Laimėjo konkursą

Nuo sausio 6-osios įmonės mikroautobusai važinės sostinės 13, 58, 61 ir 82-uoju maršrutais.

„Norisi priminti vilniečiams, jog visuose autobusiukuose už važiavimą bus galima atsiskaityti taip pat, kaip ir bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ transporto priemonėse. Čia galios elektroninis bilietas, taip pat bilietą bus galima nusipirkti iš vairuotojo“, - aiškina bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ generalinis direktorius Gintaras Nakutis.

Transporto priemonių salone bus keleivių vežimo Vilniaus mieste taisyklės, informaciniai lipdukai apie bilietų kainas ir pan. Autobusiukų išorėje, viršutinėje šonų dalyje, užklijuotos spalvotos juostos, kad keleiviai suprastų, kad tai – „Vilniaus viešojo transporto“ maršrutas. Be to, autobusuose bus e-bilieto įranga, galios Vilniečio kortelė.

Kiekvienas „Transrevio“ mikroautobusas galės vežti šešiolika keleivių.

„Visi „Transrevio“ vairuotojai apmokyti dirbti su elektroninio bilieto įranga. Jie taip pat pardavinės 3,50 Lt vertės bilietus, jei keleiviai neturės Vilniečio kortelės. Bilietus keleiviai turės pasižymėti šalia vairuotojo esančiu mechaniniu bilietų žymekliu“, - sako G. Nakutis.

Į miesto gatves išvažiavus privatiems mikroautobusams, vilniečiai turėtų nepamiršti – keičiasi ir anksčiau minėtų autobusų tvarkaraščiai, dabar keleiviai autobusų sulauks dažniau.

Sutartis su bendrove „Transrevis“ pasirašyta gruodžio pabaigoje. Ji galios pusmetį, po to sutartį bus galima pratęsti dar kartą, tačiau ne ilgesniam nei šešių mėnesių laikotarpiui.

Skelbė keturioms maršrutų grupėms

Priminsime, jog bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ skelbė viešųjų pirkimų konkursą keturioms maršrutų grupėms, pasiūlymai gauti ir nugalėtojai nustatyti trijose.

Pirmieji privatūs mikroautobusai į miesto gatves išvažiavo lapkričio pradžioje. Jie važinėja 9-uoju maršrutu „Zuikių g.–Agrastų g.“, 20-uoju „Žemieji Paneriai–Mūrinė Vokė–Lazdynai“ bei 28-uoju „Žemieji Paneriai–Grigiškės“.

Lapkričio 11-ąją į miesto gatves išvažiavo ir pirmieji standartinio ilgio autobusai; 40-uoju autobusų maršrutu „Fabijoniškės-S. Stanevičiaus g.-Centras“ keleivius pradėjo vežti konkursą laimėjusi bendrovė „Meteorit turas“. Šiuose autobusuose taip pat galioja Vilniečio kortelė.

Dar vienai maršrutų grupei (vežti keleivius 15-a autobusų 14, 15, 38, 57, 87, 115, 116-uoju maršrutais) pasiūlymų negauta, tad konkurso procedūros laikomos baigtomis.