Vakar Panevėžio miesto savivaldybėje vykęs aukcionas penkiems nebenaudojamiems greitosios medicinos pagalbos automobiliams įsigyti sulaukė didžiulio susidomėjimo. Pernai organizuoti specialios paskirties automobilių pardavimo konkursai neįvyko, nes neatsirado pirkėjų. Šį kartą, vos tik pradėjus skelbti apie vyksiantį aukcioną, į traukinį suskubo daug dalyvių – užsiregistravo beveik trisdešimt. Prekyba buvo labai emocionali, o kainos kilo lyg mielinė tešla. Tad penkios 1995 ir 1996 metais pagamintos specialios paskirties transporto priemonės „Hyundai-100“, ilgai tarnavusios Greitosios medicinos pagalbos stočiai, parduotos keturis kartus brangiau, nei buvo nustatyta pradinė kaina.
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Pirkiniai brangs

Pasak aukciono rengėjo bei Ūkio ir eksploatavimo skyriaus vyriausiojo specialisto Juozo Rimanto Mikėno, pernai nė vienas iš dviejų rengtų aukcionų neįvyko, nes neatsirado pirkėjų. Tada automobiliai buvo įkainoti po šiek tiek daugiau nei 2 tūkstančiais litų. Tiesa, pavyko parduoti tik automobilį „Opel Frontera“. Juo kadaise važinėjo buvęs Miesto ūkio skyriaus vedėjas Gediminas Juozaitis. Nuspręsta pasidalyti patirtimi panašiuose aukcionuose su vilniečiais.

Savivaldybei sužinojus, už kokią pinigų sumą šalies sostinėje jiems pavyko parduoti greitosios medicinos pagalbos automobilius, Panevėžyje nuspręsta sumažinti jų kainą.

Pradinė mašinų kaina daug kam galėjo pasirodyti juokinga. Mat jos buvo įvertintos nuo 390 iki 585 litų. Ir tik vieno automobilio pradinė kaina – 650 litų. Įsigijus tokį automobilį, norint jį registruoti „Regitroje“ bei gauti techninį pasą, būtina specialią jo paskirtį pakeisti į keleivinę arba krovininę mašiną. Šį darbą gali atlikti tik atestuotas servisas, todėl paskirties keitimas ir registracija atsieitų dar apie tūkstantį litų.

pritrūko numerių

Dar prieš aukcioną kalbintas J.R.Mikėnas prisipažino tokio susidomėjimo nesitikėjęs, o komisija netgi pristigo dalyviams numerių. Pagaliau užregistruoti 27 dalyviai. Pastarieji buvo informuoti, jog kaina gali būti didinama ne mažiau kaip penkiomis dešimtimis litų. Dalyviams pasidarė smalsu, kaip reikėtų pasielgti, jei kuris nors pirkėjas pasiūlytų nerealią kainą, o vėliau pirkinio atsisakytų. Atsakyta, jog per tris darbo arba penkias kalendorines dienas nepateikus dokumentų apie sumokėtą pinigų sumą, per kitas dvi darbo dienas organizuojamas naujas aukcionas.

Nesąžiningas pirkėjas jame dalyvauti jau nebegalėtų. Be to, jis privalėtų atlyginti papildomo aukciono organizavimo išlaidas ir turėtų kompensuoti kainų skirtumą, jei prekė būtų parduota pigiau. Jei pirkėjas neatsiskaitytų savanoriškai, pinigus išieškotų teismo antstoliai. Todėl, pasak aukciono organizatorių, juokauti neverta.

Pinigų nebeskaičiavo

Pirmiausia buvo parduodami du automobiliai, kurių pradinė kaina – 585 litai. Pirmojo parduodamo automobilio kaina aukciono metu buvo didinama net 22 kartus. Dauguma pirkėjų ją kėlė po 50 litų tol, kol pagaliau gongas paskelbė, kad pirmoji mašina parduota už 2 tūkstančius 50 litų.

Antrojo automobilio kaina iš pradžių augo gerokai sparčiau, nes iš karto už jį buvo pasiūlyta tūkstantis litų. Vėliau kainos kilimo tempai sulėtėjo, bet netrukus ji vėl augo šimtais litų, kol pasiekė vieno tūkstančio 800 litų ribą. Kai buvo parduotas šis automobilis, Ūkio ir eksploatavimo skyriaus vyriausiasis specialistas J.R.Mikėnas pastebėjo, kad jokios krizės tarsi nėra.

Trečiojo automobilio pradinė vertė buvo 520 litų. Prekyba juo vyko vangiausiai. Pirmiausia už automobilį buvo pasiūlyti šeši šimtai, o vėliau iš karto – vienas tūkstantis litų. Galop transporto priemonė parduota už pusantro tūkstančio litų.

