Sostinės vežėjai, neseniai viešėję uostamiestyje, apsisprendė: analogiškos keleivių įlaipinimo tvarkos reikia ir Vilniuje. Savivaldybės įmonės "Susisiekimo paslaugos" direktorius Gintas Bliuvas patvirtino, kad kaip tik šiuo metu rengiamas naujos tvarkos planas, rašo "Vilniaus diena".

"Pirmiausia turime pasiruošti techniškai, mat ne visuose autobusuose numatytas keleivių įlaipinimas pro priekines duris. Reikia atlikti tam tikrus instrukcinius pakeitimus. Paskui laukia organizacinis pasiruošimas - apmokysime vairuotojus, kaip dirbti naujomis sąlygomis. Trečias esminis dalykas - viešinimas. Plačiai informuosime keleivius apie pasikeitimus", - teigė G.Bliuvas.

Jei viskas eisis sklandžiai, prie naujos įlaipinimo pro priekines duris sistemos keleiviai Vilniuje turėtų pradėti pratintis dar vasarą.

"Kai stebi, kaip klaipėdiečiai lipa į viešąjį transportą, atrodo, kad esi užsienyje. Viskas vyksta tvarkingai - gražu žiūrėti", - iš uostamiesčio parsivežtais įspūdžiais dalijosi "Susisiekimo paslaugų" vadovas.

Keleivių įlaipinimo pro priekines autobusų duris tvarka Klaipėdoje gyvuoja lygiai metus. Iš pradžių naujovė buvo sutikta priešiškai. Jai nepritarė ne tik viešuoju transportu besinaudojantys žmonės, bet ir autobusų vairuotojai. Pastarieji piktinosi, kad jiems užkrautos ir kontrolieriaus pareigos.

Nuo praėjusių metų birželio Klaipėdos autobusų vairuotojai tikrina įlipančių keleivių bilietus, sprendžia, kuriems keleiviams duris į autobusą užtrenkti prieš nosį. Tarp nepageidaujamųjų dažniausiai patenka benamiai ir agresyviai nusiteikę asmenys.

Trys vairuotojai dėl naujos tvarkos kreipėsi į teismą.

Tačiau Klaipėdos autobusų bendrovės atstovai teigia, kad jos nauda - akivaizdi. Nuo naujosios tvarkos įsigaliojimo viešuoju transportu be bilieto važiuojančių žmonių skaičius sumažėjo dukart.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės