„Suprantame visuomenės lūkesčius keliauti ne tik gerais keliais, bet ir keliais su tvarkinga kita būtina infrastruktūra, – sako Lietuvos automobilių kelių direkcijos Transporto infrastruktūros planavimo ir inovacijų departamento direktorius Aivaras Vilkelis. – Pagal su projektuotoju pasirašytą sutartį, iki 2024 m. birželio bus suprojektuotos penkios poilsio aikštelės valstybinės reikšmės magistralinio kelio A1 Vilnius–Kaunas–Klaipėda.

Aikštelės turi būti patogios ir modernios su visa keliaujantiems reikalinga infrastruktūra, reikalinga trumpam ir kokybiškam poilsiui. Be to, ne tik patekimas į aikšteles turi būti saugus, bet projektuotojams duota užduotis suprojektuoti saugų įvažiavimą į aikšteles ir išvažiavimą iš jų, numatyti transporto priemonių stovėjimo ir poilsio zonas, pateikti aikštelių apšvietimo ir vaizdo stebėjimo sistemų sprendinius ir kitą būtiną infrastruktūrą“.

Suprojektavus aikšteles, bus skelbiamas ir jų įrengimo konkursas. Dvi aikštelės bus įrengtos tarp Vilniaus ir Kauno ir trys – tarp Kauno ir Klaipėdos. Penkių poilsio aikštelių projektavimas kainuos apie 197,5 tūkst. eurų. Planuojama, kad šių aikštelių pavyzdžiu bus tvarkomos ir kitos poilsio aikštelės valstybinės reikšmės kelių tinkle.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės