"Rokiškio sūrio" (ROKS) akcijos atpigo 2,06% iki 19,49 Lt, o apyvarta siekė 128 tūkst. Lt. Šią savaitę "Rokiškio sūris" įsigijo 49,9% "Varėnos pieninės" akcijų, tačiau "pamiršo" paskelbti jų įsigijimo kainą. Teigiama, jog dalis akcijų buvo pirkta už pinigus, o dalis iškeista į "Rokiškio sūrio" akcijas. Prekybos "Rokiškio sūrio" akcijomis suaktyvėjimą galima sieti su tuo, jog bendrovė, po "Varėnos pieninės" akcijų pirkimo sumažinusi turimų akcijų skaičių, vėl pradėjo jas pirkti rinkoje.

"Rokiškio sūris" jau kuris laikas nesistengia informuoti investuotojų apie vykdomus sandorius. Tai būtų galima pateisinti, kai sandoriai yra maži - pavyzdžiui, 49,9% "Eišiškių pieninės" bendrovei kainavo tik apie 0,2 mln. Lt. Už "Varėnos pieninę" turėtų būti mokėta daugiau - šios bendrovės pardavimai pernai sudarė beveik 10% konsoliduotos "Rokiškio sūrio" apyvartos.

"Pieno žvaigždžių" (PZVG) akcijos pabrango 6,36% iki 1,84 Lt, o apyvarta siekė 169 tūkst. Lt. Dabartinė "Pieno žvaigždžių" akcijų kaina yra pakankamai artima minimaliai naujos akcijų emisijos kainai (2 Lt). Tai leidžia daryti išvadą, jog rinka tikisi, kad naują akcijų emisiją "Pieno žvaigždės" išplatins didesne nei 2 Lt kaina.

Taip pat galima spėti, jog akcijas centrinėje rinkoje perka ir bendrovė "SwedeAgri Invest", neseniai pranešusi apie tai, jog įsigijo 12,6% PZVG akcijų.

"Žemaitijos pieno" (ZEMP) akcijos pabrango 5,88% iki 9 Lt, o apyvarta siekė 85 tūkst. Lt. Gandai, jog "Žemaitijos pienas" leis akcijų emisiją po 30 Lt, kol kas oficialiai nepatvirtinti, tačiau aišku, jog naujos akcijų emisijos kaina bus didesnė už dabartinę kainą rinkoje.

"Žemaitijos pieno" akcijos nuo vasario pabaigos jau pabrango beveik dvigubai, o panašaus dydžio apyvartos buvo tik 1999 metų vasarą.

"Vilniaus Vingio" (VING) akcijos atpigo 3,45% iki 3,6 Lt, o apyvarta siekė 32 tūkst. Lt. Šiandien bendrovė p askelbė, kad per du mėnesius gauta 1,8 mln. Lt pelno. Šiemet "Vilniaus Vingis" planuoja gauti 9,2 mln. Lt grynojo pelno. Jei bendrovei pavyks išlaikyti pelningumą dabartiniame lygyje, šis planas turėtų būti viršytas.

Bendrovė taip pat paskelbė, kad pradeda naujos kartos kreipiamųjų sistemų visiškai plokščiam 29 colių įstrižainės kineskopui gamybą. Ši produkcija bus tiekiama "Samsung" įmonei Berlyne. Apie tai, kad ruošiamasi paleisti naują gamybos liniją bendrovės vadovai kalbėjo dar pernai vykusiame akcininkų susirinkime. Naujos produkcijos pardavimai turėtų leisti "Vilniaus Vingiui" įgyvendinti planus per metus pardavimus padidinti trečdaliu - iki 160 mln. Lt.

Šiandien taip pat paaiškėjo, kad trečiadienį 3,88% po 5,7 Lt pirko bendrovė "Turbolite Vertriebs". Tai, kad ši bendrovė didina jai priklausantį akcijų paketą, reiktų vertinti teigiamai. Žinoma, kainai didesnę įtaką darytų tai, jei akcijos būtų supirkinėjamos ir centrinėje rinkoje.

"Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijų kaina nepertraukiamos prekybos metu buvo nukritusi žemiau psichologiškai svarbios 2 Lt ribos, tačiau vėliau padėtis stabilizavosi ir kaina išaugo 1% iki 2,02 Lt. Pirkėjai tapo atsargesni - apyvarta tesiekė 28 tūkst. Lt ir buvo mažiausia per pastarąjį mėnesį. Ne vienas investuotojas prisimena, kad prieš trečio ketvirčio rezultatų skelbimą pasirodžiusios spekuliacijos, kad rezultatai bus prasti, paskatino akcijų išpardavimą, o kaina buvo smukusi net iki 1,83 Lt.

"Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijos pabrango 2,64% iki 3,5 Lt, o apyvarta siekė 14 tūkst. Lt. Šiandien Danijos bendrovės "DFDS Tor Line" atstovas naujienų agentūroms teigė, jog kitą savaitę jų pasamdyti konsultantai turėtų pateikti papildomos informacijos apie "Lisco". Kokia konkrečiai tai bus informacija neskelbiama, tačiau teigiama, jog ją bus siūloma įtraukti į bendrovės pardavimo sutartį.

Paprastai pirkėjas, siekdamas numušti parduodamo objekto kainą, siekia rasti įvairių trūkumų. Tai padaryti neturėtų būti sunku žinant, kad "Lisco" ypatingai gerais rodikliais nepasižymi.

Kita vertus, Valstybės turto fondą varžo Valstybės kontrolės reikalavimai, todėl atkaklus "DFDS Tor Line" reikalavimas mažinti kainą ar investicijų dydį tikriausiai reikštų derybų pabaigą.

Kiek didesnio dėmesio sulaukė "Kalnapilio" (KALN) akcijos. Jų kaina išaugo 4,51% iki 4,4 Lt, o apyvarta siekė 46 tūkst. Lt. Kol kas rinka laukia naujienų apie bendrovės pardavimą. Nuo spaudos konferencijos, kurioje paskelbta apie "Kalnapilio" pardavimą, jau praėjo beveik mėnuo. Šioje konferencijoje buvo teigiama, jog per artimiausias savaites turi būti parinktas bendrovės pardavimo patarėjas, tačiau jokių naujienų apie tai nėra.

"Sanito" (SANI) akcijos atpigo 10% iki 11,25 Lt, o apyvarta siekė 2 tūkst. Lt. Kovo 9 dieną vykusiame bendrovės akcininkų susirinkime buvo nu tarta sumažinti akcijos nominalią vertę penkis kartus. Tai reiškia, kad visi akcininkai, turėję "Sanito" akcijų susirinkimo dieną, vietoj vienos turimos akcijos gaus penkias. Atitinkamai iki 2,5 Lt turėjo sumažėti ir akcijų kaina. Tai reiškia, kad pirkėjas už akcijas permokėjo ir patirs didelių nuostolių. "Sanito" akcijomis iki tol, kol jos pasieks 2,5 Lt kainą neturėtų būti prekiaujama labai aktyviai, nes akcijas šia kaina gali pirkti tik menkai informuoti investuotojai.

"Invaldos" (INVL) akcijos pabrango 12,9% iki 0,35 Lt, o apyvarta siekė 4 tūkst. Lt. Realiai bendrovės akcijos galėtų ir 1 Lt, tačiau centrinėje rinkoje akcijų pasiūla yra labai ribota, o likvidumas - žemas.

Tiesioginių sandorių rinkoje aktyviausiai prekiauta "Invaldos" akcijomis. Savininkus pakeitė 4,1% bendrovės akcijų. Už akciją mokėta po 0,22 - 0,23 Lt, o apyvarta siekė 1,572 mln. Lt.

