Metaliniuose garažuose klaipėdiečiai dešimtmečius laikė šiukšles, senus baldus ir automobilių liekanas. Dabar, kai savivaldybės iniciatyva išvežami savavališkai pastatyti garažai, šį likimo valiai paliktą turtą tenka iškuopti.
Metaliniai garažai
© DELFI
Kol kas didelių skandalų dėl išvežtų rakandų nekyla. Tik vienas žmogus pasiskundė policijai dėl nežinia kur dingusio garažo ir jame buvusių daiktų.

Prisiminė padangas

Į 3-iąjį policijos komisariatą kreipėsi klaipėdietis, pasigedęs savo metalinio garažo ir jame buvusių daiktų. Pareigūnai pradėjo tyrimą. Rasti dingusį garažą nebuvo sunku - jis, kaip ir kiti 30, saugomi bendrovės „Specialus autotransportas“ teritorijoje. Žmogus nuėjo ieškoti savo turto į šią bendrovę, bet padangų neberado.

Sužinojęs, kad galės pasiimti garažą tik sumokėjęs jį išvežusiai bendrovei, ketinimo išsigabenti menkos vertės metalinį statinį jis atsisakė. Juk jam būtų tekę ne tik pakloti kelis šimtus litų už „Specialaus autotransporto“ paslaugą, bet ir samdyti kraną bei mašiną garažui išvežti iš bendrovės teritorijos. Viską suskaičiavus garažo kaina būtų keliskart mažesnė nei jo gabenimo išlaidos.

Išdygs namai

Dar visai neseniai šiurpą kėlusi miesto vieta į rytus nuo Šilutės plento, kur driekėsi dideli metaliniais garažais užstatyti plotai, šį rudenį pasikeitė neatpažįstamai. Savivaldybės konkursą laimėjusi bendrovė „Specialus autotransportas“ pradėjo valyti miesto žemę nuo mažai kam bereikalingo turto. Šį plotą ketinama parduoti aukcione pramoninės paskirties objektams statyti. Kaštonų gatvėje nuvežtų garažų vietoje žada išaugti gyvenamųjų namų kvartalas bei sporto salė.

Apie tai, kad garažus ruošiamasi išvežti, buvo skelbta spaudoje, rodė televizijos, tai skelbė ir ant garažų vartų kabinti įspėjimai. Keletą metų retai šeimininkų lankomus garažus siaubė benamiai bei metalo laužo rinkėjai. Jie net buvo sugalvoję būdą, kaip pasipelnyti nesukėlus įtarimo. Garažo vidų ar dugną padegdavo, ugniagesiai išpjaudavo vartus, o užgesinę liepsną, palikdavo atvirus garažus siaubti.

Vogė per akis

Kai pradėta garsiai kalbėti apie ketinimą savavališkai pastatytus garažus naikinti, ne vienas geresnis garažas buvo pavogtas matant daugybei žmonių. Niekam nė į galvą neatėjo klausinėti krano bei didžiulių platformų vairuotojų, ar juos pasamdė tikrieji garažų šeimininkai.

Klaipėdietis Algimantas pasakojo nustebęs, kai šį pavasarį neberado savo metalinio garažo. Vyras labiausiai gailėjo ne garažo, o viduje buvusių daiktų. Senutėlį automobilį, laikytą viduje, vagys išrideno ir paliko. Kaimyninių garažų savininkai matė, kai Algimanto garažiuką išvežė kažkokie vyrai, tačiau tai niekam nesukėlė įtarimo.

Apie metalinių garažų vertę galima tik spėlioti. Ant geresniųjų galima pamatyti kabančius skelbimus: „Pirksiu jūsų garažą už 150-200 litų“. Prastesni - visiškai beverčiai.

Apsigyveno katinas

„Specialaus autotransporto“ technikos direktorius Kęstutis Žilys pasakojo, kad garažų išvežimą stebi savivaldybės darbuotojas ir policininkas. Aplinkui sukinėjasi ir akių nuo išvežamų garažų nenuleidžia benamiai. Jie susirenka iškritusius daiktus.

Jeigu viduje aptinkama kokių nors vertingų daiktų, jie surašomi ir nuvežti į bendrovės teritoriją bus saugomi vienus metus. Kai savininkas ateina jų atsiimti, turi pasirašyti, kad atgavo garaže laikytus rakandus. Jeigu žmogus turi raktą nuo garažo spynos, tai tampa įrodymu, jog jis - tikrasis garažo savininkas.

Pasak K.Žilio, dažniausiai garažuose jokio vertingo turto nerandama. „Jeigu žmogui daikto nereikia kelis mėnesius, galima manyti, kad jis visai nevertingas, - svarstė K.Žilys. - Viename garaže radome nebenaują BMW. Uždarėme vartus ir palikome stovėti vietoje. Atrodo, kad policija savininkui praneš apie ketinimą išgabenti garažą.“

Kelių garažų turinys buvo stebinantis. Aptikti du automobiliai, baldų komplektas, krūva gelbėjimosi liemenių. Vienas visiškai senas ir vargu ar bevažiuojantis žiguliukas saugomas garaže bendrovės kieme. Saugumo sumetimais vartai užvirinti.

