Gruodžio 21 dieną nepertraukiamos prekybos metu vienuolikos bendrovių akcijų kainoms pakilus ir penkių nukritus, aktyviausiai prekiauta "Lietuvos telekomo" vertybiniais popieriais. Tuo tarpu JT indeksą į metų rekordinį lygį pakėlė prekyba mažesnės kapitalizacijos bendrovių akcijomis.
Gruodžio 21 dieną nepertraukiamos prekybos metu vienuolikos bendrovių akcijų kainoms pakilus ir penkių nukritus,

"Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijų kaina išliko 2,08 Lt ir lyginant su vakar nepakito - sesijos pradžioje kaina buvo smuktelėjusi iki 2,05 Lt, tačiau vėliau kiek atsigavo. Bent jau kol kas šį mėnesį aktyviau prekiaujama ir LTEL tarptautinio depozitoriumo sertifikatais (GDR) Londone. Šiandien telekomo GDR'ų kaina nusmuko 0,4% iki 5,28 JAV dolerio (tai atitinka 2,11 lito už vieną LTEL akciją).

Vakar pranešus apie tai, kad bus tęsiamos derybos dėl "Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) privatizavimo, šiandien didesnio susidomėjimo sulaukė ir šios bendrovės akcijos, kurių kaina pakilo iki 1,87 Lt. Vis tik sesijos pabaigoje, išaugus LJUR pasiūlai, šios bendrovės akcijų kursas pradėjo smukti.

Vakar jau pasibaigus prekybai taip pat buvo pranešta, kad Vyriausybė pasirengusi toliau derėtis ir dėl kito privatizuojamo objekto - "Lietuvos taupomojo banko" pardavimo Estijos "Hansabank".
Nors šiandien LTB kaina pakilo 1,75% iki 8,14 Lt, tačiau kol kas didelio pagyvėjimo prekiaujant šiomis akcijomis nėra.

"Mažeikių naftos" (MAZN) akcijų apyvarta siekė 61,7 mln. litų, o kaina išliko 0,80 Lt. Šiandien Vilniuje AB "Mažeikių nafta" organizavo Kalėdinį susitikimą su žurnalistais, tačiau jame jokių staigmenų pateikta nebuvo. Susitikime buvo pristatytas atnaujintas koncerno interneto tinklapis www.nafta.lt, kuriame pateikiama kur kas daugiau informacijos apie pačią bendrovę, nei tai buvo ankstesniame variante. Kaip ir daugelyje Lietuvos įmonių interneto tinklapių, taip ir šiame, nėra specialaus skyrelio, skirto ryšiams su investuotojais.

Šiandien centrinėje rinkoje viena iš įdomiausių buvo prekyba "Sanito" (SANI) akcijomis, kurių vidutinė kaina pakilo iki 11,98 Lt, o apyvarta siekė 7,2 tūkst. litų. Santykinai nedidelę apyvartą lėmė maža bendrovės akcijų pasiūla, kai beveik visos sesijos metu neatsirado norinčių parduoti SANI už maksimalią dienos kainą. SANI kaina tikriausiai kils ir rytoj, o ir per visas likusias šių metų dienas prekyba šiais vertybiniais popieriais gali būti viena iš įdomiausių.
Jau pasibaigus prekybai, "Sanitas" paskelbė patikslintas šių metų prognozes 24 mln litų apyvartą bei 1,2 mln. litų grynąjį pelną. Kad bendrovei pavyks viršyti kiek anksčiau šiais metais planuotą 1,1 mln. litų pelną buvo galima nuspėti pasibaigus trims ketvirčiams, per kuriuos SANI uždirbo 0,9 mln. litų grynojo pelno. "Sanito" akcijų kainos kilimą pastarosiomis dienomis galima sieti su pagerėjusiais rezultatais, gautu ISO9002 sertifikatu bei sutartimi su Latvijos farmacijos įmone "Grindex".

Vakar paskelbus apie metų pabaigoje prastėjančius AB "Linas" (LIN) rezultatus, šios bendrovės akcijų kaina nukrito 1,7% iki 0,58 Lt. Sausio-lapkričio mėnesiais buvo gauta 2,161 mln. litų grynojo pelno, arba 2,4 karto mažiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. "Lino" akcijų kaina buvo panaši į dabartinę ir vasarą, kai jo veiklos perspektyvos atrodė kur kas geriau. Nors kainą žemyn veiks prastėjantys rezultatai, tačiau akcininkų interesų kova gali neleisti jai nusmukti.

Šiandien nepertraukiamos prekybos metu "Snaigės" (SNAI) akcijos atpigo 0,35% iki 36,98 Lt, o apyvarta siekė 22,2 tūkst. litų.

Rinkoje pasirodančios naujienos kol kas nieko gera nežada strateginio investuotojo atėjimo besitikintiems "Snaigės" akcininkams. Kaip dienraščiui "Verslo žinios" teigė stambiausio "Snaigės" akcininko "Baltic Investment Fund" investicijų vadybininkas Vygandas Juras, jų fondas nėra sulaukęs jokių pasiūlymų iš strateginių investuotojų parduoti SNAI paketą.

Vienu sandoriu buvo nupirkta 1000 "Alitos" (ALIT) akcijų, už vieną mokant po 0,65 Lt. Tai aukščiausia ALIT kaina nuo 2000 metų sausio 17 dienos. Kitaip nei kitai alkoholio bendrovei - "Anykščių vynui", ALIT šių metų pabaiga yra labai sėkminga. Per vienuolika šių metų mėnesių ALIT gavo 4,69 mln. litų grynojo pelno, kai per tris ketvirčius jo buvo uždirbusi tik 2,469 mln. litų.

Norint apsaugoti investuotojų interesus, nevyksta prekyba "Lietuvos dujų" (LDUJ) akcijomis - šiuo metu bendrovė reorganizuojama atskiriant įmones "Suskystintos dujos" ir "Dujiniai įrengimai". Atnaujinus prekybą LDUJ akcijomis, investuotojai daugiausia dėmesio atkreips į tai, už kokią kainą LDUJ gali būti privatizuota. Į "Lietuvos dujų" akcijų paketą taikosi kelios stambios Vakarų kompanijos, tačiau norima mokėti kaina labai priklausys nuo to, kokios galimybės reguliuoti dujų kainą vartotojams bus paliktas pačiai bendrovei. Nuo kitų metų Rusijos koncernas "Gazprom" dujas "Lietuvos dujoms" tieks maždaug 5% brangiau nei šiais metais. LDUJ siekia pakelti dujų kainas Lietuvos vartotojams, tačiau tam reikia gauti Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos pritarimą. Šiandien ši komisija pritarė, kad "Lietuvos dujos" kainas vartotojams pakeltų maždaug 7%, tačiau tam prieštarauja premjeras Rolandas Paksas.

Be kainų kėlimo, kitos galimybės didinti LDUJ pajamas yra ribotos. Dujų suvartojimas priklauso Lietuvoje priklauso nuo alternatyvių energijos resursų kainų. Tačiau dauguma vartotojų, kurie turi pasirinkimo galimybę tarp dujų ir alternatyvių resursų (daugiausiai tai šiluminės elektrinės), dažniausiai dujas perka ne per LDUJ, o tiesiogiai iš tiekėjų, ir "Lietuvos dujomis" naudojasi tik kaip transportuotoju. Įmonės pateiktais duomenimis, apie pusė dujų Lietuvoje sunaudoja energetikos įmonės, dar 28% sunaudoja trąšų pramonė (daugiausiai Jonavos "Achema"), kuri jas taip pat perka tiesiai iš tiekėjų. Būtent dėl šių priežasčių LDUJ šiemet pardavė praktiškai tiek pat dujų kaip ir pernai, nors žymiai išaugo transportuojamų dujų kiekis.

