Gruodžio 20 dieną nepertraukiamos prekybos metu prekiauta net 19 bendrovių akcijomis, tačiau apyvarta nebuvo labai didelė ir siekė 448 tūkst. litų. Biržos lyderiai šią savaitę išlieka įprasti - "Lietuvos telekomas" bei gandais apipinta "Snaigė".
Untitled Document

"Snaigės" (SNAI) akcijos atpigo 0,75% iki 37,11 Lt, o apyvarta siekė 187 tūkst. Lt. Jei tikėtini SNAI akcijų pirkėjai pastarąjį pusantro mėnesio buvo finansiniai investuotojai ir jei jie nesiruošia bendrovės netrukus parduoti strateginiam investuotojui, smulkiems akcininkams gali tekti nusivilti, nes po akcininkų susirinkimo bendrovės akcijų paklausa turėtų sumažėti. Taip pat neatmestina galimybė, kad investiciniai fondai, pirkdami bendrovės akcijas kartu siekia ir kito tikslo - parodyti savo akcininkams gerus pelnus (SNAI akcijos šiemet buvo gana ženkliai atpigusios), o tam reikia, kad SNAI akcijų kaina metų pabaigoje būtų kuo didesnė.

"Ekrano" (EKRA) akcijos brango 0,31% iki 6,5 Lt, o apyvarta tesiekė 4,9 tūkst. Lt. Šiandien JT trečiadienio pokalbių klube svečiavosi bendrovės vadovas Eimutis Žvybas. Jis teigė, kad kitais metais bendrovės pardavimai turėtų viršyti 430 mln. Lt, o pelnas - išlikti panašus į šiemetinį. Bendrovės P/E rodiklis pagal prognozuojamą šių metų pelną yra tik kiek didesnis nei 3, todėl net bendrovės pelnui neaugant EKRA akcijos išlieka pakankamai neįvertintos. E. Žvybas labai optimistiškai vertino ir tai, per kiek laiko atsipirks investicijos, daromos norint pradėti 21 colio visiškai plokščio kineskopo pagal "Toshiba" licenciją gamybą. EKRA vadovo teigimu, šios investicijos atsipirks per tris metus. Jei šie teiginiai pasitvirtins, investuotojai tikrai neturėtų labai nusivilti. Juolab, kad mažiausia kaina, už kurią savo turimas akcijas parduotų pats E. Žvybas - yra 25 Lt.

"Vilniaus Vingio" (VING) akcijos pigo 0,46% iki 4,29 Lt, o apyvarta siekė 14 tūkst. Lt. "Ekrano" vadovas teigė, jog kitais metais "Vilniaus Vingis" Panevėžio bendrovei gali tikėtis parduoti apie 10% daugiau kreipiamųjų sistemų. "Vilniaus Vingis" "Ekranui" parduoda 39% savo produkcijos ir kitais metais pardavimus ketina padidinti trečdaliu. Jei darysime prielaidą, kad kreipiamųjų sistemų kaina nesikeis, tokiu atveju bendrovė, norėdama pasiekti kitų metų planą, kreipiamųjų sistemų pardavimus Vakarų Europoje turės padidinti beveik 50%.

Gana ženkliai brango "Sanito" (SANI) akcijos - vidutinė jų kaina padidėjo 5,23% iki 11,06 Lt, o apyvarta siekė beveik 30 tūkst. Lt. Žiemos sezonas tradiciškai palankus vaistų gamintojams, o SANI dar perkamas ir dėl to, kad bendrovė jau atsigavo po Rusijos krizės ir kitais metais taip pat turėtų didinti pardavimus.

"Kalnapilio" (KALN) akcijos atpigo 0,55% iki 3,62 Lt, o apyvarta siekė 2,15 tūkst. Lt. Po vakar dienos apžvalgoje išreikštų abejonių dėl "Kalnapilio" pateikiamų duomenų teisingumo, šiandien bendrovės atstovai patikslino duomenis. Taigi, netikėto veiklos pagerėjimo (negalima atmesti galimybės, kad žinutė apie tai pakėlė ir bendrovės akcijų kainą vakar) bendrovė patikslino duomenis. Lapkričio mėnesio pardavimai siekė 5,71 mln. Lt (anksčiau skelbtas 6,399 mln. Lt rodiklis) ir buvo 10,8% mažesni nei pernai, o vienuolikos mėnesių pardavimai sudarė 80,948 mln. Lt (anksčiau skelbta 85,564 mln. Lt) ir buvo 10,9% mažesni nei pernai. Bendrovės atstovai pakomentavo, kad skelbiant duomenis buvo pažiūrėta ne į tą eilutę, tačiau galima suabejoti, ar tai nebuvo paprasčiausias bandymas padėtį parodyti geresne nei ji yra iš tikrųjų.

Per du šio ketvirčio mėnesius bendrovė gavo tik 11,453 mln. Lt pajamų ir kol kas neskelbia nei spalį, nei lapkritį gauto pelno. Yra nemaža tikimybė, kad šį ketvirtį bendrovė baigs nuostolingai - tą patį praeitų metų ketvirtį bendrovė nuostolių patyrė net ir pardavusi produkcijos už 21,65 mln. Lt. Yra nemažai tikinčių, kad bendrovė už aukštą kainą bus parduota, tačiau "Ragučio" pavyzdys rodo, kad jei investuotojas sandorį sudarys taip, kad nereikėtų skelbti oficialaus pasiūlymo, smulkūs akcininkai uždirbti galės tik iš trumpalaikių svyravimų. "Kalnapilio" pajamos bei pelnas mažėja jau antrus metus iš eilės ir kol kas nėra labai aišku, kada šie rodikliai pradės gerėti.

"Klaipėdos baldų" (KBAL) akcijų kaina nusmuko 10% iki 1,17 Lt, o apyvarta siekė 4,9 tūkst. Lt. Nors bendrovė šiemet planuoja gauti apie 7 mln. Lt pelno arba apie 0,85 Lt akcijai, daugelį ši bendrovė atbaido dėl pagrindinio akcininko - koncerno SBA veiksmų. SBA siūlo didinti KBAL akcinį kapitalą ir nesuteikti visiems akcininkams pirmumo teisės įsigyti bendrovės akcijų. Nors naujos akcijų emisijos kaina realiai galėtų siekti kad ir 4 Lt, greičiausiai nauja akcijų emisija bus platinama kaina, artima 1 Lt nominaliai akcijos vertei. Akcininkų susirinkimas vyks prieš pat naujuosius metus, gruodžio 30 dieną, todėl aktyvesnio smulkių investuotojų dalyvavimo susirinkime vargu ar galima tikėtis. SBA ir "Klaipėdos baldų" vadovai kartu valdo 53,3% bendrovės akcijų, o sprendimui nesuteikti dabartiniams akcininkams naujai išleidžiamų akcijų pasirašymo teisės reikia 75% balsų. Todėl jei į akcininkų susirinkimą atvyks tik 71% balsų akcininkų susirinkime turintys bendrovės akcininkai, SBA ir su šiuo koncernu susijusių balsų užteks tokiam sprendimui priimti. Taip pat galima prognozuoti, kad akcijas išpirks ne pats koncernas SBA, o su jo vadovais susiję asmenys, kurie po to, kai daugiau nei trečdalį SBA akcijų įsigijo "Status ir partneriai", turėtų būti labiau suinteresuoti turtą valdyti per kitas įmones.

"Alitos" (ALIT) akcijų kaina šoktelėjo 6,67% iki 0,64 Lt, o apyvarta siekė 4,4 tūkst. Lt. Alytaus bendrovės akcijos nėra labai likvidžios ir jų pasiūlos greitai nebeliko. Bendrovės pelnas šiemet turėtų siekti apie 5 mln. Lt, o įmonės kapitalizacija dabar yra beveik 47 mln. Lt. "Alitos" pelnas turėtų išaugti kitais metais įsigaliojus Akcizų įstatymo pakeitimams, o kai kurie investuotojai tokiam augimui ruošiasi iš anksto.

