aA
Europos automobilių gamintojai (-2,21 proc.) bei informacinių technologijų kompanijos (-2,4 proc.) vakar nusitempė žemyn daugumos regiono indeksų vertes toliau plintant nerimui dėl prekybos barjerų. Bendras neigiamas rinkų nuotaikas taip pat palaikė neaiški situacija dėl emigrantų iš Šiaurės Afrikos klausimo sprendimo, kuris buvo svarstomas iki šiandien paryčių, o Vokietijos DAX vakar traukėsi -1,39 proc., Britanijos FTSE 100 -0,08 proc., o Stoxx Europe 600 -0,82 proc.
© AP / Scanpix

Vokietijos lempučių gamintojas „Osram Licht“, teikiantis produkciją šalies automobilių pramonei vakar krito daugiau nei penktadaliu iki žemiausio lygio nuo 2015 m. pradžios, po to kai kompanija pareiškė, kad šių metų pelnai turėtų būti ženkliai mažesni už prognozes, o tam įtakos turi prastėjančios tarptautinės prekybos sąlygos. Tai yra antras atvejis Europos automobilių sektoriuje per pastarąją savaitę, kuomet rinkai signalizuojama apie sunkumus su kuriais bus susiduriama dėl JAV inicijuotų tarifų įvedimo. Pirmoji apie busimą žalą iš JAV į Kiniją eksportuojamų automobilių padaliniui kiek anksčiau paskelbė „Daimler“.

Amerikoje Dow Jones vakar augo +0,41 proc., o S&P 500 +0,62 proc., rinkose atslūgus įtampai dėl prekybos santykių su Kinija. Tvyrant priešpriešai tarp Iždo sekretoriaus S. Mnuchino, siekiančio neaštrinti konflikto su Kinija, bei D. Trumpo, norinčio apriboti užsienio kompanijų investicijas į strategiškai svarbias šalies kompanijas, vakar teigiamų naujienų sulaukta iš valstybės sekretoriaus M. Pompeo, kuris, remiantis neoficialiais pareiškimais pasiūlė nesivelti į gilesnį konfliktą su Kiniją, nerimaudamas dėl to, kad ši gali komplikuoti Šiaurės Korėjos branduolinio nusiginklavimo procesą.
Azijos rinkose, kurios fiksuoja prasčiausią pirmojo pusmečio rezultatą nuo 2010 m. šiandien ryte vyravo teigiamos nuotaikos: Japonijos NIKKEI 225 augo +0,04 proc., Kinijos CSI 300 +1,62 proc., o Pietų Korėjos KOSPI +0,29 proc.

Valiutų rinkos

EUR/USD kursas šiandien ryte Azijos prekybos sesijos metu užfiksavo sparčiausią dienos augimą per pastarąjį mėnesį ir 09:35 val. laikėsi ties 1,1637 lygiu (+0,61 proc.), po to kai Europoje buvo pranešta, kad pasiektas susitarimas dėl emigrantų iš Šiaurės Afrikos klausimo. Iki paryčių posėdžiavę ES lyderiai nusprendė dar labiau padidinti sienų kontrolę bei įsteigti daugiau pabėgėlių priėmimo centrų, kurie galėtų priglausti prieglobsčio prašytojus. Taip pat sutarta spartinti prieglobsčio prašančių asmenų prašymų svarstymą, deportavimą, bei paskirstymą po kitas bendrijos šalis iš pabėgėlių vartais į bendriją tapusių šalių tokių kaip Italija. Didelį spaudimą, galintį baigtis koalicijos byrėjimu, susitikimo metu patyrė liberalias pažiūras emigrantų klausimu demonstruojanti Vokietijos kanclerė A. Merkel: Vokietijos vidaus reikalų ministras H. Seehoferis, priklausantis valdančiąją konservatorių partiją sudarančiam Bavarijos krikščionių demokratų sparnui, prieš susitikimą pareiškė, kad jeigu Vokietija nesugriežtins savo pozicijos emigracijos klausimu, jis pats pareikalaus stabdyti emigrantus prie šalies sienų, o toks politinis pasipriešinimas galėtų reikšti istorinį Vokietijos konservatorių skilimą, po kurio A. Merkel krikščionys demokratai negalėtų užsitikrinti daugumos parlamente. Italijos valdantieji susitarimą vertina kaip pergalę, po to kai pastaruoju metu aršiai kritikavo atsainų ES požiūrį į migrantų krizę šalyje, į kurią nuo šių metų pradžios jūra atkeliavo daugiau nei 15 tūkst. pabėgėlių.

Toliau tvyrant nerimui dėl Kinijos bei JAV prekybos santykių, USD/CNY kursas, vakarykštę prekybos sesiją baigė užfiksuodamas dar vieną eilinį +0,28 proc. augimą iki 6,627 lygio. Šiomis dienomis vykusios „Bloomberg“ apklausos metu kalbinti valiutų rinkos analitikai paskelbė neabejojantys, kad Kinija reaguoja, arba artimiausiu metu sureaguos į šalies valiutos kurso silpnėjimą ir imsis jo palaikymo priemonių, kursui artėjant prie psichologiškai svarbaus 6,7 juanių už vieną dolerį lygio. Vakar taip pat pasirodė pranešimų, apie nutekintus Kinijos valdžios institucijų dokumentus, kuriuose buvo nerimaujama dėl finansų rinkos panikos, kuri gali ištikti šalies finansų sektorių besiplėtojant prekybos konfliktui. Šiandien ryte šios valiutos poros kursas pirmą kartą per 7 sesijas pajudėjo žemyn ir 09:41 val. buvo lygus 6,6158 (-0,17 proc.).

Baltijos vertybinių popierių rinka

Baltijos vertybinių popierių rinkoje vakar sugeneruota apyvarta perkopė 1,78 mln. Eur lygį. Sesijos metu Vilniaus indeksas traukėsi -0,01 proc., Talino -0,72 proc., o Rygos augo +0,44 proc. Antrą sesiją iš eilės didžiausia apyvarta buvo sugeneruota „LHV Group“ pozicijoje, kur su už biržos ribų prekiavusių investuotojų pagalba buvo sugeneruota 680 tūkst. Eur apyvarta, o prekybos metu akcijos kaina traukėsi -0,9 proc. iki 11 Eur lygio. Vakar po prekybos sesijos bankas paskelbė apie pradėtus pasiruošimo darbus 45 mln. Eur vertės, 10 metų trukmės obligacijų emisijos išleidimui.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Auga investuotojų susirūpinimas dėl Italijos ateinančių metų biudžeto

Į akcijų biržas sugrįžo korekcinės nuotaikos. JAV ir Europos akcijų indeksai vakar patraukė...

JAV nepaskelbė Kinijos manipuliatore valiutos kursu

Įpusėjus savaitei kilo JAV dolerio kursas, pigo nafta. JAV indeksai prekybos sesijos pradžioje...

JAV doleris brangsta euro atžvilgiu (4)

Ankstesnės prekybos sesijos metu smukęs JAV dolerio kursas trečiadienį pajudėjo aukštyn euro...

JAV akcijų biržose – nuo kovo nematytas ralis

Pagrindiniai JAV akcijų indeksai vakar pakilo daugiai negu 2 proc. („S&P 500“ +2,15 proc.,...

Akcijų indeksai prasidedant savaitei neįgavo aiškios krypties

JAV bendrovės pradeda skelbti ketvirčio rezultatus, Turkijos liros „ralis“ tęsiasi. Europoje...

Top naujienos

Užkalnis. Kaip auklėti vaikus, kad neužaugtų panašūs į jus (44)

Mes visi žinome ir sutariame, kad visų bėdų priežastis pas mus yra kiti žmonės. Valdžia –...

Atšventė: po dotacijos patvirtinimo LSDDP užpirko 19 butelių vyno (260)

Ketvirtadienį Seimui priėmus nutarimą, kuriuo iš valstybės biudžeto Lietuvos socialdemokratų...

Atlygis už neryžtingumą: ką Putinui davė „neveiksmingos“ sankcijos (159)

Nepaisant to, kad iš esmės kiekvieną savaitę galima išgirsti apie naujas sankcijas Rusijai arba...

Liberalų krizė apima visą Lietuvą: Pagėgiuose spaudžiama ranka Komskiui, Klaipėdoje bręsta skilimas (68)

Liberalų sąjūdžio Pagėgių skyrius subyrėjo – didžioji dauguma nusprendė trauktis iš...

Putino sargybinis išgirdo tokį atsaką, kad maža nepasirodė (131)

Rusijos opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas priėmė Rusijos nacionalinės gvardijos vado, dar...

Andrius Šedžius atsakė Monikai, kuri jį apkaltino vaiką prižiūrėti atidavus kitai moteriai: tai jau darosi liguista (13)

Po dar vieno parengiamojo posėdžio aistros tarp šiuo metu dramatiškai besiskiriančių Andriaus...

„Ryto“ sirgaliai įtariami Kaune sumušę „Žalgirio“ aistruolius ir atėmę atributiką policija nustatė 11 jaunuolių (49)

Kauno pareigūnai penktadienį nustatė 11 jaunuolių, kurie spalio 7 d. užpuolė prie parduotuvės...

Vilnietis pasipiktinęs: stebėdami, kaip vyksta namo administratoriaus rinkimai, nebegalime tylėti

Į DELFI redakciją kreipėsi Didlaukio g. 34 namo gyventojas (vardas ir pavardė žinomi – DELFI),...

Minučių tikslumu: kiek laiko vaikams leisti žiūrėti televizorių, kad nenukentėtų regėjimas

Daugelio šiandienos vaikų laisvalaikis neįsivaizduojamas be planšetinio kompiuterio, mobilaus...

Kai „Žalgiris“ Kaune žais su „AX Armani“, Lietuvos rinktinė su italais kovos greta Milano (1)

Paradoksai Europos krepšinyje tęsiasi. Tobuliausiu absurdiško FIBA ir Eurolygos karo pavyzdžiu...