Vakar iš dvi dienas trunkančio Europos Sąjungos lyderių susitikimo buvo išbrauktas Kipro finansinės pagalbos klausimas ir perkeltas į atskirą 17-os euro zonos šalių finansų ministrų susitikimą šiandien vakare. Tuo tarpu daugiau dėmesio buvo skirta biudžeto išlaidų mažinimo, nedarbo ir ekonomikos skatinimo priemonių klausimams. Europos lyderiai nusprendė suteikti daugiau laiko Prancūzijai, Ispanijai ir Portugalijai sumažinti biudžeto deficitus. Kol subalansuoti biudžetai išlieka pagrindiniu tikslu, apie išlaidų didinimą užsiminta nebuvo. Šiandien rinkų dalyvių dėmesio centre bus Europos ir JAV infliacijos rodikliai bei JAV pramonės produkcijos vasario mėnesio duomenys.

Azijos rinkose po nedidelio vakarykščio atokvėpio, šįryt vėl vyrauja optimistinės nuotaikos – Japonijos NIKKEI pasistiebė 1,24 proc., o Kinijos HANG SENG – 0,37 procento. Japonijos Jenos kursas prieš JAV dolerį (96,20 jenos už 1 USD 8:00 val. Lietuvos laiku) išliko 3,5 metų žemumose po to, kai aukštutiniai pralamento rūmai patvirtino H.Kurodą, pasisakantį už agresyvią monetarinę politiką, Japonijos Centrinio banko vadovu.

Baltijos šalių biržos neatsiliko nuo pasaulinių tendencijų (OMXT +1,22 proc., OMXV +0,69 procento.). Vilniuje dėmesio centre buvo apie siūlomus 0,20 lito dividendus paskelbusios bendrovės TEO LT akcijos, kurių kaina padidėjo 1,99 procento. Talino biržoje „Tallinnk Grupp“ kaina pašoko net 2,88 proc., o apyvarta viršijo 0,5 mln. eurų. Pamažu į investuotojų akiratį grįžta pieno perdirbimo bendrovių akcijos. Susidomėjimą jomis kelia neseniai paskelbti geri metiniai rezultatai ir dividendų lūkesčiai. Įspūdingą kainos kilimą parodė „Žemaitijos pieno“ akcijos, kurios nuo vasario 26 dienos jau pabrango 26 proc., o vien vakar – 2,94 procento. Tuo tarpu „Pieno žvaigždžių“ (+3,50 proc. vakar) akcijų kaina pasiekė naują visų laikų rekordą – 2,07 euro. „Vilkyškių pieninės“ ir „Rokiškio sūrio“ akcijos kol buvo šešėlyje, bet greičiausiai laikinai.