Untitled Document

"Snaigės" (SNAI) akcijų kaina sumažėjo 1,88% iki 35,97 Lt, o apyvarta siekė 30 tūkst. Lt. "Snaigės" akcijas nutarta įtraukti į "Baltic List" sąrašą, tačiau investuotojus tikriausiai labiau domina jau kitų metų pradžioje vyksiantis akcininkų susirinkimas. Jei šiame susirinkime nepaaiškės kas nors apie strateginį investuotoją, SNAI akcijų kaina labai lengvai gali nusiristi į prieš nemažą pakilimą buvusį lygį.

"Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijų kaina padidėjo 2,56% iki 2 Lt, o apyvarta siekė 14 tūkst. Lt. Naujienų apie šios įmonės privatizavimą artimiausiu metu neturėtų trūkti, o viena iš įdomiausių naujienų šiandien yra ta, jog "Bredo" teises ir pareigas gali perimti "DFDS Torline". Tai - garsi bendrovė ir tokių abejonių, kokios buvo iškilusios dėl "Bredo" reputacijos, tikrai nesulauksime. Jei DFDS sutiktų mokėti didesnę nei ta, su kuria sutiko Andriaus Kubiliaus vyriausybė kainą už LJUR, galima būtų suabejoti ir taip jau pažeista ankstesnių privatizuotojų reputacija. DFDS labiausiai domisi LJUR keltų verslu, o šios bendrovės atstovai ne kartą buvo užsiminę, kad jie yra pasiruošę derėtis ir dėl smulkių akcininkų turimų akcijų pirkimo. Greitai paskelbtas oficialus pasiūlymas tikriausiai būtų maloni žinia ne vienam biržos spekuliantui, nenorinčiam laukti įmonės veiklos pagerėjimo. Tačiau egzistuoja ir kita problema - į kokias bendroves tektų investuoti, jei visos sėkmingai privatizuotos pasitrauktų iš biržos?

Gali būti, jog Lietuvos taupomojo banko (LTB) privatizavimas jau artėja prie finišo. Naujausiais spaudos pranešimais, vyriausybė už beveik 91% LTB akcijų planuoja gauti apie 150 mln. Lt. Tai reiškia, jog už akcijas gali būti mokama beveik jų nominalią vertę (10 Lt) atitinkanti kaina. Yra nemažai investuotojų, tikinčių, kad po LTB veiklos pagerėjimo galima sulaukti, jog šio tam tikrų problemų kamuojamo banko akcijos pabrangs dvigubai ar net dar daugiau. Ženkliai pagerinti LTB veiklą tikriausiai tikisi ir "Hansapank" ir negalima atmesti galimybės, jog Estijos bankas iškart sieks supirkti likusias akcijas.

Ūkio banko (UKIO) akcijos atpigo 4,47% iki 3,85 Lt, o apyvarta siekė 21 tūkst. Lt ir buvo didžiausia šį mėnesį. Jokių naujienų apie šį banką kol kas nėra. Kol kas reikia laukti kitų metų pradžios, kai turėtų būti paskelbti preliminarūs banko rezultatai. UKIO šiemet turėjo gana agresyvius tikslus ir paskutinis ketvirtis turėtų nulemti ar jie bus pasiekti.

"Klaipėdos baldų" (KBAL) kaina per tris prekybos sesijas sumažėjo net 30% iki 0,82 Lt, tačiau apyvartos buvo minimalios ir nesiekė net tūkstančio litų. Kol kas dauguma investuotojų susilaiko tiek nuo "Klaipėdos baldų" akcijų pirkimo, tiek nuo pardavimo laukdami to, kas įvyks per artėjantį KBAL akcininkų susirinkimą. "Klaipėdos baldų" vadovai teigia, kad įmonės metinis pelnas turėtų siekti 6-7 mln. Lt. Tai sudaro net 0,73 - 0,86 akcijai arba beveik tiek pat, už kiek "Klaipėdos baldų" akcijos pardavinėjamos centrinėje rinkoje.

