Reitingų agentūra „Fitch“ sumažino penkių didelių Europos bankų reitingus. Tai nuteikė rinkos dalyvius pesimistiškai. Aukso ir sidabro kainų burbulas taip pat bliūkšta. Pastarųjų metalų kainos vakar sumažėjo atitinkamai 4 ir 7 procentais. Naftos kainos taip pat nukrito 5 proc. – iki 105 dolerių už barelį, kai OPEC šalys nusprendė padidinti gavybos planus.

„Stoxx 600“ indeksas nukrito 2,1 proc., po to kai FED pranešė, kad neketina vykdyti trečiojo ekonomikos skatinimo papildomais pinigais etapo. JAV akcijos taip pat smarkiai smuko. „S&P 500” indeksas sumažėjo 1,13 proc. dėl didesnio susirūpinimo Europa. „Exxon Mobil“ ir „Newmont Mining Corp.“ akcijos atpigo 1,3 proc., nes žaliavų kainos smuko iki žemiausio lygmens per 11 savaičių. Šiuo metu esantis didelis rinkų jautrumas žinioms iš Europos išliks ir artimiausiu metu.

Šiandien sulauksime JAV 3 ketv. einamosios sąskaitos duomenų. Prognozuojama, kad deficitas sieks 108,4 mlrd. dolerių. Taip pat bus paskelbta (15:30) naujų per praėjusią savaitę užregistruotų bedarbių skaičius, kuris, kaip tikimasi, bus didesnis, negu prieš tai buvusią savaitę ir sieks 390 tūkstančių. JAV investicijų srautai spalį, kaip manoma, sumažėjo ir siekė 62,5 mlrd. dolerių, o pramonės produkcijos padidėjimas per lapkritį buvo 0,1 procento.

Baltijos biržų indeksai krenta kartu su pagrindinėmis pasaulio rinkomis

Kaip ir tikėtasi, trečiadienį Baltijos šalių biržose dominavo raudona spalva. Indeksai OMXV ir OMXT sumažėjo atitinkamai 1,2 proc. ir 1,1 proc., tik mažo likvidumo Rygos biržos indeksas OMXR ūgtelėjo 0,1 procento. Vilniuje nepadidėjo nei vienos akcijos kaina, tuo tarpu sumažėjo net 16. Labiausiai pigo likvidžiausios akcijos ir tai atspindi indekso OMXB10 vertės sumažėjimas net 1,5 procento. Panašu, kad rinkoje įsivyravusios niūrios nuotaikos dar išsilaikys kurį laiką, tačiau artimiausiu metu reikia tikėtis sulaukti trumpalaikės akcijų korekcijos ar bent jau tam tikros stabilizacijos.

Nors bendras likvidumas, užsienio investuotojams lūkuriuojant, išlieka nedidelis, bet rinką turėtų šiek tiek suaktyvinti pastarosiomis dienomis išmokamos lėšos už „Lifosos“ akcijas ir laukiami oficialūs siūlymai bei savų akcijų supirkimai. Primename, kad šiandien „Pieno žvaigždžių“ akcininkai renkasi į neeilinį visuotinį susirinkimą, kuriame planuojama priimti sprendimą dėl savų akcijų supirkimo. Vakar Vilniaus biržoje baigėsi dvi savaites trukęs „Rokiškio sūrio“ savų akcijų supirkimas (po 1,20 euro už akciją), per kurį investuotojai pardavė tik 13 tūkst. akcijų (bendrovė planavo supirkti iki 2,8 mln. akcijų). Taigi, galima tikėtis pakartotinio supirkimo aukštesne kaina.