„Vilniuje Naugarduko gatvėje esančioje „Lukoil“ degalinėje paskutinę liepos dieną litras dyzelino kainavo 3,22 Lt, o po savaitės, šį penktadienį – 3,09 Lt. Šis kuras truputį atpigo, bet ne tiek, kiek buvo žadėta“, – sakė vaikinas.

Bendrovės „Lukoil Baltija“ mažmeninės prekybos direktorius Romas Turlinskas DELFI sakė, kad Lietuvos didmenininkas „Mažeikių nafta“ dėl pasaulinio naftos brangimo nuo rugpjūčio 1 d. iki šio penktadienio dyzelinas pabrangino 10 ct.

„Sumažėjus didmeninėms kainoms, dyzelinis kuras pigs ir degalinėse“, – sakė jis.

„Neste Lietuva“ mažmeninės prekybos skyriaus vadovas Ringaudas Steikūnas DELFI sakė nesutinkantis, kad dyzelinas nepigo, nes esą nesumažinus akcizo, jo kaina šiuo metu būtų apie 3,30-3,40 Lt/l.

„Pažiūrėkite, kiek per tą laiką pabrango benzinas. Dabartinė dyzelino kaina yra gerokai žemesnė nei buvo anksčiau. Mūsų kainos dabar jau susilygino su lenkais, nors anksčiau jos ir skyrėsi apie 20 ct/l“, – sakė jis.

R. Steikūnas teigė, kad prasidėjo kalbos su transporto bendrovėmis, kad šios sugrįžtų degalus piltis Lietuvoje.

„Tie, su kuriais šnekamės, jau orientuojasi piltis Lietuvoje. Visam tam reikia laiko“, – sakė jis.

DELFI primena, kad akcizas dyzelinui buvo sumažintas po to, kai šio kuro suvartojimas krito visą pusmetį, o šalies vežėjai dyzeliną ėmė piltis kaimyninėje Lenkijoje.

Rugpjūčio 1 d. Lietuvoje parduodamam dyzelinui imtas taikyti 274 eurų (947 litų) už 1000 litrų akcizo tarifas – tai minimalus mūsų šaliai pereinamuoju laikotarpiu Europos Sąjungos nustatytas tarifas. Nuo sausio iki liepos pabaigos šalyje galiojo 56 eurais (193 Lt) didesnis akcizas.

Dyzelino suvartojimas Lietuvoje krito apie 20 proc., o iki metų pabaigos verslininkai prognozavo maždaug trečdalio smukimą.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės