Federalinė aviacijos administracija (FAA) reikalaus virtinės pokyčių, kurie padėtų „spręsti nesaugios orlaivio būklės“ klausimą, sakoma FAA pranešime.
Boeing 737 Max“ skrydžiai draudžiami nuo praeitų metų kovo, kai Etiopijoje sudužo būtent šio modelio lėktuvas.

Apie kai kuriuos iš reikalaujamų techninių lėktuvo pakeitimų viešai jau skelbė „Boeing“, tokius kaip skrydžio aukščio valdymo sistemos MCAS patobulinimai ir jutiklių sistemos modifikacijos. Manoma, kad „Boeing 737 Max“ lėktuvai Indonezijoje ir Etiopijoje sudužo būtent dėl MCAS ir jutiklių techninių problemų.

FAA taip pat reikalauja naujos programinės įrangos lėktuve ir skrydžio gairių atnaujinimo bei naujų įgulos procedūrų įtraukimo.

Tiesa, tarp reikalavimų nėra naujų pilotų mokymų protokolų. Reikalaujami protokolai bus paskelbti vėliau, teigė FAA atstovas.

„Boeing 737 Max“ skrydžiai draudžiami nuo 2019 m. kovo 13 d., netrukus po to, kai Etiopijoje sudužo šio modelio lėktuvas. 2018 m. spalį Indonezijoje sudužo dar vienas „Boeing 737 Max“. Iš viso per dvi katastrofas žuvo 346 žmonės.

FAA teigimu, leidimas vėl skraidyti „Boeing 737 Max“ bus suteiktas tik tada, kai modelis atitiks visus saugumo reikalavimus. Liepos 1 d. FAA atliko bandomuosius „Boeing 737 Max“ skrydžius.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)