aA
Nors kritinė masė studentų į didžiuosius miestus trauks paskutinę rugpjūčio ir pirmą rugsėjo savaites, apgyvendinimas universitetų bendrabučiuose jau prasidėjo. Eismo ekspertai išskiria arterijas, kuriose turėtų susidaryti didžiausios spūstys, ir prognozuoja nuosavais automobiliais važiuojančių studentų antplūdį rugpjūčio 29–31 dienomis. Pasak jų, ne mažiau svarbus klausimas – kiek žmonių pasirinks viešąjį transportą, o kiek po miestą kursuos savu automobiliu.
© DELFI / Kiril Čachovskij

Į bendrabutį – geriau be automobilio

Universitetų bendrabučių valdytojai jau paruošė kambarius atvykstantiems studentams. VDU Studentų reikalų tarnybos direktorius Mantas Simanavičius tinklalapiui LRT.lt teigia, kad apgyvendinimas jau prasidėjo. Šiuo metu esą įsikuria studentai iš užsienio, nuo penktadienio apsigyventi pradėjo ir pirmakursiai.

„Nuo rugpjūčio 23-osios iki rugsėjo 10-osios turi apsigyventi pirmakursiai ir kitų kursų studentai. Patirtis rodo, kad pirmakursiai masiškai atvyksta pirmosiomis įsikūrimo dienomis, o vyresnių kursų studentai į didmiesčius parkeliauja vėliau“, – pastebi M. Simanavičius.

Pasak LRT.lt pašnekovo, kiekvienas bendrabutis turi ir automobilių stovėjimo aikštelę. „Centre taip pat turime vieną bendrabutį, bet čia apgyvendinami užsieniečiai, kurie dažniausiai būna be automobilių. Vis dėlto šioje aikštelėje būna tikrai didelis užimtumas, nes aplink ją yra savivaldybės teritorija, renkami mokesčiai, todėl daugelis nori automobilį pasistatyti būtent čia. Kiti bendrabučiai yra nuošaliau, kur mažiau intensyvu, bet vis tiek mikrorajone, todėl užimtumas taip pat nemažas“, – aiškina M. Simanavičius.

Tuo metu Vilniaus universiteto bendrabučiuose didysis apgyvendinimas truks nuo rugpjūčio 26-osios ir baigsis rugpjūčio 30-ąją, Lietuvos edukologijos universitete – nuo rugpjūčio 28-osios iki rugsėjo 7-osios. „Be abejo, prie universiteto sudėtinga pastatyti automobilį, kaip ir visame Vilniuje. Niekas nepastatė bendrabučių kitoje vietoje“, – lakoniškai teigia viešosios įstaigos „Vilniaus universiteto būstas“ direktorius Nerijus Cicilionis.

Savo ruožtu Lietuvos edukologijos universiteto bendrabučių valdytoja Elena Kelminskienė viliasi, kad paskutinį rugpjūčio savaitgalį atvykstantys studentai ras kur pastatyti automobilį. „Darbuotojų savaitgalį nebus, tai turėtume sutilpti“, – tikisi E. Kelminskienė.

Spūstys – kelis kartus per dieną

Technikos mokslų daktaras Vigilijus Sadauskas teigia, kad Vilnius pradeda pilnėti likus 2–3 dienoms iki rugsėjo 1-osios. „Dalis studentų, kurie studijuoja aukštosiose mokyklose ar kolegijose, atvyksta į Vilnių nuo rugsėjo 28-osios savu automobiliu. Kai kurie vietą randa Saulėtekyje, tačiau jei gyvenamąją vietą turi naujuosiuose rajonuose, tai malasi po miestą piko valandomis“, – sako pašnekovas.

„Kadangi tik šiemet vykdomas visuomeninio transporto milžiniškas projektas, stengiamasi pritraukti naujų keleivių, tai be rugsėjo pirmosios savaitės pabaigos vargu ar kas galės pasakyti ir paskaičiuoti, kiek žmonių sės į visuomeninį transportą, o kiek važiuos asmeniniu transportu“, – tęsia V. Sadauskas.

Anot eismo eksperto, jei Lietuvoje dviračių susiekimas būtų toks išvystytas kaip Danijoje, tai transporto spūstys tokios nebūtų. „Bet Lietuvoje to nėra, todėl nuo 7 iki 9 ryto ir susidaro spūstys“, – aiškina LRT.lt pašnekovas.

Pasak V. Sadausko, didesni kamščiai mieste atsiranda ir per pietus – nuo 12 iki 14 val., kai tėvai parsiveža vaikus namo iš mokyklų. „Vakare tiesiogiai nuo moksleivių nebepriklauso – svarbu, kuriuo metu darbą baigia institucijos. Jei vienu metu – negerai, bus spūstys, o jei skirtingu su laiko tarpais, tada spūsčių išvengti lengviau“, – tęsia eismo ekspertas.

Didžiausi transporto kamščiai sostinėje susidaro Kalvarijų g., Geležinio Vilko g, Laisvės prospekte bei tose gatvėse, kurios susijungia su centru ar didesnėmis įstaigomis. „Neaišku, kiek truks Geležinio Vilko gatvės rekonstrukcija. Jei savivaldybė įvykdys savo pažadus ir į Vingio parką praleis daugiau eilių, tai situacija nebus tokia tragiška. Bet jei tas pažadas nebus įgyvendintas, tai bus labai sudėtinga“, – įspėja V. Sadauskas.

