aA
Šiais metais iki lapkričio vidurio planuojama užbaigti Europos prospekto atkarpą nuo Botanikos sodo iki M.K.Čiurlionio tilto Kaune. Tačiau ant tilto bus galima patekti tik nuvažiavus siauru keliu į H. ir O.Minkovskių gatvę, todėl prospektas bus uždarytas, kai bus įpusėta šią gatvę su tiltu jungiančios estakados statyba.

Kauno panorama naktį
Kauno panorama naktį
Šiais metais planuojama baigti vieną Marvelės gatvės pusę. Joje kol kas bus tik vienos krypties eismas.

Vairuotojai laukia, kada bus panaikinti eismo apribojimai Karaliaus Mindaugo prospekte, ties „Akropolio“ statybviete. Automobilių garažo statybą virš prospekto ketinama užbaigti gruodžio mėnesį.

Tiesiami paskutiniai metrai

Europos prospekte viena gatvės pusė jau išasfaltuota iki būsimos estakados ribos. Kitoje pusėje bendrovės „Kauno tiltai“ darbininkai kloja šaligatvio plyteles, rengiamas pagrindas išasfaltuoti apie 200 metrų gatvės, bus pastatyti paskutiniai žibintų stulpai. Taip pat dar reikės pastatyti šlaitą sutvirtinančią betono sieną.

Kaip sakė Savivaldybės administracijos Komunalinio ūkio skyriaus vedėjo pavaduotojas Algirdas Vyšniauskas, prospektas bus užbaigtas iki lapkričio vidurio. „Rūpesčių iškilo, kai užsitęsė prietilčio mazgo koncesijos konkursas, nes bendrovė „Kauno tiltai“ padarė daug darbų, o prietilčio statyba dar tik bus pradėta”, - kalbėjo vedėjo pavaduotojas.

Pasak jo, prietilčio mazgo statybos ir eksploatacijos konkurso nugalėtoja įmonė „Hidrostatyba“ pradėti darbus planuoja spalio mėnesį. „Kol kas vairuotojai į H. ir O.Minkovskių ir Lakūnų gatves galės važiuoti siaura iš prospekto nutiesta gatve“, - teigė A.Vyšniauskas.

Tačiau „Hidrostatyba“ kitais metais prašys vėl uždaryti eismą Europos prospektu. „Jos atstovai sako, kad eismas trukdytų estakados statybai. Gatvę greičiausiai teks uždaryti pavasarį“, - sakė A.Vyšniauskas.

Estakada iškils virš geležinkelio bėgių. Šiuos darbus numatyta baigti maždaug po dvejų metų. Paskui bendrovė 23 metus prižiūrės ir remontuos transporto mazgą. Šio sandorio vertė - 139 milijonai litų.

Prospekto atkarpos statybai ES fondai skyrė 9,5 mln. litų, o 4,7 mln. miesto Savivaldybės administracija turėjo skolintis.

Kenčia gyventojai

Kol iš Europos prospekto negalima patekti ant M.K.Čiurlionio tilto, daug automobilių važiuoja Lakūnų plentu. Prie jo gyvenantys žmonės teigia, kad siaura ir duobėta gatvelė visiškai nepritaikyta dideliam mašinų srautui. „Čia nėra lietaus kanalizacijos, todėl susidaro didelės balos, vanduo bėga į kiemus, iš po ratų purvas tyška net iki namų langų“, - sako šios gatvės gyventoja Stasė Jasiūnienė. Apie 60 gyventojų raštu kreipėsi į miesto merą prašydami sutvarkyti šį kelią. „Čia nėra šaligatvių, todėl vaikams pavojinga grįžti iš mokyklos“, - kalbėjo žmonės.

Jie sakė jau penkerius metus girdintys miesto valdžios pažadus, kad, užbaigus Europos prospektą, jų gatve transporto srautas sumažės. Tačiau to jiems teks laukti dar dvejus metus, kol nebus pastatyta estakada.

Ilgametis kelių inžinierius Henrikas Kebeikis mano, kad tokį objektą galima pastatyti daug greičiau. „1967 metais buvau vyriausiasis darbų vykdytojas Alytuje, statant 252 metrų ilgio tiltą per Nemuną. Tada jį pastatėme per septynis mėnesius“, - prisimena jis.

H.Kebeikis mano, kad daug kainavę M.K.Čiurlionio tiltas ir Europos prospektas miestui duos mažai naudos. „Dideliu prospektu ir tiltu važiuos mažai mašinų, - įsitikinęs jis. – Šie objektai naudingi tik Fredos gyventojams, bet ne visam miestui ir tranzitiniam transportui. Geriau už šias lėšas būtų remontuojami susidėvėję tiltai“.

Eismas vyks tik puse Marvelės gatvės

Šiais metais ketinama atidaryti pusę naujos Marvelės gatvės. Kol kas ja automobiliai važiuos tik viena kryptimi – vandenvalos įmonės link. Įvaža į naują kelią bus maždaug už 200 metrų nuo Aleksoto tilto. Per Marvelės gyvenvietę mašinos judės irgi tik viena kryptimi – nuo vandenvalos įmonės iki Aleksoto.

Keturias šio kelio juostas planuojama nutiesti ir sujungti su statomu Aleksoto tilto prietilčio mazgu iki kitų metų pabaigos. 2,2 kilometro ilgio kelias turės dvi požemines perėjas, bus sutvarkyta krantinė. Kartu su Aleksoto prietilčio mazgu šių darbų vertė - 67 mln. litų.

Karaliaus Mindaugo prospekte vėluoja darbai

„Akropolio“ projekto vadovas Audrius Ulozas sakė, kad šią savaitę bus baigtas asfaltuoti Karaliaus Mindaugo prospekto ruožas po statomu garažu. „Paskui eismas bus uždarytas kitoje gatvės pusėje“, - sakė jis. Tai ketinta padaryti praėjusią savaitę. „Tačiau dėl lietaus teko stabdyti darbus“, - teigė A.Ulozas.

Šią savaitę žadėta atidaryti ir dvi sankirtas su Karaliaus Mindaugo prospektu - prie A.Mickevičius ir Kaunakiemio gatvių. Įvaža į Kaunakiemio gatvę jau išasfaltuota, bet trinkelėmis dar klojama aikštė. „Joje pasodinsime medžių, įrengsime suolelius“, - kalbėjo projekto vadovas.

A.Ulozo teigimu, Gedimino gatvėje darbai užtruko dėl to, kad nuspręsta pašalinti ligotus medžius ir pasodinti naujus, taip pat dar reikia užbaigti įrengti automobilių stovėjimo aikštelę.

A.Ulozas viliasi, kad dvi sankirtos su šviesoforais bus atidarytos po dviejų arba trijų savaičių. Visomis Karaliaus Mindaugo prospekto eismo juostomis bus galima važinėti gruodžio mėnesį, kai bus baigta virš prospekto iškilsianti automobilių stovėjimo aikštelė.

|Populiariausi straipsniai ir video
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(0 žmonių įvertino)
0

„Air Baltic“ atnaujina skrydžius iš Rygos į Štutgartą

Latvijos oro vežėja „ Air Baltic “ pranešė nuo rugpjūčio 7 dienos atnaujinanti tiesioginius...

„Air Baltic“ iki metų pabaigos pratęsia nemokamo skrydžių krypčių keitimo tvarką

Latvijos oro vežėja „ Air Baltic “ iki šių metų pabaigos pratęsia laikinosios skrydžių...

Paraiškų gauti kompensaciją elektromobilių įsigijimui jau gauta už 433 tūkst. eurų (1)

Paraiškų dėl kompensacijos elektromobilių įsigijimui jau gauta už 433 tūkst. eurų, Eltai...

Paskelbtas konkursas LAKD direktoriaus pareigoms eiti

Paskelbtas konkursas valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos direktoriaus vietai...

Oro linijos „Virgin Australia“ uždaro pigių skrydžių padalinį, atleidžia 3 000 darbuotojų

Pandemijos supurtyta oro linijų bendrovė „ Virgin Australia “ paskelbė uždarysianti antrinę...

Top naujienos

Paruošė naujų Palangos vietų apžvalgą ir nustebo: karbonadų gerbėjams darosi liūdna, kurorte naujos mados (95)

Kur po pliažo jaukiai pasėdėti ir skaniai pavalgyti? – pagrindinis poilsiautojų klausimas...

Sinoptikai pateikė savaitgalio prognozę: grįžta kone tropinis karštis (20)

Artimiausiomis dienomis anticiklonas lems saulėtus ir daugiausia sausus orus.

Iš buvusio ministro Biržiškio lūpų: apie vodką rusų kareiviams, iškirstas duris Saboniui ir paskutinį pokalbį su Lubiu (57)

Kalbėtis su pirmosios Vyriausybės susisiekimo ministru Jonu Biržiškiu vienas malonumas. 88-erių...

Baisi avarija Vilniuje: po stipraus smūgio į „Opel“ motociklininkas skubiai išgabentas į ligoninę (185)

Vėlų ketvirtadienio vakarą Vilniuje įvyko rimtas eismo įvykis. Pranešama, kad susidūrė...

Lazdijų rajone – ambulatorijos gydytojo išpuolis prieš policijos pareigūnus (224)

Antradienio rytą į Veisiejų ambulatoriją (Lazdijų raj.) susirinkę pacientai ir medikai tapo...

Apatinio trikotažo ekspertė: kiek normalu mokėti už liemenėlę ir kas išduoda, kad prašovėte su dydžiu (60)

Profesionali apatinio trikotažo ekspertė Vaiva Tylienė ne vienerius metus moteris moko vienos...

Chemikas papasakojo apie tragišką sprogimą Beirute sukėlusias trąšas: turi perspėjimą ūkininkams (172)

Antradienį Beiruto uoste nugriaudėjęs sprogimas šokiravo pasaulį. Kol kas skelbiama, kad...

Intymią operaciją patyrusi Rita: nesuprantu, kodėl kalbėti apie moteriškas bėdas vis dar yra tabu (114)

„Pagaliau galiu džiaugtis gyvenimu“, – taip savo pasakojimą pradeda kaunietė Rita. Prieš...

Princesių Di Bourbon gyvenimas primena pasaką: formalių įsipareigojimų neturi, bet nesikuklina taškyti pinigų karališkai prabangai (16)

Karališkųjų šeimų gerbėjai paprastai gali tik žvilgtelėti, kaip jų numylėtiniai atrodo per...

Šiurpi karo dilema: ką aukoti – vedusius ar viengungius? (58)

Turbūt jau su pirmuoju sąmoningu Homo sapiens žingsniu atsirado toks reiškinys kaip karas ....

|Maža didelių žinių kaina