Pigiausio, todėl pamanyta, kad prasčiausio, automobilio pradinė kaina buvo 390 litų. Tačiau jo pardavimas aukcione pranoko lūkesčius. Daugiau kaip dvidešimt kartų kėlę kainą, dalyviai smarkiai ją padidino. Tad ši mašina parduota už neįtikėtiną sumą – 2 tūkstančius 100 litų. Tokioje prekyboje besisukęs bei gongą mušęs J.R.Mikėnas jau nebeslėpė nuostabos.

Beliko paskutinė greitukė. Aukciono organizatoriai ją įkainojo 650 litų, tačiau vienas iš dalyvių ilgai nelaukdamas pasiūlė tūkstantį litų. Nuvilnijo dar keturi kainos siūlymai, ir pastaroji pasiekė 2 tūkstančių litų ribą. Tik ši dar nebuvo galutinė. Vėliau transporto priemonės kaina buvo keliama pamažu ir pasiekė 2 tūkstančius 400 litų.

Pranoko lūkesčius

Po aukciono J.R.Mikėnas „Panevėžio balsui“ prisipažino nesitikėjęs tokios dalyvių gausos ir tokių kainų. Anot jo, antrajame aukcione buvo nustatytos būtent tokios pradinės kainos, už kokias dabar automobiliai ir buvo parduoti.

Tiesa, kai kurie aukciono dalyviai samprotavo, kad reikėjo leisti aukcione dalyvauti tik keliems tarpusavyje besivaržantiems konkurentams, nes kitų pasiūlymai mažai ką reiškė, tačiau pretenzijų viešai išsakyta nebuvo.

Už automobilius privalu atsiskaityti dar šią savaitę. Viena medalio pusė – Savivaldybė ir Greitosios medicinos pagalbos stotis bus atsikračiusios nebenaudojamu turtu, kita – verslininkai įsigijo automobilius kroviniams arba keleiviams vežti. Kaip jau minėta, jų paskirties perregistravimu teks pasirūpinti jiems patiems. Šiais automobiliais skubioji medicinos pagalba teikiama nebus.

Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Informacija vairuotojams: matomumas vietomis sumažėjęs iki 100 m

Šeštadienio rytą visoje Lietuvoje, išskyrus Klaipėdos apskritį, valstybinės reikšmės kelių...

Kai kuriose Vilniaus gatvėse veiks nauji šviesoforai (17)

Vienos judriausių Vilniaus mieste gatvės – Žirmūnų bei Kalvarijų – artimiausiu metu...

„Kelių priežiūrai“ suaktyvėjus, privatus verslas mato nelygybę (9)

Kelių tiesimo konkursus vieną po kito laimi naujai sukurta valstybės įmonė „Kelių...

Vilniaus viešasis transportas bus nudažytas raudonai ir geltonai (44)

Vilniaus miesto savivaldybės viešasis transportas per pusketvirtų metų bus nudažytas raudonai ir...

Gatvės remonto darbai sustos neprasidėję - kalta žiema (13)

Rekonstruojant Klaipėdos Tilžės gatvės atkarpą nuo geležinkelio pervažos iki žiedinės...

Top naujienos

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (63)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Įstatymai privertė sukurti verslą (22)

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

JAV vyriausybės uždarymas: tūkstančiai darbuotojų be apmokėjimo bus išsiųsti namo (3)

JAV vyriausybė šeštadienį, per pirmąsias prezidento Donaldo Trumpo inauguracijos metines,...

Orai: ateina tikri šalčiai (13)

Tikros žiemos mėgėjus šių dienų orai turėtų džiuginti – laikysis neigiama temperatūra...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį su Mantu labai saugojome, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (89)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...

Po nužudymo Klaipėdos „Akropolyje“ apsaugos darbuotojams vėl kilo pavojus (60)

Klaipėdos prekybos centre „ Akropolis “ apsaugos darbuotojai sulaukė grasinimų papjauti. Dar...

Savo namuose ateities laukia su baime: netrukus šalia atsivers didžiausia kloaka (84)

Nerimas dėl ateities – taip trumpai galima apibūdinti nuotaikas, kurios vyrauja nedideliame...

Šios mikrotendencijos padės atnaujinti garderobą be didelių išlaidų

Pošventiniai su finansais susiję sunkumai neabejotinai turi įtakos drabužių įsigijimui. Laimei,...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (649)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Atrado būdą, kuo pakeisti beskonius parduotuvių pomidorus: procesui tereikia trijų ingredientų ir kantrybės išlaukti (68)

Su šeima Vilnių į atokų vienkiemį iškeitusi Ieva Šidlaitė sakosi čia radusi ne tik ramybę,...