Galima tikėtis, jog rytoj išaugs susidomėjimas "Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijomis, kurių šiandien parduota už 5,5 tūkst. Lt. Vyriausybė paskelbė, jog tęs derybas su "B. B. Bredo B. V." dėl LJUR privatizavimo. Vyriausybė sieks, kad "Bredo" sugrįžtų prie savo pradinių pasiūlymų - 51 mln. JAV dolerių kainos už 75% akcijų bei daugiau nei 90 mln. JAV dolerių investicijų. Į Vyriausybės sudarytą darbo grupę, kuri tęs derybas, įtrauktas ir smulkiųjų akcininkų advokatas, todėl galima tikėtis, kad bus kažkiek atsižvelgta ir į smulkių akcininkų interesus.

Tiesioginiais sandoriais "Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijų parduota už 327,7 tūkst. Lt, tačiau vidutinė svertinė akcijos kaina tesiekė 1,41 Lt. "Klaipėdos transporto laivyno" akcijų parduota už 99 tūkst. Lt, o už akciją mokėta po 2,2 Lt.

JT finansų analitikas Vytautas Plunksnis

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Bitkoino kursas per valandą krito 10 proc. (23)

Bitkoino kursas antradienį per valandą krito maždaug 10 proc. ir pirmą kartą nuo gruodžio 5...

Lietuva pavėlavo: laiku neperkėlė naujų ES reikalavimų (20)

Lietuva į savo teisę laiku neperkėlė atnaujintos ES finansinių priemonių rinkų direktyvos...

IT+: klausimai didžiausiems Lietuvoje kriptovaliutų kasėjams (44)

Lietuvoje yra vos kelios kriptovaliutų išgavimo „fermos“, o laidos kūrėjas Lukas lankėsi...

JAV akcijų indeksai ketvirtadienį kyla (1)

JAV akcijų indeksai ketvirtadienį kilo kartu su naftos kainomis šoktelėjus energetikos...

Londono Sitis optimistiškai nusiteikęs dėl „Brexit“ pereinamojo laikotarpio (2)

Londono finansų centras – Sitis – yra optimistiškai nusiteikęs dėl perspektyvos pasiekti...

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (211)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (126)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Milaknio tritaškių kruša neišgelbėjo „Žalgirio“ Vokietijos čempionų tvirtovėje (280)

Kauno „Žalgirio“ (11/7) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (177)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Prašo emigrantų pagalbos: vieno ieškomiausių žudikų iš Kauno pėdsakai – D. Britanijoje (23)

Daugiau kaip dvylika metų nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantis ir net į ieškomiausių...

Keisčiausi pigių butų skelbimai Lietuvoje: nuo neprašyto kambarioko iki dviejų sodybų dovanų (5)

Besidairantieji pigaus būsto, skelbimų portaluose gali išvysti ir kiek keistokų pasiūlymų, kurie...

Afrikos šalis, kurioje jausitės saugiau nei bet kurioje Europos sostinėje (12)

Čia visai kitas pasaulis ir vykstant į šią šalį privalai priimti tuos skirtumus, kurie mums,...

Prisipažinti ar nuslėpti: ką daryti, jei buvote neištikimi? (8)

Taigi, tai įvyko. Galbūt, tas kitas buvo labai seksualus, o ta, kita moteris, gerai suprato, koks...

Nepilnamečių paauglių gaujos istorija atskleidė seną tiesą – vaikų auginimas yra darbas (4)

DELFI paskelbtas straipsnis apie sunkiai įsivaizduojamą paauglių mergaičių žiaurumą Alytuje,...

Aplinkinių nurašyta panevėžiečio idėja virto pragyvenimo šaltiniu: man sakydavo, kad mirsiu badu (25)

„Jeigu tavo namuose nėra katino, tai ką tu myli?“ –rašoma ant Mariaus Dijoko sukurto...