Taip pat aktyviai pirktos pieno bendrovių akcijos. "Pieno žvaigždžių" akcijų po 1,72 - 1,76 Lt nupirkta už 523 tūkst. Lt, o "Žemaitijos pieno" po 8 Lt - už 166 tūkst. Lt.

JT finansų analitikas Vytautas Plunksnis

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pirmąją prekybos dieną „Novaturo“ akcijos užfiksavo augimą

Trečiadienį Europos akcijų rinkose vyravo pasyvi prekyba, kurios metu didieji regiono indeksai...

„Biržos laikmatis“: FED pabrangino skolinimąsi, bet tono negriežtina

Kaip ir tikėtasi, bazinių palūkanų normų intervalas vakar buvo padidintas iki 1,5-1,75 procento....

Lūkesčiai dėl galimo netikėto JAV naftos atsargų kritimo kelia aukštyn naftos kainas

Europos bei Amerikos rinkos antradienį nuosaikiai augo investuotojams ruošiantis šiandien...

„Biržos laikmatis“: naftos kaina pakilo į trijų savaičių aukštumas, iš FED tikimasi palūkanų normų kėlimo

JAV ir Europos akcijų indeksai šiek tiek „atšoko“ po pirmadienio nuosmukio, kurį sukėlė...

„Biržos laikmatis“: ties technologijų sektoriumi kaupiasi juodi debesys (1)

Pasaulio akcijų biržas užvaldė „meškos“. Vakar JAV ir Europoje dauguma pagrindinių indeksų...

Top naujienos

Dėl susiklosčiusių ypatingų aplinkybių JAV Venckienė lieka kalėjime Specialiai DELFI iš JAV (765)

Ketvirtadienį buvusi Seimo narė Neringa Venckienė stojo prieš JAV teismą dėl ekstradicijos....

Svarstoma 4 kartus sumažinti apytuščių „Statyk ir važiuok“ aikštelių mokestį (40)

Sostinės Taryba iš naujo peržiūri naudojimosi „ Statyk ir važiuok “ („Park & Ride“)...

Gyvai / Eurolygos mūšis Madride: „Real“ – „Žalgiris“ (20)

Kauno „Žalgiris“ (16-11) žaidžia antras Eurolygos rungtynes šią savaitę. Antradienį namie...

Toksikologas apie kiaušinių marginimą: skaudžios pasekmės gali pasijusti po kelerių metų

Velykinis kiaušinių marginimas gali tapti ne tik smagia šeimos tradicija, bet ir tragedijos...

„Sony“ pristato flagmanus: pagaliau rytų fronte šis tas naujo

Naujieji „Sony Xperia XZ2“ ir „Sony Xperia XZ2 Compact“ modeliai oficialiai buvo pristatyti...

Sukrėstas liudininkas papasakojo apie barbariškai mergaitę Kaune talžiusius jaunuolius (784)

Trečiadienio vakarą Kaune – barbariškas įvykis. Buvo sumušta maža mergaitė. Policija...

Prognozė: būsime vieniši ir be vaikų, bet pinigų turėsime daugiau (169)

Iki 2030 metų vienišų asmenų skaičius pasaulyje išaugs beveik 30 proc., o bevaikių šeimų bus...

Lėktuvo An-148 katastrofa: aukų palaikai dar negrąžinti artimiesiems (11)

Per lėktuvo An-148 katastrofą prie Maskvos prieš mėnesį žuvusiųjų artimieji skundžiasi, jog...

Klausimai, kuriuos būtina užduoti renkantis būstą (2)

Naujo būsto pirkimas – atsakingas žingsnis. Toks pirkinys dažniausiai įsigyjamas vos kartą ar...

Vaikai, kurie veda iš proto: ką su jais daryti? (5)

Vaikai negimsta mandagūs, draugiški ir paslaugūs – tinkamo elgesio jiems reikia išmokti. O...