Tokį sprendimą Šiaulių vadovai priėmė, gavę pažymą iš Valstybės saugumo departamento (VSD). Nustatyta, kad „Avia Solutions Group“ valdybos pirmininkas Gediminas Žiemelis bendradarbiauja su Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui artimais verslininkais, kuriems taikomos Vakarų sankcijos, pranešė LNK Žinios.

„Kadangi mes matėme, kad čia gali būti susiję su rusišku kapitalu, girdėjome, kad šios kompanijos veikla vystoma Rusijoje, paprašėme VSD išvados bent preliminarios, kokia yra situacija, ir gavę atsakymą nusprendėme nedaryti pastangų, kurių reikėtų, kad įsikurtų įmonė“, - sakė Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas.

Pernai rugpjūtį G. Žiemelio kompanija „Avia Solutions Group“ pasirašė sutartį su bendrove „Rostec“ dėl ketvirtojo Maskvos oro uosto statybos ir plėtros. VSD duomenimis, minėtai Rusijos kompanijai vadovauja Sergejus Čemezovas, kuris su V. Putinu Drezdene dirbo kaip KGB agentai. JAV ir Europos Sąjunga S. Čemezovui taiko sankcijas.

„Avia Solutions Group“ norėjo Šiaulių oro uoste pastatyti lėktuvų remonto bei dažymo angarus, taip pat svarstyta iš Vilniaus perkelti pilotų rengimo centrą.

Pernai rudenį įsikurti Zokniuose norėjo ir prieštaringų vertinimų sulaukusi bendrovė „Rail Skyway Systems“, kuri sklype greta oro uosto ketino įrengti styginio transporto laboratoriją ir bandomąją trasą. Jos akcininkai yra du Maskvos gyventojai. Kilus abejonių dėl kompanijos patikimumo, Šiaulių valdžia nutraukė sutartį su minėta įmone.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (353)
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės