Untitled Document

Aktyviausiai šiandien prekiauta "Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijomis, kurių vidutinė kaina sumažėjo 0,44% iki 2,27 Lt, o apyvarta siekė 168 tūkst. Lt. Paskutiniai sandoriai telekomo akcijomis sudaryti jau po 2,25 Lt. Rinką neigiamai paveikė vakar paskelbti "Uhispank" analitikų komentarai, kad ketvirto ketvirčio LTEL rezultatai gali nesuteikti pagrindo didesniam akcijų kainos kilimui.

Paskelbus, jog derybos su "DFDS Torline" prasidės tik kitą savaitę, "Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijų pirkimo banga kiek atslūgo. Šiandien jų apyvarta buvo beveik 4 kartus mažesnė nei vakar ir siekė 52 tūkst. Lt, o kaina kiek smuktelėjo - paskutiniai sandoriai buvo sudaromi po 2,99 Lt. Rinkos dalyviai vis dar laukia privatizavimo derybų pradžios bei naujienų apie tai, kad "DFDS Torline" ketina pirkti ir smulkiųjų akcininkų akcijas. ,

"Vilniaus Vingio" (VING) akcijos brango dar 3,57% iki 5,81 Lt, o apyvarta siekė 48 tūkst. Lt. Rinka kol kas gyvena viltimis, kad Vokietijos bendrovė "Turbolite Vertriebs", neseniai įsigijusi valstybės akcijų paketą, netrukus bandys jį dar padidinti pirkdama akcijų per biržą. Tokios viltys gali būti ir nepagrįstos, o akcijų kainą teigiamai veikia ir tai, jog teisę supirkinėti savo akcijas biržoje turi ir pats "Vilniaus Vingis".

Investuotojų dėmesiui labiau krypstant į "Vilniaus Vingį", kiek aprimo prekyba "Ekrano" (EKRA) akcijomis, o jų kaina stabilizavosi. Panašius procesus buvo galima stebėti ir anksčiau, tik tuomet antrajame plane buvo atsidūrusios "Vilniaus Vingio" akcijos.

"Vilniaus baldų kombinato" (VBK) akcijos šiandien pabrango 6,5% iki 4,26 Lt, o apyvarta siekė 19 tūkst. Lt. VBK yra išleidęs 750 tūkst. konvertuojamų obligacijų, kurių bendra nominali vertė yra 2 mln. Lt. Šių obligacijų turėtojas - KIB "Invalda" (INVL) turi teisę jas konvertuoti į akcijas santykiu 1:1. Esant dabartiniams įmonės rezultatams bei akcijų kainai, galima neabejoti, kad šia teise bus pasinaudota. Tokiu atveju VBK akcijų skaičius išaugtų 19,3%, o įmonės kapitalizacija siektų 19,75 mln. Lt. Jei bendrovei ir toliau seksis įgyvendinti planus, jos akcijų kaina gali didėti ir esant tokiai kapitalizacijai.

"Mažeikių naftos" (MAZN) akcijos šiandien atpigo 4,05% iki 0,71 Lt, o apyvarta siekė 13,5 tūkst. Lt. Su nedidelėmis išimtimis, "Mažeikių naftos" akcijų kaina dėl nutrūkusių derybų su "LUKoil" bei prastų įmonės finansinių rodiklių mažėja jau nuo sausio vidurio.

Didžiausią smukimą šiandien patyrė farmacijos bendrovės "Endokrininiai preparatai" (ENDO) akcijos, kurios atpigo 13% iki 0,6 Lt, o apyvarta siekė 4,3 tūkst. Lt. Šios dienos "Endokrininių preparatų" akcijų kaina - žemiausia per visą jų kotiravimo laikotarpį, o tokio dydžio apyvartos taip pat nebuvo labai senai.

"Endokrininių preparatų" kapitalizacija šiuo metu tesiekia 1,55 mln. Lt ir nors įmonė turi daug didesnės vertės turto, jai reikia rasti kelią pelningumo link. Per pirmus tris metų ketvirčius įmonės bendrasis pelnas tesiekė 693 tūkst. Lt ir nenuostabu, kad įmonė patyrė 2,82 mln. Lt nuostolių.

Tik su nostalgija galima prisiminti 1997 metus, kai įmonės vadovai po "Olainfarm" investicijos teigė, jog 2000 metais grynasis pelnas sieks 12 mln. Lt.

"Stumbro" (STUM) akcijos šiandien atpigo 1,81% iki 2,72 Lt, o apyvarta siekė 7,5 tūkst. Lt. Šiandien JT trečiadienio pokalbių klube svečiavęsis STUM valdybos narys Artūras Škarnulis investuotojams nežinomos informacijos pateikė labai mažai. "Stumbras" stengsis išlaikyti panašius pardavimus ir pelną kaip pernai. "Kasmet turėdami pelno didiname akcijų vertę arba jų skaičių", - sakė jis.

Į žemiausią visų laikų tašką šiandien nusmuko ir Biržų akcinės pieno bendrovės (BIRB) akcijų kaina - ji tesiekia 0,04 Lt. Šia kaina įmonės kapitalizacija tesiekia 355 tūkst. Lt, tačiau jau beveik aišku, jog akcininkai iš šios bankroto bylos iškėlimo laukiančios bendrovės negaus nieko. Vasario pabaigoje vyksiančiame akcininkų susirinkime bus prašoma įmonės akcininkų pritarimo parduoti, įkeisti ir išnuomoti įmonės ilgalaikį turtą - tai gali būti bandymas kiek sulėtinti priešbankrotinę agoniją.

Nuo rytojaus įsigalioja biržos prekybos taisyklių pakeitimai ir papildymai. Nepertraukiama prekyba nuo šiol vyks nuo 10 iki 14 valandos. Rytinė prekyba baigsis atsitiktinai parenkamu laiku nuo 9.25 iki 9.30 val., o jos metu pateikiami pavedimai bus matomi. Ilgesnės prekybos valandos turėtų kiek padidinti akcijų likvidumą, o plačiau apie taisyklių pakeitimus galite paskaityti sausio 11 dienos apžvalgoje.

Tiesioginiais sandoriais aktyviausiai prekiauta "Rokiškio sūrio" (ROKS) akcijomis, kurių po 19,91 Lt nupirkta už 1,195 mln. Lt.

Nemaži sandoriai buvo sudaromi ir "Lietkabelio" akcijomis. Už 31,1% bendrovės akcijų buvo sumokėta 1,188 mln. Lt. Panašia kaina iš valstybės "Lietkabelio" akcijas pirko "Hermis fondų valdymas", tačiau tikėtina, jog vėlesnė prekyba "Lietkabelio" akcijų paketais vyko didesnėmis kainomis.

"Vilniaus Vingio" akcijų po 3,65 Lt nupirkta už 286 tūkst. Lt.

JT finansų analitikas Vytautas Plunksnis

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Bitkoino kursas per valandą krito 10 proc. (24)

Bitkoino kursas antradienį per valandą krito maždaug 10 proc. ir pirmą kartą nuo gruodžio 5...

Lietuva pavėlavo: laiku neperkėlė naujų ES reikalavimų (20)

Lietuva į savo teisę laiku neperkėlė atnaujintos ES finansinių priemonių rinkų direktyvos...

IT+: klausimai didžiausiems Lietuvoje kriptovaliutų kasėjams (44)

Lietuvoje yra vos kelios kriptovaliutų išgavimo „fermos“, o laidos kūrėjas Lukas lankėsi...

JAV akcijų indeksai ketvirtadienį kyla (1)

JAV akcijų indeksai ketvirtadienį kilo kartu su naftos kainomis šoktelėjus energetikos...

Londono Sitis optimistiškai nusiteikęs dėl „Brexit“ pereinamojo laikotarpio (2)

Londono finansų centras – Sitis – yra optimistiškai nusiteikęs dėl perspektyvos pasiekti...

Top naujienos

Trimečio mama nebeištvėrė: tai kam aš moku sveikatos draudimą? (299)

Prireikė gydytojo oftalmologo konsultacijos? Geriau iš anksto apsilankykite Valstybinės ligonių...

Orai: sausas ir šaltas periodas baigsis – vyraus krituliai (17)

Artimiausiomis dienomis temperatūra jau kils aukščiau. Dangų niaukstys debesys, kasdien...

Tėvai – priblokšti: Vilniaus vaikų darželio direktorė elgėsi lyg monstrė (160)

Vaikų darželio direktorė, smurtavusi prieš penkiametį auklėtinį, sulaukė atpildo – Vilniaus...

Savo auklėtinių nebeatpažįstantis Jasikevičius: esame kovotojų komanda, bet Bamberge to nebuvo (26)

Eurolygos 18-ame ture Kauno „Žalgiris“ buvo priverstas Bamberge pripažinti „Brose“...

Dešimtasis Dakaro etapas: Vanagas finišą pasiekė vos su 3 ratais (184)

Po neplanuotos pertraukos, kai dėl prasto oro buvo atšauktas devintasis etapas, jubiliejiniame...

R.I.T.A. Už lėšas skurdo kaime mažinimui – odiniai diržai ir piniginės (201)

Absoliuti dauguma Seimo narių išlaidas viešosios informacijos rengėjams galėtų pakeisti...

Prašo emigrantų pagalbos: vieno ieškomiausių žudikų iš Kauno pėdsakai – D. Britanijoje (61)

Daugiau kaip dvylika metų nuo Lietuvos teisėsaugos besislapstantis ir net į ieškomiausių...

Keisčiausi pigių butų skelbimai Lietuvoje: nuo neprašyto kambarioko iki dviejų sodybų dovanų (6)

Besidairantieji pigaus būsto, skelbimų portaluose gali išvysti ir kiek keistokų pasiūlymų, kurie...

Milaknio tritaškių kruša neišgelbėjo „Žalgirio“ Vokietijos čempionų tvirtovėje (336)

Kauno „Žalgirio“ (11/7) krepšininkai Eurolygos 18 ture antradienio vakarą antrą kartą šiame...

Afrikos šalis, kurioje jausitės saugiau nei bet kurioje Europos sostinėje (25)

Čia visai kitas pasaulis ir vykstant į šią šalį privalai priimti tuos skirtumus, kurie mums,...