Kita vertus, atsigaunantis euro kursas gali labai padidinti "Lietuvos dujų" išlaidas - dujos iš Rusijos koncerno "Gazprom" perkamos JAV doleriais.

Šiandien 93 tiesioginiais sandoriais parduota "Invaldos" (INVL) akcijų už 51 tūkst. litų.

JT finansų analitikas Arūnas Raščius

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

JAV biržos: „Dow Jones“ nežymiai mažėja, S&P 500 ir „Nasdaq“ – auga

Jungtinių Valstijų vertybinių popierių rinka penktadienį prekybos sesijos pradžioje iš esmės...

Bitkoinų naudojimas egzotiškoje saloje - po didinamuoju stiklu (1)

Indonezijos pareigūnai praėjusių metų pabaigoje pradėjo tirti bitkoinų panaudojimą kurortinėje...

Psichozė prasideda: kokį efektą turės bitkoino smukimas (165)

Nuo praeito mėnesio populiariausios kriptovaliutos kursas krito perpus. Ekspertai prognozavo tokį...

Bitkoino kursas kelia nerimą – kirto 10 tūkst. dolerių ribą (177)

Bitkoino kursas trečiadienio dienos prekybos metu nusmuko žemiau 10 tūkst. JAV dolerių ribos,...

Jau prasidėjo: bitkoinas per parą neteko ketvirtadalio savo vertės (137)

Bitkoino kursas naktį į trečiadienį buvo nusileidęs į žemiausią nuo gruodžio pradžios lygį,...

Top naujienos

Epidemiologė: pražūtingasis gripo virusas akimirksniu randa silpniausią žmogaus vietą papasakojo, ko šiemet tikėtis (39)

Gripas vis plačiau šiepia savo nasrus. Tuo jau spėjo įsitikinti tiek amerikiečiai, nerimaujantys,...

Įstatymai privertė sukurti verslą

Mindaugas ir Vita Šlapkauskai žinomi kaip gardžiomis uogienėmis ir šviežiais vaisiais bei...

Savo namuose ateities laukia su baime: netrukus šalia atsivers didžiausia kloaka (64)

Nerimas dėl ateities – taip trumpai galima apibūdinti nuotaikas, kurios vyrauja nedideliame...

Agnė Jagelavičiūtė: paslaptį su Mantu labai saugojome, žinojau, kad dėl to galiu netekti meilės (60)

Stilistės, žurnalo AŠ IKONA vyr. redaktorės ir tiesiog verslios bei užsispyrusios moters Agnės...

Po nužudymo Klaipėdos „Akropolyje“ apsaugos darbuotojams vėl kilo pavojus (20)

Klaipėdos prekybos centre „ Akropolis “ apsaugos darbuotojai sulaukė grasinimų papjauti. Dar...

Šalis su 4 500 eurų vidutine alga stebina kainomis (612)

Nors Šveicarijos vidutinis atlyginimas „į rankas“ yra didesnis nei Lietuvoje kone 7 kartus, kai...

Atrado būdą, kuo pakeisti beskonius parduotuvių pomidorus: procesui tereikia trijų ingredientų ir kantrybės išlaukti (54)

Su šeima Vilnių į atokų vienkiemį iškeitusi Ieva Šidlaitė sakosi čia radusi ne tik ramybę,...

Vienos kraupiausių žudynių istorijoje: odekolono vonios – vienintelis būdas atsikratyti kraujo dvoko (932)

„Degtinę, kaip patys suprantate, maukdavo iki sąmonės netekimo. Sakykite, ką norite, bet darbas...

Bakingamo rūmuose po grindimis – istoriją menantys radiniai (11)

Vykdant Bakingamo rūmų elektros instaliacijos keitimo darbus po grindų lentomis buvo rasta daugybė...

Namų tvarkytojos triukas: kaip sudaryti švarių namų įspūdį vos per 10 minučių (24)

Vis bent kartą esame susidūrę su situacija, kai telefonu gauname puikią žinią apie visai...