir neskelbiama“, - aiškino jis ir tvirtino, kad teko susitikti su „Įstros“ aerodromo pirkėjais. V.Glinskis sakė viešosios įstaigos vadovu išliksiąs ir toliau.

Beje, vienas naujų būsimųjų „Įstros“ aerodromo savininkų - „Panevėžio kelių“ bendrovės generalinis direktorius V.Puidokas. Jis vadovauja bendrovei, kurios pagrindinis akcininkas - Savivaldybės tarybos narys, liberaldemokratas Gvidas Drobužas. Jis priklauso tai pačiai partijai, kurios lyderis - nušalintasis prezidentas R.Paksas.

Civilinės aviacijos administracijos (CAA) direktoriaus pavaduotojas Alvydas Šumskas PB sakė žinąs apie „Įstros“ aerodromo pardavimą. „Administracijos koridoriuose buvau susitikęs Ramūną Vyžintą. Jis man sakė, kad perka aerodromą“, - prisipažino pavaduotojas.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kai kuriose Vilniaus gatvėse veiks nauji šviesoforai (16)

Vienos judriausių Vilniaus mieste gatvės – Žirmūnų bei Kalvarijų – artimiausiu metu...

„Kelių priežiūrai“ suaktyvėjus, privatus verslas mato nelygybę (9)

Kelių tiesimo konkursus vieną po kito laimi naujai sukurta valstybės įmonė „Kelių...

Vilniaus viešasis transportas bus nudažytas raudonai ir geltonai (43)

Vilniaus miesto savivaldybės viešasis transportas per pusketvirtų metų bus nudažytas raudonai ir...

Gatvės remonto darbai sustos neprasidėję - kalta žiema (13)

Rekonstruojant Klaipėdos Tilžės gatvės atkarpą nuo geležinkelio pervažos iki žiedinės...

„Ryanair“ pilotai Jungtinėje Karalystėje sutinka su 20 proc. algų didinimu (4)

Jungtinėje Karalystėje (JK) dirbantys „ Ryanair “ pilotai sutiko su jiems pasiūlytu 20 proc....

Top naujienos

Papasakojo, kas Kaune dedasi vakarais: be dujų balionėlio į gatvę nekelia kojos (184)

„Apie 22 val. laukiau autobuso ir telefonu kalbėjau su drauge. Stotelėje sėdėjęs aiškiai...

Baikerio Kilkaus nužudymu įtariamas Baltrūnas griebėsi naujos taktikos (234)

Prieš daugiau kaip tris mėnesius mįslingai dingusio baikerio Aivaro Kilkaus tyčiniu nužudymu...

Kaip buvo „taisoma“ nomenklatūrininkų sveikata (125)

Dažnas vyresnio amžiaus skaitytojas atsimena sovietmečiu sklidusius gandus apie tai, kad įtakingus...

Gyvai / Lemtingasis 13-asis Dakaro etapas: lietuviai nesiruošia sudėti ginklų Peterhanselis pateko į avariją (278)

Paprastai 13-asis Dakaro ralio etapas vadinamas lemtinguoju, mat jame sportininkai galutinai...

Brolių Ballų vardu reklamuoja šakočius (24)

Kai buvo paskelbta, kad į Lietuvą atvyks krepšininkų Ballų šeima, netruko pasipilti prognozės,...

Šie specialistai taps aukso vertės (235)

Pastarąjį pusmetį įsibėgėjusios intensyvios diskusijos apie idėjas, kurios į Lietuvą...

Sugalvojo, kaip pagauti nesilaikančius kelio ženklo vairuotojus (42)

Kėdainiuose Didžiosios gatvės atkarpoje nuo Senosios gatvės iki Didžiosios Rinkos aikštės...

Tragiška avarija prie įvažiavimo į Kelmę: sužaloti 5 žmonės, vienas jų mirė ligoninėje (11)

Penktadienį, apie 16.50 val., Kelmės r., kelyje Šiauliai-Kelmė, prie pat įvažiavimo į Kelmę,...

Gyvai / Eurolygos jaunimo atrankos turnyras: „Žalgiris“ - VEF

Eurolygos jaunimo atrankos turnyras: „Žalgiris“ - Rygos VEF. Tiesiogiai iš Kauno.

Top 5 telefonai jaunimui (1)

Studentams ar jaunuoliams, dar tik pradedantiems gyventi savarankiškai, prabangūs flagmanai – nors...