„Kaunas tokių spūsčių kaip Vilnius neturi“

Tuo metu Kaune situacija dėl spūsčių kiek geresnė. Paulius Keras, Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas, LRT.lt teigia, kad čia tokių spūsčių kaip Vilniuje nėra.

„Jau šią savaitę jaučiame studentų srauto padidėjimą. Nuo pirmadienio mūsų viešasis transportas važiuos rudens grafiku, padidintu intensyvumu. Visiško keleivių srauto atsistatymo tikimės paskutinę rugpjūčio savaitę. Rugsėjo 1-oji yra ta kertinė diena, nuo kurios prasideda spūstys. Didžiausias apkrovimas tęsiasi iki pirmojo sniego, pirmųjų šalnų, kai vėl labai sumažėja transporto srautas“, – nurodo P. Keras.

Anot savivaldybės darbuotojo, Kaune didesnės spūstys rytinio bei vakarinio piko metu susidaro Šventosios Gertrūdos ir Gimnazijos gatvės sankryžoje bei visoje atkarpoje nuo Šauklių gatvės, Kauno pilies iki Karaliaus Mindaugo prospekto. „Tačiau sudėtingiausiu laiku čia įmanoma užtrukti 5–6 minutes“, – patikina specialistas.

„Kritinė vieta yra Murava, patekimas iš automagistralės ir Ukmergės plento, taip pat Savanorių pradžia ir kai kurios prospektą kertančios vietos. Be abejo, kadangi uždarytas Panemunės tiltas, bus tam tikros spūstys ir Panemunės mikrorajone, Vaidoto gatvėje ir Baterijos plente“, – apibendrina P. Keras.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Žiniasklaida: į Vilnių vėluojama pristatyti naujus autobusus ir troleibusus (9)

Iki šių metų pabaigos Vilnių turėtų pasiekti 17 naujų autobusų ir 40 troleibusų, tačiau...

Ruošiamasi skelbti „Rail Baltica“ ruožo Rokai–Kaunas rangovo konkursą (1)

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ ruošiasi skelbti europinės vėžės geležinkelio...

„Small Planet Airlines“ Lietuvoje atleidžia apie ketvirtadalį darbuotojų (1)

Finansinių sunkumų slegiama persitvarkanti Lietuvos užsakomųjų skrydžių bendrovė „ Small...

Paskelbtas oro taršos mažinimo plano projektas: apie automobilių mokestį nebeužsimenama (4)

Ketvirtadienį viešai paskelbtas Aplinkos ministerijos parengtas Nacionalinis oro taršos mažinimo...

ACEA: naujų automobilių pardavimų augimas Lietuvoje – sparčiausias ES (11)

Naujų automobilių pardavimų augimas Lietuvoje per dešimt šių metų mėnesių buvo sparčiausias...

Top naujienos

Apmaudus vakaras Kaune: pratęsimą išplėšęs „Žalgiris“ jame nesulaikė Pangoso ir krito prieš „Barcą“ (436)

Penktadienio vakarą kovos lauke Nemuno saloje susigrūmė dvi šlovingą istoriją turinčios...

Sunkiai suvokiamas atvejis: penkiametė tapo mama (44)

1939 metais Liną Mediną motina nuvežė į Peru esančio Pisko miesto ligoninę. Iš atokiame...

Visi rodikliai – į vieną pusę: kodėl moterys Lietuvoje nebenori gimdyti (446)

Visame Vakarų pasaulyje moterys ryžtasi gimdyti vis vėliau. Ne išimtis ir Lietuva . Pernai...

Po žvėriško „bachūrų“ išpuolio Alytuje – dar daugiau detalių: kas iš tiesų įvyko kalėjime (25)

Laikinasis Alytaus pataisos namų direktorius neigia, kad kaliniai žiauriai sumušė ir perpjovė...

Hitlerio fotografas: gautas nurodymas jį kaip reikiant suerzino (36)

Iš pirmo žvilgsnio tai fotografija, vaizduojanti didelę laimę: besišypsantis vyras apsikabinęs...

Demaskavo purvinas prabangių viešbučių paslaptis: tomis pačiomis kempinėmis šveičia ir puodelius, ir tualetus vaizdo įrašas (63)

„Hilton“, „ Marriott “ ir keletas kitų prabangių Kinijos viešbučių tinklų atsiprašė...

Geriausio baro paieškos Šiauliuose: meniu pasirinkimas iš kojų neišvertė, tačiau surado svarbesnių dalykų (10)

Tiems, kurių penktadienis prasideda nuo galvos laužymo, kokią vietą pasirinkti vakarui praleisti:...

Unikauskas rekomenduoja: valgykite šią košę kasdien – kilogramai tirps, sveikata gerės (98)

Ir žmonės, sergantys virškinimo trakto ligomis, ir moterys, norinčios numesti svorio, ir kareiviai...

Vilniuje moters vairuojamas „VW Passat“ lėkė kaip tankas: sutraiškė atitvarus ir nuvertė stulpą (90)

Penktadienio vakarą, apie 19.50 val., Vilniuje, Geležinio Vilko g., prie Vingio parko, moters...

Keisti faktai apie protingus žmones (14)

Daug kas mėgsta sakyti, kad pasaulyje per daug kvailių. Tačiau iš tiesų apsižvalgę aplink...