Antradienį vengrų pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ pasiūlė naują maršrutą į Atėnus. Tačiau pirmadienį lietuvius, norėjusius namo grįžti iš Olandijos, paliko it musę kandusius.
Wizz Air
© DELFI / Modesta Meškė

Į DELFI redakciją kreipėsi skaitytoja Irina, „Wizz Air“ lėktuvu pirmadienį turėjusi grįžti iš Eindhoveno Nyderlanduose į Kauną. Ji liko šokiruota, kai niekam nieko nepaaiškinus, skrydžių bendrovė pasiūlė kaip nori pačiam nusigauti į kitą šalį arba laukti kitos savaitės.

„Viskas buvo taip. Kai tik oro uoste išgirdome, kad skrydis atšauktas, visi kaip bandos instinkto vedami nubėgome prie informacijos. Čia niekas nieko nepasakė, dėl ko skrydį atšaukė. Jokios informacijos nesuteikė.

Kadangi stovėjau eilės viduryje, tai pasiūlė grįžti ketvirtadienį. Arba trečiadienį iš Briuselio į Gdanską. Bet kur logika? Aš esu Olandijoje, kaip man nusigauti į Briuselį ir po to grįžti iš Gdansko? Sako, viešuoju transportu, kaip nori“, – pasakojo dviejų vaikų mama.

Ji džiaugėsi bent tuo, kad moka angliškai, tačiau tarp daugybės atšaukto lėktuvo keleivių buvo ir tokių, kurie angliškai nekalba.

„Pasimetę, vyresnio amžiaus, ką jiems daryti? Gal jiems į darbą, gal pas gydytojus. Sakiau, kad man tiks ir Vilnius, ir Kaunas, ir Ryga, kaip nors ir iš jos nusigausiu. Bet kur apsistoti iki skrydžio? Sako, mes jums duosime viešbutį vienai nakčiai. O tai kur būti kitas naktis? Kaip norite, tokios taisyklės ir viskas.

Vis dėlto „Wizz Air“ darbuotojai po to paaiškino: gali už savo pinigus naudotis viešbučiu, bet proto ribose, ne geresniam nei 3 žvaigždučių, vėliau prašyti kompensacijos.

Bet ką tai reiškia? Jei esu ne vietinė, kaip man žinoti, kur koks viešbutis – ar 3 ar 5 žvaigždučių? O dėl maisto? Gali numanyti, kad gal sušių restoranas netinka, bet kaip suprasti, kur ir už kiek valgyti kokius čekučius rinkti?

Man pasisekė, bet jei gerai išgirdau, kitai moteriai skrydį namo pasiūlė tik kitą pirmadienį. Bet neįsivaizduoju, ką reikėtų daryti, jei žmogus neturi pinigų, jeigu giminės toli gyvena?“ – stebėjosi moteris.

Kauno oro uosto tvarkaraštyje skelbiama, kad į Endhoveną skrydžiai vykdomi pirmadieniais ir penktadieniais.

„Wizz Air“ atstovai DELFI atsiuntė tokį komentarą:

„Kovo 26 d. aviakompanijos „Wizz Air“ skrydis (nr. W6 8152) iš Eindhoveno į Kauną buvo atšauktas dėl nepalankių oro sąlygų – itin tiršto rūko, kuris neleido orlaiviui nusileisti Eindhoveno oro uoste. Remiantis aviakompanijos politika bei ES teisės aktais, keleiviams buvo suteikti keli maisto talonai užkandžiams bei pagal poreikį – apgyvendinimas viešbutyje.

Šio skrydžio keleiviams buvo pasiūlyta skrydžio alternatyva, visiškas pinigų grąžinimas arba 120 proc. sumokėtos sumos sugrąžinimas į jų „Wizz Air“ sąskaitas. Keleivių išlaidos (viešbutis / apgyvendinimas, maistas ir kt.), susijusios su skrydžio atšaukimu, bus kompensuotos iki logiškai pagrįstos sumos pagal pateiktas atitinkamas sąskaitas faktūras.

