aA
Finansų ekspertai perspėja, kad susidūrusios su mažėjančiais prekių srautais ir delsimu atsiskaityti už paslaugas būtent transporto įmonės gali pirmosios pajusti artėjančius ekonominius sunkumus. Nebankinė finansuotoja „SME Finance“ transporto bendrovėms pataria atidžiai rinktis kryptis, toliau mažinti Rusijos ir NVS šalių įtaką veiklai bei labiau orientuotis į Europos Sąjungos (ES) jaunesnių narių rinkas.
Vilkikas
© Shutterstock

„SME Finance“ perspėja transporto įmones atidžiai įvertinti savo maršrutų kryptis ir laiku persiorientuoti į kuo skirtingesnes ES šalis, pirmenybę teikiant Vidurio Europos regionui.

„Nors ES ekonomika šiemet paaugo 2 proc., vis dėlto transporto bendrovėms patariama atidžiau sekti partnerių atsiskaitymo sąlygas ir terminus, taip pat mažinti Rusijos ir kitų NVS šalių įtaką verslui“, – pataria „SME Finance“ vadovas Mindaugas Mikalajūnas.

Pasak jo, Rusijai iki šiol atitenka 13,4 proc. visų Lietuvos transporto paslaugų eksporto apimčių – tai lemia gerokai didesnės Lietuvos vežėjų pelno maržos Rytų kaimynėje. Priešingai, ES rinkoje vyrauja itin arši konkurencija, kuri skatina verslą taikyti minimalius antkainius. Tačiau M. Mikalajūnas atkreipia dėmesį, kad didesnės pelno maržos Rusijos rinkoje atitinkamai gerokai didina verslo rizikas.

„Būtent transporto įmonės, kurias ekonomistai vadina bet kurios šalies ūkio „kraujotaka“, įprastai pirmosios pajunta ekonominės aplinkos pokyčius“, – sako finansavimo įmonės vadovas.

Lietuva pirmauja ES pagal transporto sektoriaus indėlį į BVP

„Transporto sektorius yra vienas iš svarbiausių Lietuvos ekonomikai, o mūsų klientų portfelyje jo dalis siekia net šeštadalį, – aiškina „SME Finance“ vadovas. – Žvelgdami į ateinančių metų ekonominius iššūkius ir matydami lėčiau augančią ES ekonomiką, patariame transporto įmonėms būti budrioms, tinkamai įvertinti plėtros strategiją ir veiklos geografiją.“

Kaip pastebi „SME Finance“ ekonomikos patarėjas Aleksandras Izgorodinas, ES kontekste Lietuva išsiskiria 3,4 karto už ES vidurkį geriau išvystytu kelių transporto sektoriumi, sukuriančiu net 7,5 proc. viso Lietuvos BVP, kai ES vidurkis sudaro tik 2,2 proc. BVP.

„Šiuo metu transporto sektorius Lietuvoje išgyvena „aukso” amžių ir toliau drąsiai plečiasi. Vien per pirmąjį 2018 m. pusmetį krovinių vežimo kelių transportu apimtys išaugo 14 proc. palyginti su analogišku laikotarpiu pernai. Transportininkų apklausos rodo, kad optimizmas šiame sektoriuje stabiliai auga nuo pat 2010 metų“, – dalinasi pastebėjimais A. Izgorodinas.

Lietuvos statistikos departamento duomenimis, Lietuvoje kas dešimtos SVV įmonės veikla susijusi su transporto paslaugomis. 2017 m. mūsų šalyje veikė net 2 tūkst. transporto paslaugas teikiančių įmonių, iš kurių net 99 proc. priklauso SVV segmentui.

Veiklą apsunkina ilgi atsiskaitymo terminai

Pasak M. Mikalajūno, pagrindinės problemos, su kuriomis dažniausiai susiduria transporto įmonės, yra ilgi, iki 60-90 dienų trunkantys atsiskaitymo terminai, taip pat – kapitalo trūkumas naujoms investicijoms. „SME Finance“ vadovo teigimu, taip atsitinka todėl, kad prekių gamintojai pirmiausia investuoja į žaliavas, o su transporto įmonėmis derasi dėl kuo ilgesnių atsiskaitymo terminų.

Anot M. Mikalajūno, tai, kad daugelis transporto įmonių priklauso SVV segmentui, dažnai apsunkina joms galimybę gauti finansavimą iš bankų.

„Transporto sektorių bankai vertina kaip vieną iš rizikingiausių, todėl į tokių įmonių finansavimą žiūri labai konservatyviai. Šiuo atveju padeda būtent nebankinis finansavimas, suteikiantis reikiamas lėšas per dieną ar dvi, ir leidžiantis greičiau papildyti apyvartines lėšas, atgauti pinigus už klientams suteiktas paslaugas“, – aiškina M. Mikalajūnas.

Po didinamuoju stiklu rekomenduoja stebėti Rusiją, Didžiąją Britaniją ir Italiją

Įvertindami transporto sektoriaus svarbą Lietuvos ekonomikai ir itin stiprią priklausomybę nuo užsienio rinkų, „SME Finance“ ekspertai pataria atidžiau stebėti NVS partnerių ekonominę būklę, ES šalyse senbuvėse besiklostančią politinę situaciją, taip pat trumpinti atsiskaitymo laikotarpį ir apsidrausti nuo partnerių nemokumo.

„Rusija yra antra pagal dydį Lietuvos transporto paslaugų eksporto rinka, kuriai tenka 13,4 proc. nuo visų transporto paslaugų eksporto apimčių, kai visam NVS regionui tenka net 37 proc. Galima teigti, kad Lietuvos transporto paslaugų eksporto struktūra yra gana rizikinga, atsižvelgiant į tai, kad NVS rinkose ekonominė situacija jau ilgą laiką išlieka nestabili, – sako A. Izgorodinas. – Svarbu ir tai, kad 2019 m. Rusijoje nuo 18 iki 20 proc. bus padidintas PVM tarifas. Tai sukurs papildomų sunkumų šios šalies verslui bei, tikėtina, neigiamai paveiks ir Lietuvos transporto įmones Rusijoje.“

Atidžiau reikėtų vertinti bendradarbiavimą su partneriais Didžiojoje Britanijoje, išgyvenančioje Brexit situaciją, taip pat verslo ryšius su Italijos partneriais, pataria ekonomistas: „Politinio neapibrėžtumo lygis šiose šalyse yra itin aukštas – Brexit klausimas dar nėra išspręstas, o Europos Komisijos ir Italijos valdžios ginčas dėl šalies biudžeto deficito vis dar tęsiasi.“

Siūlo glaudžiau bendradarbiauti su jaunesnėmis ES narėmis

„SME Finance“ duomenimis, šiuo metu tarp Lietuvos transporto bendrovių vyrauja šios prekių pervežimo kryptys: Vokietija (14,3 proc.), Rusija (13,4 proc.), Prancūzija (9,2 proc.), Danija (6,6 proc.) ir Austrija (5,1 proc.).

„Kiek didesnį nerimą kelia tai, kad lietuviškos transporto bendrovės kol kas didžiąją dalį verslo sieja su dviem Vakarų Europos šalimis – Vokietija ir Prancūzija, – komentuoja A. Izgorodinas. – Norint apsisaugoti nuo partnerių nemokumo ir kitų verslo rizikų, transporto įmonėms patariama turėti kuo įvairesnių partnerių skirtingose šalyse ir skirti daugiau dėmesio verslo galimybėms tose Europos valstybėse, kurių ekonomikos auga ir stiprėja, pavyzdžiui, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje.“

Apsidrausti nuo galimų klientų nemokumo rizikų taip pat padeda prekinio kredito draudimas.

„Vieninteliai iš nebankinių finansuotojų bendradarbiaujame su pasauline draudike „Coface“, todėl suteikiame faktoringą, kuris visiškai kompensuoja nuostolius, atsiradusius dėl pirkėjų nemokumo“, – priduria M. Mikalajūnas.

Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

Ministras: sprendimą dėl naujo oro uosto norima priimti iki pavasario (2)

Lietuvoje augant lėktuvų keleivių srautui, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ketina...

Kelių direkcija bus pertvarkyta – susisiekimo ministras (2)

Lietuvos automobilių kelių direkciją ketinama pertvarkyti į valstybės įmonę arba akcinę...

Vyriausybė pritarė automobilių taršos mokesčiui (118)

Vyriausybė trečiadienio posėdyje pritarė Aplinkos ministerijos siūlomam taršių automobilių...

Ministras: sprendimą dėl naujo oro uosto norima priimti iki pavasario (6)

Lietuvoje augant lėktuvų keleivių srautui, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ketina iki...

Narkevičius: 2020 metais bus išasfaltuota 500 km žvyrkelių (14)

Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius žada, kad iki šios Vyriausybės kadencijos...

Top naujienos

Pristatė kitų metų biudžeto projektą: 3 nauji mokesčiai ir didesni atlyginimai (243)

Vyriausybė parengė 2020 metų biudžeto projektą. Jame atsidūrė daug diskusijų sukėlę 3...

Garsiausi Žvėryno žemgrobiai sudėjo ginklus: šampano ekspertės tvora griuvo pirmoji (103)

Prieš kurį laiką DELFI aprašė dvi žemgrobystės istorijas prestižiniame Vilniaus Žvėryno...

Molėtų rajone iš šeimos paimtas kūdikis: pamačiusi sužalojimus gydytoja turėjo reaguoti nedelsiant (22)

Profilaktiniam sveikatos patikrinimui atvežtą kūdikį pamačiusi gydytoja nedelsiant kreipėsi į...

Skvernelis įvertino įvykius Seime: vakarykštė diena tikrai yra apgailėtina (56)

Premjeras Saulius Skvernelis Vyriausybėje trečiadienį įvertino dramą Seime dėl parlamento...

Atokioje sodyboje rasta su išoriniu pasauliu jokio ryšio neturėjusi šeima (71)

Nyderlandų valdžios institucijos pradėjo didelį tyrimą, kai buvo rasta septynių asmenų...

5 auksinės taisyklės ir drabužius derinsite ne prasčiau nei stilistė (1)

Atvėsus orams ir rudeniui jau beveik įpusėjus, atrodo, norėtųsi kalbėti apie tamsias žemiškas...

Boso valandoje - Merūnas Vitulskis: kaip pasiekti aukštumas, pradedant nuo nulio?

Retas, kuris gimsta žvaigžde. Žmonėms patinka klausytis sėkmės ir nesėkmės istorijų. Kaip...

Matijošaitis apsilankė griūvančiame Kauno daugiabutyje: duosime savo įmonę, kuri užsiims (11)

Kauno meras Visvaldas Matijošaitis , trečiadienį apsilankęs avarinės būklės name Biržiškų...

Adamkus apie Pranckiečio istoriją: tikiuosi, Lietuvai niekada daugiau nebereikės to patirti (76)

Prezidentas Valdas Adamkus viliasi, kad Lietuvai niekada daugiau nebereikės patirti to, kas Seime...

Milžiniškas gaisras Alytuje: įvykio vietoje – įspūdingos ugniagesių pajėgos, liepsnoja didžiulis plotas evakuojamas reabilitacijos centras (232)

Alytuje dėl kilusio milžiniško gaisro evakuojama reabilitacijos ligoninė. Ugniagesiai praneša,...