Nepaisant to, jog per artėjantį įmonės susitikimą bus išleista nauja akcijų emisija mažesne nei tikroji akcijų vertė kaina, dabartine kaina KBAL akcijos pagal finansinius rodiklius turėtų būti patrauklios. Pagrindinė priežastis, dėl kurios KBAL akcijų kaina tokia žema - smukęs pasitikėjimas pagrindiniu bendrovės akcininku - koncernu SBA. Nors kai kurie dienraščiai ir bando šį koncerną vaizduoti vos ne visos Lietuvos ekonomikos pagrindu, šio koncerno veiksmai tikrai nekelia pasitikėjimo smulkiems akcininkams. Kaip pirmajame JT trečiadienio pokalbių klube teigė akcijų rinkos ekspertas Kęstutis Kupšys, jei investuotojų akyse smukęs pasitikėjimas net didžiausiomis Lietuvos bendrovėmis, tai iš "antrojo ešelono" galima tikėtis nelabai daug net ir esant patraukliai akcijų kainai. Nors KBAL akcijų kaina taip pat sėkmingai gali ir pakilti, kol kas galima tik užjausti tuos, kurie KBAL akcijų prieš mėnesį pirko net po 1,68 Lt.

"Stumbro" (STUM) akcijos atpigo 8,13% iki 2,26 Lt, o apyvarta siekė 3 tūkst. Lt. Šiandien vyko "Stumbro" spaudos konferencija, skirta šių metų bendrovės rezultatų aptarimui. Bendrovės generalinis direktorius Jonas Žukauskas sakė, jog šiais metais įmonės apyvarta turėtų siekti apie 110 mln. Lt, o grynasis pelnas - 17 mln. Lt. Kiek anksčiau JT dienraščiui "Verslo žinios" prognozavo, kad šiais metais "Stumbras" turėtų pasiekti 112 mln. Lt apyvartą ir gauti apie 20 mln. Lt grynojo pelno. Nors įmonės vadovai pateikė kiek blogesnes prognozes, STUM P/E rodiklis šiuo metu siekia apie 4,9 mln. Lt. Konservatyviai įmonės vadovas vertina ir ateitį - kitais metais "Stumbras" sieks išlaikyti šių metų rodiklius. Pasak J. Žukausko, Lietuvos stipriųjų alkoholinių rinkoje didėja konkurencija, todėl vargu ar galima tikėtis pardavimų augimo vidaus rinkoje. Nors bendrovė ir deklaruoja eksportą vienu iš strateginių tikslų, šiais metais, nepaisant beveik 50% augimo, jis tesudarys mažiau nei 1% STUM pardavimų. Augančios konkurencijos galima tikėtis ir Lietuvai integruojantis į Europą - muitai importuojamai produkcijai turėtų mažėti.

Bendrovė nemažai tikisi iš biokuro gamybos projekto, į kurį bus investuota daugiau nei 6 mln. Lt. Biokura gamyba turėtų prasidėti kitų metų rudenį, o šiuo metu bendrovė atlieka paruošiamuosius darbus. Vienas jų - derybos su "Mažeikių nafta" (MAZN) dėl to, kad benzinas būtų skiedžiamas etanoliu. "Mažeikių naftos" rezultatų toks susitarimas neigiama linkme paveikti neturėtų - pirkdama etanolį iš "Stumbro" MAZN išlaikytų ne mažesnes pelno maržas nei benzinui, o perteklinis kuras (jei "Mažeikių nafta" gautų per daug naftos), galėtų būti eksportuojamas.

"Ragučio" (RAGU) akcijos pabrango 8,11% iki 8 Lt, o apyvarta siekė 8 tūkst. Lt. Atrodo, jog pagrindinio akcininko paskelbtas oficialus pasiūlymas supirkti RAGU akcijas po 5 Lt smulkių investuotojų neatbaido. Nedidelė pasiūla centrinėje rinkoje rodo, jog "Ragučio" akcijų pardavimu domisi mažai kas. Šis faktas leidžia teigti, jog "A Le Coq" oficialus pasiūlymo įgyvendinimas nebus sėkmingas.

"Lietuvos energijos" (ENRG) akcijos pabrango 9,2% iki 3,8 Lt. Investuotojai dar gerai atsimena tuos laikus, kai Švedijos bendrovė "Vattenfall" pirko ENRG akcijas po 5 Lt, todėl įmonės prognozės, kad kitų metų pelnas gali būti minimalus, jų labai nebaugina.

Gana didelis tiesioginis sandoris sudarytas prekiaujant Ūkio banko akcijomis - po 4 Lt šių akcijų parduota už 257 tūkst. Lt. "Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijų trim tiesioginiais sandoriais parduota už 139 tūkst. Lt, tačiau kaina ženkliai skyrėsi nuo rinkos. Dviem tiesioginiais sandoriais "Lietuvos energijos" akcijų nupirkta už 59 tūkst. Lt, o už akcijas buvo mokėta po 2,8 Lt. Toliau perskirstomos "Klaipėdos baldų" akcijos - vidutine 0,45 Lt kaina jų parduota už 64 tūkst. Lt.

Taip pat galima išskirti du sandorius, kuriais gana aiškiai vengiama mokėti mokesčius. "Vilniaus Vingio" (VING) bei "Lietuvos jūrų laivininkystės" akcijomis buvo prekiaujama minimalia 0,01 Lt kaina.

JT finansų analitikas Vytautas Plunksnis

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

JAV biržos: „Dow Jones“ nežymiai mažėja, S&P 500 ir „Nasdaq“ – auga

Jungtinių Valstijų vertybinių popierių rinka penktadienį prekybos sesijos pradžioje iš esmės...

Bitkoinų naudojimas egzotiškoje saloje - po didinamuoju stiklu (2)

Indonezijos pareigūnai praėjusių metų pabaigoje pradėjo tirti bitkoinų panaudojimą kurortinėje...

Psichozė prasideda: kokį efektą turės bitkoino smukimas (166)

Nuo praeito mėnesio populiariausios kriptovaliutos kursas krito perpus. Ekspertai prognozavo tokį...

Bitkoino kursas kelia nerimą – kirto 10 tūkst. dolerių ribą (177)

Bitkoino kursas trečiadienio dienos prekybos metu nusmuko žemiau 10 tūkst. JAV dolerių ribos,...

Jau prasidėjo: bitkoinas per parą neteko ketvirtadalio savo vertės (137)

Bitkoino kursas naktį į trečiadienį buvo nusileidęs į žemiausią nuo gruodžio pradžios lygį,...

Top naujienos

Pūkas: pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą (131)

"Pateikiau VRK prašymą atšaukti mano atsistatydinimo pareiškimą. Visame procese nuo kovo 8 dienos...

Kainos šiemet dar augs (108)

Kasmet didėjančios kainos maisto ir paslaugų sektoriuose piktina gyventojus, tačiau ir šiemet...

R.I.T.A. Lietuvos žemės ūkio atašė Kinijoje kaltina ambasados moteris genocidu (142)

Žemės ūkio ministerija atlieka patikrinimą dėl jos deleguoto atstovo Kinijos Liaudies...

Gudžiaus treneris griebiasi už galvos: nebežinome, ką daryti (165)

„Tragiška situacija. Esame giliuose viduramžiuose ir man keisčiausia, kad niekas neprisiima...

Kas slepiasi už naujo mistinio Putino įvaizdžio? (340)

Anksčiau dažnai vaizduojamas raumeningu mačo, gebančio apginti tėvynainius nuo priešų, Rusijos...

Ant raudono kilimo – akį traukiančių iškirpčių fiesta stilistės komentaras

„Šiuolaikine mada nieko nenustebinsi, tad trumpo sijono ir gilios iškirptės derinys nėra tabu....

Lietuviai pateko į prestižinį „Forbes“ sąrašą (9)

Vieni iš kriptovaliutų ir finansinių paslaugų startuolio „Monetha“ įkūrėjai Laurynas...

Lietuvos medikams – viliojantis britų kvietimas (169)

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS), norėdama išspręsti vis didėjančią...

LRT.lt portalo pertvarka VPT sukėlė abejonių dėl skaidrumo (2)

Praeitą savaitę paskelbus apie vykdomą portalo „Lrt.lt“ pertvarką buvo paviešinti ir duomenys...

Belgijoje – Rapšio auksas ir 9-as rezultatas pasaulio istorijoje (1)

Dvi dienas 11 Lietuvos sportininkų varžėsi Antverpene (Belgijoje) vykusiose „Flanders“ plaukimo...