aA
Į „Alytaus naujienų“ redakciją kreipėsi Alytaus Vingio gatvės 23 daugiabučio namo gyventojai, skųsdamiesi duobėtu įvažiavimo keliu į namus nuo šios gatvės pusės. Juo naudojasi atvykstantieji į šalia esančią parduotuvę, čia pat bendrabutyje Vilties gatvėje įsikūrusius miesto bibliotekos Informacijos ir laisvalaikio, Neįgaliųjų užimtumo dienos centrus, Neįgaliųjų, Kurčiųjų, Aklųjų ir silpnaregių draugijų miesto skyrius, patį bendrabutį.
© "Alytaus naujienų" nuotr.

Stebimasi savivaldybės pasiūlymu

Vingio gatvės 23 daugiabučio žmonės dėl duobėtos įvažos nuo Vingio gatvės pusės su prašymu padėti kreipėsi į Alytaus miesto savivaldybės administraciją. Kaip sakė „Alytaus naujienų“ redakcijoje apsilankę gyventojai, miesto vadovai išsinuomojo brangius automobilius, atseit ankstesni, nors dar buvo neseni, bet neekonomiški, tai negi negalima padėti kelias dešimtis metų daugiabučiuose gyvenantiems alytiškiams. Šis duobėtas įvažiavimo kelias aktualus ir kaimynystėje esančiam Vingio gatvės 29 daugiabučiui.

Iš savivaldybės administracijos direktoriaus Kęstučio Ąžuolo gautas atsakymas prašančiųjų pagalbos nepaguodė. Jiems pasiūlyta automobilių stovėjimo aikšteles ir įvažiavimo kelią tvarkytis pačiai daugiabučių bendrijai prisidedant 50 proc. reikiamų atlikti darbų kainos.

„Mes kreipėmės ne dėl prie daugiabučių esančių automobilių aikštelių sutvarkymo, bet dėl įvažiavimo kelio nuo Vingio gatvės pusės, kuriuo naudojasi į parduotuvę atvežantieji prekes, atvykstantieji į bendrabutyje Vilties gatvėje įsikūrusias įstaigas, kurių čia yra nemažai. Patys šio bendrabučio gyventojai čia stato mašinas. Mes klausėme apie vieną, mums atsakė apie kitą. Negi mus nori išprievartauti dar prisidėti ir prie daugelio naudojamo įvažiavimo kelio tvarkymo?“ – kalbėjo Vingio gatvės 23 daugiabučio gyventojai, stebėdamiesi savivaldybės pasiūlymu.

Jie tvirtino gerai žinantys mieste jau apie dešimt metų galiojančią tvarką, kai daugiabučių bendrijos gali prisidėti puse reikalingos sumos tvarkant automobilių stovėjimo aikšteles prie namų ar tik į bendrijų namus vedančias įvažas, kitą pusę lėšų skiria savivaldybė, ir numatyti darbai pradedami vykdyti. Tačiau šiuo atveju, žmonių įsitikinimu, pinigus turi skirti tikrai ne bendrija.

Vingio gatvės 23 daugiabučio gyventojų teigimu, daugelio įstaigų ir namų naudojamas įvažiavimo kelias nuo šios gatvės pusės netvarkytas jau daugiau kaip penkiolika metų. Asfalto dangoje išmuštos gilios duobės kartais užtaisomos pačių šito daugiabučio namo gyventojų iniciatyva iš pažįstamų gavus seno asfalto atliekų. Bet daugėjant važiuojančiųjų duobių nebespėjama lopyti, ne visada gaunama ir kuo lopyti.

„Logikos gal ir nėra, kai trūksta pinigų“

Miesto savivaldybės administracijos direktorius K.Ąžuolas, paklaustas, kodėl vieno daugiabučio gyventojų paprašyta prisidėti prie daugelio naudojamo įvažiavimo kelio tvarkymo, juk tai nelogiška, atsakė: „Logikos gal ir nėra, kai trūksta pinigų. Pasiūlėme 50 procentų darbų kainos prisidėti prie automobilių aikštelių, esančių prie daugiabučių, tvarkymo. Tai padarius imtume tvarkyti minimą įvažiavimo kelią.“

Ir savivaldybės administracijos direktorius, ir jo pavaduotojas Janis Laurinaitis, kuruojantis miesto ūkio reikalus, sakė, kad apie daugelio naudojamos įvažos iš Vingio gatvės pro čia esantį dvylikaaukštį tvarkymą bus galvojama ateinančiais metais iš kitų metų biudžeto lėšų.

Pavaduotojas paminėjo 2 mln. litų sumą, kuriai miesto gyventojai pateikę prašymų remontuoti automobilių aikšteles, įvažas į namus, šaligatvius, lietaus kanalizaciją.

