Anot Kelių direkcijos generalinio direktoriaus Mariaus Švaikausko, dėl Pabradės poligone vykdomų Lietuvos kariuomenės ir NATO pratybų, šis kelias svarbus karinio mobilumo aspektu. Be to, kelias reikšmingas ir turizmui, nes rekonstruojamo ruožo dalis patenka į Natura 2000 (Labanoro regioninis parkas) buveinių apsaugai svarbią teritoriją, taip pat juo pasiekiamas kultūros paveldo objektas (bažnyčios pastatų kompleksas).

Įgyvendinus šį projektą, pasak LAKD, pagerės eismo sauga, kelionės bus patogesnės.

Kaip pridedama pranešime žiniasklaidai, valstybinės reikšmės krašto kelias Nr. 173 Molėtai–Pabradė yra prastos būklės – esamas kelio dangos plotis neatitinka krašto keliams keliamų reikalavimų, kelio danga nusidėvėjusi ir pažeista, deformuoti kelkraščiai. Planuojama, kad po rekonstrukcijos šiame ruože kelio dangos plotis bus didesnis ir atitiks krašto keliams keliamus reikalavimus.

Taip pat pagal sutartį 4,42 km ilgio kelio ruože numatyta pakloti naują asfaltą. Rekonstruojamas kelio ruožas kerta Inturkės gyvenvietę (Molėtų r.), todėl gyvenvietėje bus įrengiami pėsčiųjų takai pritaikyti žmonėms su negalia. Inturkės gyvenvietėje bus įrengta tylioji asfaltbetonio danga, kad sumažinti triukšmo poveikį gyventojams, apšvietimas, įdiegtos kitos eismo saugos priemonės. Gyventojų patogumui bus rekonstruojamos autobusų sustojimo aikštelės – įrengiami paviljonai su suoliukais. Be to, pagal šią sutartį numatyta rekonstruoti tiltą tarp Vašuoko ir Galuonų ežerų.

Minėtas kelias tvarkomas pagal krašto kelių, kurių kelio dangos plotis iki 5 m prioritetinę eilę, kuri sudaryta pagal Rekonstruotinų ir remontuotinų valstybinės reikšmės kelių ruožų vertinimo ir prioritetinės eilės sudarymo metodiką.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės