"Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijos atpigo 6,76% iki 3,45 Lt, o apyvarta siekė 47,5 tūkst. Lt. Atrodo, jog kiek stambus akcijų pirkėjas kiek atsitraukė.

Pastaruoju metu pasigirdo kalbos, kad į "Lisco" privatizavimą reikėtų įtraukti ir Lietuvos bendroves. Antradienį tokį pasiūlymą Lietuvos pramonininkų konfederacijos vadovas Bronislovas Lubys. Jo teigimu, į privatizavimą pirmiausia turėtų būti į įtraukta Lietuvos vežėjų asociacija "Linava". B. Lubys siūlo Lietuvos bendrovėms leisti už perkamas akcijas atsiskaityti per dešimt metų.

Šiandien "Linava" pareiškė esanti pati pasirengusi dalyvauti "Lisco" privatizavime tokiomis pat sąlygomis kaip ir "DFDS Tor Line". "Linavos" atstovai teigia, kad net 60% iš keltų verslo "Lisco" gauna iš asociacijai priklausančių vežėjų.

Galima beveik neabejoti, kad "DFDS Tor Line" nėra suinteresuoti tuo, jog keltų versle dalyvautų dar vienas investuotojas - visų pirma dėl to, kad "Linava" siekia kuo mažesnių paslaugų kainų.

"Pieno žvaigždžių" (PZVG) akcijų kaina šiandien išaugo 2,27% iki 1,35 Lt, o apyvarta siekė 25 tūkst. Lt. Bendrovės pelnas pernai siekė 12,2 mln. Lt ir buvo kiek didesnis nei tikėtasi. Būtent ši naujiena ir paskatino PZVG akcijų pirkimą. Investuojantieji į "Pieno žvaigždes" turėtų būti pakankamai atsargūs - bendrovė ketina leisti akcijų emisiją, tačiau kol kas nėra paskelbusi nei jos dydžio, nei kainos.

Vakar paskelbus, kad auditas neturėtų pakeisti Vilniaus baldų kombinato (VBK) pelno, kiek aktyviau buvo perkamos ir šios bendrovės akcijos. Jų kaina padidėjo 0,88% iki 4,6 Lt, o apyvarta siekė 32 tūkst. Lt.

"Alitos" (ALIT) akcijos pabrango 3,33% iki 0,62 Lt, o apyvarta siekė 3,4 tūkst. Lt. Šiandien Seimas pritarė Akcizų įstatymo pataisoms. Buvo pritarta konservatorės Rasos Juknevičienės siūlymams įvesti mažesnį akcizą vaisių ir uogų vynams. Tai - gera žinia "Anykščių vynui" (ANYK). Didės akcizai stipriesiems gėrimams bei stipriam alui. Apie tai, kaip tokios pataisos paveiks alkoholio gamintojų rezultatus, galite paskaityti trečiadienio prekybos apžvalgoje.

"Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijų kaina nepakito ir siekė 2,05 Lt, o apyvarta buvo tik 39 tūkst. Lt. Šiandien įvyko Susisiekimo ministerijos ir bendrovės atstovų susitikimas, kuriame buvo aptartos galimybės sumažinti fiksuotą skambučio sujungimo mokestį. Konkrečių susitikimo rezultatų šalys neskelbia. Po pokalbio bendrovės generalinis direktorius Tapio Paarma teigė, kad nenorėtų priimti sprendimų, kurie sumažintų "Lietuvos telekomo" akcijų vertę. Pasak jo, visi bendrovės veiksmai turi tikslą padidinti bendrovės pelną.

Tai - sveikintinas tikslas, tačiau rinkos dalyviai labiau laukia ne tokių pareiškimų, o gauto pelno prognozių.

Prognozuojamas pelnas yra viena, tačiau investuotojai negali susipažinti net su preliminariu bendrovės praeitų metų pelnu. Neseniai bendrovė išplatino informaciją apie tai, jog dėl naujos apskaitos sistemos diegimo su jau audituotais rezultatais bus galima susipažinti tik kovo 28 dieną. Biržos prekybos taisyklės reikalauja, kad preliminarūs rezultatai būtų paskelbti iki kovo 1 dienos. NVPB valdyba anksčiau žiniasklaidai žadėjo svarstyti jau anksčiau paskelbtus bendrovės ketinimus, tačiau svarstymo rezultatai visuomenės nepasiekė.

Jei telekomas bent pasirūpino informuoti apie priežastis, tai kita didelė bendrovė - "Lietuvos jūrų laivininkystė" - to nepadarė. Privatizuojama ir gerais veiklos rezultatais nepasižyminti įmonė ir anksčiau nepasižymėdavo geru investuotojų informavimu.

Preliminarių rezultatų nepaskelbė merdinti "Biržų akcinė pieno bendrovė" (BIRB) - ši bendrovė po pirmo ketvirčio pateikinėja tik finansines ataskaitas, tačiau esminių įvykių neskelbia.

Yra įmonių, kurios apie veiklos rezultatus informuoja ne biržą, o žiniasklaidą. Iš tokių būtų galima išskirti "Lietuvos energiją" (ENRG) bei "Stumbrą" (STUM).

Kol kas nėra panašu, kad emitentams, nesilaikantiems biržos taisyklių, grėstų kokios nors sankcijos - birža yra suinteresuota pajamų augimu, o Vertybinių komisija turi svarbesnių darbų nei rūpintis tinkamu informacijos atskleidimu.

Tiesioginiais sandoriais toliau supirkinėjamos KIB "Invalda" (INVL) akcijos. 161 sandoriu jų nupirkta už 54 tūkst. Lt, o už akciją mokėta po 0,2-0,22 Lt.

JT finansų analitikas Vytautas Plunksnis

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Venesuela teigia pirmą dieną pardavusi kriptovaliutos už 735 mln. dolerių (27)

Venesuela antradienį pardavė 735 mln. JAV dolerių naujai paleistos kriptovaliutos „petro“,...

Šešias dienas trukęs JAV akcijų pakilimas antradienį baigėsi (2)

Po šešias dienas trukusio pakilimo JAV akcijų indeksai antradienį pasitiko nuosmukiu, kurį...

„Walmart“ finansinė ataskaita nuvylė Volstritą

Didžiausias JAV mažmeninės prekybos tinklas „ Walmart “ antradienį paskelbė analitikų...

Bitkoinas pirmadienį brangsta (75)

Bitkoinas pirmadienį brangsta po kurį laiką besitęsiančio smukimo. Kaip rodo prekybos duomenys ir...

Japonijos kriptovaliutų keitykla „Coincheck“ sulaukė ieškinio (9)

Kriptovaliutų prekybininkai ketvirtadienį pateikė ieškinį Japonijos keityklai „Coincheck“,...

Top naujienos

Pribloškiančios istorijos: kas iš tiesų vyksta oligarchų medžiotojų mokymuose (28)

Politiko Aleksejaus Navalno tyrimo apie galimas bendras vicepremjero Sergejaus Prichodkos ir...

Suomijoje miško įsigiję lietuviai: mažėja darbo jėgos (6)

Lietuviško kapitalo įmonė „Skogran“ privatizavimo konkurse įsigijo trijų valstybinių...

Sinoptikė: atrodys šalčiau, nei rodo termometrai (7)

Savaitgalį ir kitą savaitę orai bus šalti, o kai kuriomis dienomis dėl vėjo sukeliamos...

Žiaurios nuotraukos paslaptis: budelio Dušanskio atvaizdas ir baisi brolio išdavystė perspėjimas – vaizdas gali šokiruoti (525)

Prieš jūsų akis pokario laikų žiauri nuotrauka. Joje matome NKVDistus ir nušautą į kaktą...

Visą gyvenimą kankinusi paslaptis: viskas prasidėjo nuo radinio tėvų miegamajame (16)

Robinui buvo trylika, kai sužinojo, kad yra įvaikintas. Dar vėliau išsiaiškino, kad buvo paliktas...

Kai kurie dalykai Baltarusijoje – neįtikėtinai pigūs (44)

Nemažai alkoholį vartojančių vyrų ir moterų, daug kur rūkoma, palyginti nebrangu, o skoniai...

Tėvai net neįsivaizduoja, kuo gali baigtis jų atostogos su vaikais: gresia baudos (360)

Kada noriu, tada ir atostogauju – su tokiu tėvų požiūriu susiduriantys mokytojai patenka į...

Paskutiniame Jazzu ir Leono Somovo koncerte Vilniuje – staigmena žinomam draugui, ašaros ir dovana merginos paliktam vaikinui (49)

Žvarbų šeštadienio vakarą „Siemens“ arenoje tūkstančiai Justės Arlauskaitės - Jazzu ir...

Ronaldo dublis paklojo pamatus „Real“ pergalei, lyderė „Barca“ nepasigailėjo „Girona“ ekipos Suarezo „hat-trickas“ (2)

Ispanijos „La Liga“ 25-ame ture Madrido „Real“ namuose 4:0 (1:0) sutriuškino „Alaves“...

Neištikimybės priežastys gali būti daug sudėtingesnės, nei jums atrodo (29)

Ne visada tai yra problemų santykiuose požymis. Visus, kurie susidūrė su neištikimybe, pirmiausia...