Svarbių makroekonominių naujienų senajame žemyne skelbiama nebuvo, o investuotojams nerimą kėlė krentanti žaliavinės naftos kaina – Brent Oil -3,52 proc. iki 36,46 JAV dolerių už barelį (nuo metų pradžios -37,3 proc.).

Toks šios žaliavos kainos pasikeitimas sąlygojo naftos ir dujų (Stoxx Europe 600 Oil&Gas -1,23 proc.) sektoriuje esančių bendrovių akcijų mažėjimą.

Naftą eksportuojančių šalių organizacija OPEC toliau didina pasiūlą, kuri gerokai viršija šių dienų paklausą, taip pat JAV planai panaikinti 40 metų trukusį naftos eksportą bei Iranui sankcijų panaikinimas ir ketinimas atnaujinti eksportą, - tai pagrindiniai faktoriai, kurie šiuo metu slegia žaliavinės naftos kainą.

Už Atlanto nuotaikos buvo irgi neigiamos, S&P 500 indeksui krentant -0,72 proc., o Dow Jones trauktinis -0,66 proc. Šiandien JAV bus paskelbta kaip pasikeitė savaitinis bedarbių paraiškų skaičius (prognozė 270 tūkst.) bei kokios buvo Čikagos pramonės produkcijos užsakymų apimtys (prognozė – indeksas kils nuo 48,7 iki 50,0).

Šiandien sulauksime pasyvesnės prekybos, nes Vokietijos, Šveicarijos, Italijos biržos bus uždarytos, o daugelyje kitų prekyba bus trumpesnė nei įprastai.

Valiutų rinkos

Svarbesnių makroekonominių naujienų JAV ir Europoje vakar dieną skelbiama nebuvo, EUR/USD valiutų kursui išaugant +0,12 proc. iki 1,0933 proc.

Jeigu šiandien JAV makroekonominiai duomenys nepateiks staigmenų ir stipriai nepasikeis, tai, tikėtina, prekyba pagrindine valiutų pora ketvirtadienį išliks ramesnė. Šiandienos ryte EUR/USD valiutų santykis laikosi ties 1,0922 lygiu.

Baltijos vertybinių popierių rinka

Trečiadienis buvo paskutinė prekybos diena Baltijos akcijų rinkose. Investuotojų nuotaikos buvo teigiamos, stumtelint į viršų Vilniaus indeksą +0,61 proc. (nuo metų pradžios +7,42 proc.), Talino +0,07 proc. (nuo metų pradžios +19,06 proc.) ir Rygos +1,06 proc. (nuo metų pradžios +45,66 proc.).

Bendra apyvarta per vakar dieną viršijo 551 tūkst. eurų, o didžiausias investuotojų susidomėjimas buvo jaučiamas dviejose pozicijose: „Tallink Grupp“ (+0,35 proc.) su 130,77 tūkst. eurų apyvarta ir „Olympic Entertainment Group“ (-0,56 proc.) investuotojams apsikeičiant akcijomis už daugiau nei 112,8 tūkst. eurų. Šiandien iš prekybos sąrašų bus išbraukiama „Lietuvos jūrų laivininkystė“ kuriai yra iškelta bankroto byla.

Norėtume priminti, kad dar tęsiasi „City Service“ (-0,6 proc. iki 1,65 euro/vnt.) oficialus siūlymas (už akciją mokant 1,715 euro), kuriuo siekiama išbraukti bendrovės akcijas iš prekybos AB Nasdaq Vilnius. Investuotojai turi galimybę atsiliepti į šį siūlymą iki 2016 metų sausio 4 dienos. Šiandien Baltijos akcijų biržos yra uždarytos ir veiklą atnaujins tik kitos savaitės pirmadienį.

Susiję straipsniai
Top naujienos
Pažymėti
Dalintis
Nuomonės