Šiemet iki dabar atsižvelgta į penkių miesto daugiabučių namų bendrijų prašymus prisidedant 50 proc. darbams reikalingos sumos sutvarkyti automobilių stovėjimo aikšteles, įvažiavimo kelius. Pasak J.Laurinaičio, šiemetiniame miesto biudžete daliniam prisidėjimui tvarkant minėtus objektus lėšų nebuvo numatyta, tačiau, gyventojams pareiškus norą, 50 tūkst. litų persikelta iš gatvių tvarkymui numatytos sumos. Dar tiek pat prisidėjus gyventojams, darbų prie jų namų atlikta už 100 tūkst. litų.

Miesto savivaldybės administracijos vadovų teigimu, žmonių prisidėjimas tvarkant bendro naudojimo objektus laikoma prioritetu savivaldybei skiriant lėšų. Tačiau pastebima, kad atsiranda vis mažiau galinčiųjų prisidėti prie aikštelių ar įvažų remonto. Anksčiau savivaldybės prisidėjimo prašydavo dešimt ir daugiau daugiabučių bendrijų per metus, dabar jų prašymų sumažėjo beveik pusiau. Juk sunkmetis ne tik savivaldybės biudžete, bet ir alytiškių kišenėse.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kauno savivaldybė su „Kautra“ derasi dėl dviejų nuostolingų maršrutinio taksi maršrutų (16)

Kauno savivaldybė su maršrutinio taksi paslaugas teikiančia bendrove „ Kautra “ derasi dėl...

Netikėčiausi apdrausti kroviniai – delfinai, šaldyti graužikai ir istorinės relikvijos (2)

Mūsų šalies draudimo bendrovėse apdraudžiami ne tik įprasti kroviniai , bet ir transportuojami...

Užfiksuota Turkijoje įvykusios traukinio avarijos akimirka

Penktadienį (gruodžio 14 d.) buvo paviešinti kadrai, kuriuose užfiksuota, kaip dideliu greičiu...

Atnaujinus pirsą, Klaipėdos uoste švartuosis didesni DFDS laivai (10)

Rekonstravus vieną Klaipėdos uosto pirsų, uoste galės švartuotis beveik dukart didesni Danijos...

Estijos premjeras: Suomija nori dalyvauti „Rail Baltica“ projekte (11)

Suomija išreiškė norą dalyvauti Baltijos regiono geležinkelių infrastruktūros projekte „Rail...

Top naujienos

Išparduotuvė sostinės širdyje vilioja net žinomas moteris, tačiau stilistės verdiktas negailestingas

Pastaraisiais metais miesto pakraščiuose viena po kitos duris atveria įspūdingų gabaritų...

Rajono mokykloje dirbanti mokytoja atvira: ne vienas mokinys savo vietą mato užsienio braškių lysvėje (20)

1000 – tokių skaičių mokinių dar pamena mokykloje mačiusi Lazdijų Motiejaus Gustaičio...

Ultimatumas Lietuvai: nesusipratimų virtinė ir keistos pasekmės sugriovė seną mitą (279)

Šimtmečius gyveno kaip vyras su žmona. Buvo visko – ir barnių, ir susitaikymų. Tačiau staiga...

Karolinos Liukaitytės vyras susidūrė su rimtais nemalonumais: verslininkas nuteistas dėl milijoninės aferos (36)

Antradienį Generalinė prokuratūra paviešino informaciją apie laisvės atėmimo bausmę, kuri...

Snygis baigėsi, vairuotojų problemos ne – automobiliu geriau niekur nevažiuoti (131)

Vilniaus vairuotojams prieššventinė savaitė, panašu, taps rimtu išbandymu nervams. Antradienį...

Didžiausio Ukrainos uosto darbuotojai po Rusijos agresijos: taip blogai nebuvo dešimtmečiais (10)

Mariupoliui , pagrindiniam Ukrainos prekybiniam uostui, atėjo sunkūs laikai, rašo BBC. Išties...

Seimo narys Robertas Šarknickas – Santaros klinikose (63)

Seimo narys Robertas Šarknickas pirmadienio vakarą atsidūrė Vilniaus universitetinės...

Iš visos Lietuvos atvažiuoja apžiūrėti vilkaviškiečių šeimos papuošto namo: antro tokio tikrai nėra (75)

Galima pamanyti, kad šiuose namuose įsikūręs pats Kalėdų senelis. DELFI redakciją pasiekė...

Ekspertė apie kalėdinę antį: kepant svarbiausia ne receptas anties su figomis receptas (1)

Neabejotina Kalėdų stalo puošmena – kepta antis . Vis daugiau lietuvių nebeįsivaizduoja...