Keleiviai maloniai prašomi savo prašymą pateikti Wizzair.com svetainėje: https://wizzair.com/lt-lt/informacija-ir-paslaugos/padekos-ir-skundai/#/ Nors negalime kontroliuoti oro sąlygų, „Wizz Air“ nuoširdžiai atsiprašo visų keleivių už šio atšaukimo sukeltus nepatogumus, tačiau kartu norime priminti, kad keleivių, įgulos ir orlaivių saugumas visada išlieka mūsų prioritetu.“

Kas kada kam priklauso

Europos vartotojų centras Lietuvoje informuoja, kad atšaukto skrydžio atveju keleiviai turi teisę į pasirinkimą atgauti už bilietą sumokėtus pinigus arba vykti kitu maršrutu:

  • per septynias dienas atgauti visą už bilietą jį perkant sumokėtą sumą, už neįvykusios kelionės dalį arba dalis sumokėtą sumą ir už jau įvykusią kelionės dalį ar dalis sumokėtą sumą, jei pagal keleivio numatytą kelionės planą skrydis nebeteko prasmės, taip pat tam tikrais atvejais - kaip galima greičiau skrydį į pirmąją išvykimo vietą;
  • kaip galima greitesnį nukreipimą kitu maršrutu į galutinę paskirties vietą panašiomis kelionės sąlygomis;
  • nukreipimą kitu maršrutu į galutinę paskirties vietą panašiomis kelionės sąlygomis kitu keleiviui patogiu laiku, jeigu yra vietų.

Teisė į rūpinimąsi (pasirinkus laukti kito skrydžio):

Atsižvelgiant į laukimo laiką, Jums turi būti pasiūlyti maistas ir gaivieji gėrimai, apgyvendinimas viešbutyje, transportas iš oro uosto į apgyvendinimo vietą (viešbutį ar kitą) ir atgal, galimybė du kartus nemokamai paskambinti telefonu, išsiųsti telekso ar fakso pranešimus arba elektroninius laiškus.

Chosė Marčio oro uostas
Chosė Marčio oro uostas
© Orijus Gasanovas

Teisė į kompensaciją

  • 250* Eur visų 1,5 tūkst. km ar mažesnio atstumo skrydžių atveju;
  • 400* Eur visų didesnio kaip 1,5 tūkst. km atstumo Bendrijos vidaus skrydžių ir kitų 1,5 tūkst. – 3,5 tūkst. km atstumo skrydžių atveju;
  • 600* Eur visų skrydžių, kuriems netaikomas a arba b punktas, atveju.

* Kai keleiviams siūloma vykti į galutinę paskirties vietą kitu maršrutu ir kito skrydžio atvykimo laikas yra vėlesnis už keleivio įsigytame biliete nurodytą tvarkaraštyje numatytą atvykimo laiką mažiau kaip a) dviem valandomis – 1,5 tūkst. km ar mažesnio atstumo skrydžių atveju; b) trimis valandomis – visų didesnio kaip 1,5 tūkst. km atstumo Bendrijos vidaus skrydžių ir visų kitų 1,5 tūkst. – 3,5 tūkst. km atstumo skrydžių atveju; c) keturiomis valandomis – visų skrydžių, kuriems netaikomas a arba b punktas, atveju, skrydį vykdantis oro vežėjas gali 50 proc. sumažinti 1 dalyje numatytą kompensaciją.

Kompensacija nepriklauso šiais atvejais:

  • jeigu skrydis buvo atšauktas dėl ypatingų aplinkybių, kurių nebūtų buvę galima išvengti net ir imantis visų pagrįstų priemonių, ir, jei aviakompanija gali tai įrodyti;
  • jeigu buvo pranešta apie atšaukimą mažiausiai prieš 2 sav. iki tvarkaraštyje numatyto išvykimo laiko; pranešta apie atšaukimą ne daugiau kaip prieš 2 sav. ir ne mažiau kaip prieš 7 d. iki tvarkaraštyje numatyto išvykimo laiko ir buvo pasiūlyta keliauti kitu maršrutu, išvykstant ne daugiau kaip 2 val. anksčiau už numatytą išvykimo laiką ir atvykti į galutinę paskirties vietą mažiau kaip keturiomis valandomis vėliau už tvarkaraštyje numatytą atvykimo laiką; pranešta apie atšaukimą mažiau kaip prieš 7 d. iki tvarkaraštyje numatyto išvykimo laiko ir buvo pasiūlyta keliauti kitu maršrutu, išvykstant ne daugiau kaip 1 val. anksčiau už numatytą išvykimo laiką ir atvykti į galutinę paskirties vietą mažiau kaip 2 val. vėliau už tvarkaraštyje numatytą atvykimo laiką.
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

„City Bee“ svarsto alkoblokų įdiegimą (9)

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis sako, jog automobilių dalijimosi paslaugų įmonė „ City...

Masiulis: alkoblokus galima būtų įvesti ne tik trumpalaikės nuomos automobiliuose (17)

Alkoblokų įvedimas galėtų būti išplėstas ir jie naudojami galėtų būti ne tik trumpalaikės...

Bus keičiama nemokamo kėlimo į Neringą tvarka (5)

Išaiškinus sukčiavimo schemą, kai sunkiavoriams automobiliams neteisėtai nemokamai keltasi į...

Klaipėdos vežėjai valstybei padarė trečdalį milijono eurų žalos (2)

Klaipėdos regiono bendrovių sunkvežimiai, neteisėtai nemokamai plaukę keltais iš Klaipėdos į...

„Taxify“ pradėjo veiklą Kipro sostinėje (1)

Estijos pavėžėjimo paslaugų bendrovė „ Taxify “ pranešė pradėjusi jas teikti Kipro...

Top naujienos

Aprūpino darbu, automobiliu ir butu kurorte: išskirtinės sąlygos kelia dar didesnių įtarimų (1)

Vyriausybei vis garsiau kabant apie valstybinių įmonių veiklos optimizavimą, aiškėja, kad kai...

Lietuvoje mįslingai daugėja pinigų iš Rusijos (5)

Daugiausia mūsų tautiečių yra turtingose Jungtinėje Karalystėje ir Norvegijoje. Ilgai pinigų...

Jasikevičius prakalbo apie serijos pabaigą, bet komandai turi sąlygą (49)

Kas prieš šešis mėnesius būtų pasakęs, kad Kauno „Žalgiris“ brausis į Eurolygos finalo...

Šlykšti kiaulystė: „Žalgirio“ krepšininką su pergale „pasveikino“ vagys (34)

Džiaugsmas įveikus Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) klubą ir priartėjus prie Eurolygos finalo...

Priklausomybė nuo sekso skelbiama pasiekusi epidemijos lygį: politikai mano, kad atėjo laikas tai sutvarkyti atlikite testą (577)

Kasdien galvojate apie seksą ir galbūt kone nuolat? O pačiu seksu užsiimti nepraleidžiate...

Pasakiškas vakaras Kaune ir „Žalgiris“ – per žingsnį nuo Eurolygos finalo ketverto (581)

Žalia sirgalių jūra dar nesibaigus rungtynėms traukė pergalės skanduotes: į namus po antrųjų...

„Olympiakos“ strategas skaičiavo aukas: žaidėjams teko leisti vaistų nuo skausmo (5)

Belgradas pavojingai tolsta nuo Pirėjo „Olympiakos“ komandos: Eurolygos ketvirtfinalio serijoje...

Po naujausio Kim Jong Uno žingsnio – įspėjimas: tai spąstai (104)

Šiaurės Korėjos lyderiui vien susitikimas su JAV prezidentu yra didžiulis pasiekimas, nes taip...

Prieš vidurnaktį Telšių turguje užsiliepsnojo prekybos paviljonai (10)

Vėlų antradienio vakarą, 23.35 val., Bendrajame pagalbos centre skubios pagalbos telefono numeriu...

Įvertino Jasaičių santykius: ji – plėšrūnė, o jį traukia nuodėmingi malonumai (68)

Šeimos dramą išgyvenančių Simo ir Oksanos Jasaičių santykius nusprendė įvertinti garsus...