Kitas labai tvarkingas 3-iojo modelio „Žiguli“, kurio techninė apžiūra buvo atlikta 2002 metų liepą, stovi bendrovės garaže. Ant galinės automobilio sėdynės apsigyveno katinas. Policija išsiaiškino mašinos savininką, tačiau gavo žinią, kad jis yra išvykęs iš Lietuvos.

Renka šiukšles

Šį rudenį „Specialus autotransportas“ per tris kartus išgabeno 30 garažų, surinko daugiau nei 20 tonų senų padangų, sunkiai nusakomą kiekį šiukšlių. Padangos išgabentos į utilizavimo įmonę „Toksika“, šiukšlės - į sąvartyną. Garažai kol kas rikiuojami bendrovės kieme. Jeigu savivaldybė skirtų pakankamai pinigų, savavališkai pastatytus garažus tektų vežti ištisus tris mėnesius.

Išgabenant garažus, darbuojasi suvirintojas, šaltkalvis, krano, platformos bei šiukšlių konteinerius vežiojančio automobilio vairuotojai, keli nestandartinį krovinį lydintys žmonės, būrelis šiukšles renkančių darbininkų.

Dabar ten, kur eina kelias į Lypkius, plyti šiukšlėmis nuklotas laukas. Tarp senų padangų, buitinių šiukšlių, polietileno draiskalų bėginėja kurapkos, liuoksi kiškiai. Kai tik miesto valdžia vėl skirs pinigų, bus surinktas visas šlamštas, o teritorija taps švari.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Informacija vairuotojams: matomumas vietomis sumažėjęs iki 100 m

Šeštadienio rytą visoje Lietuvoje, išskyrus Klaipėdos apskritį, valstybinės reikšmės kelių...

Kai kuriose Vilniaus gatvėse veiks nauji šviesoforai (17)

Vienos judriausių Vilniaus mieste gatvės – Žirmūnų bei Kalvarijų – artimiausiu metu...

„Kelių priežiūrai“ suaktyvėjus, privatus verslas mato nelygybę (9)

Kelių tiesimo konkursus vieną po kito laimi naujai sukurta valstybės įmonė „Kelių...

Vilniaus viešasis transportas bus nudažytas raudonai ir geltonai (43)

Vilniaus miesto savivaldybės viešasis transportas per pusketvirtų metų bus nudažytas raudonai ir...

Gatvės remonto darbai sustos neprasidėję - kalta žiema (13)

Rekonstruojant Klaipėdos Tilžės gatvės atkarpą nuo geležinkelio pervažos iki žiedinės...

Top naujienos

Vienos kraupiausių žudynių istorijoje: odekolono vonios – vienintelis būdas atsikratyti kraujo dvoko (370)

„Degtinę, kaip patys suprantate, maukdavo iki sąmonės netekimo. Sakykite, ką norite, bet darbas...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (317)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

JAV vyriausybė – uždaryta papildyta (29)

JAV federalinės valdžios darbas po vidurnakčio vietos laiku yra oficialiai stabdomas, šalies...

Žala: viename posūkyje nušokom į vietinio ūkininko tvorą (12)

13-ajame Dakaro ralio etape iš San Chuano į Kordobą automobilių įskaitos lenktynininkams reikėjo...

Atrado būdą, kuo pakeisti beskonius parduotuvių pomidorus: procesui tereikia trijų ingredientų ir kantrybės išlaukti (5)

Su šeima Vilnių į atokų vienkiemį iškeitusi Ieva Šidlaitė sakosi čia radusi ne tik ramybę,...

Visa tiesa apie viešbučių siekį atsisakyti lentelių su užrašu „netrukdyti“

Itin populiarus viešbučiuose taikomas principas, kai ant kambario durų užkabinama lentelė su...

Naktinis reidas Vilniuje: girtus vairuotojus gaudė ir policija, ir pareigingi piliečiai (70)

Naktį iš penktadienio į šeštadienį reidą surengę Vilniaus kelių policijos pareigūnai vėl...

Baikerio Kilkaus nužudymu įtariamas Baltrūnas griebėsi naujos taktikos (440)

Prieš daugiau kaip tris mėnesius mįslingai dingusio baikerio Aivaro Kilkaus tyčiniu nužudymu...

Los Andžele skrajojęs Sabonis pasižymėjo galingu dėjimu ir dvigubu dubliu (4)

Po ilgosios pertraukos įsibėgėjęs Domantas Sabonis buvo vienas geriausių Indianos „Pacers“...

Šaltis smogs kaip reikiant: –15 laipsnių bus ne riba (40)

Žiemos gerbėjai gali džiūgauti, nes sniegu ir žiemišku šaltuku dar kurį laiką tikrai...