Untitled Document

Šiandien pirmą kartą nepertraukiamos prekybos sesija vyko ne tris, o keturias valandas. Pagrindinis biržos taisyklių pakeitimų tikslas buvo suakty vinti prekybą. Sunku tikėtis, kad prekybos prailginimo pasekmės pasijaustų jau pačią pirmą dieną. Šiandien prekyba įmonių akcijomis nebuvo labai ak tyvi (sudaryta sandorių už 600 tūkst. litų), tačiau paskutiniąją prekybos valandą prekiauta gan aktyviai. Tarp 1 val. ir 2 val. buvo sudaryta 29% visų nepertraukiamos prekybos sandorių įmonių akcijomis.

"Vilniaus Vingio" (VING) akcijos šiandien atpigo 1,9% iki 5,70 Lt, tačiau daugiausiai nepertr aukiamos prekybos metu kaina svyravo 5,85-5,95 Lt ribose.
Šiandien bendrovė paskelbė apie tai, kad per sausio mėnesį pardavimu s jiems pavyko padidinti maždaug 12%. Per pirmąjį metų mėnesį VING par davė produkcijos už 11,024 Lt. Dar pernai bendrovės vadovai prognozavo, k ad 2001 metais VING pavyks parduoti produkcijos už 160 mln. litų, t.y. 33% daugiau nei 2000 metais. Be to, visuotinio akcininkų susirinkimo met u, VING generalinis direktorius Vaclovas Šleinota pareiškė, kad šios pr ognozės yra pesimistinės, tuo leisdamas suprasti, kad realiai tikisi didesni o augimo.

P o naujienų apie Vokietijos investuotoją į "Vilniaus Vingio" akcijas, laikinai priblėso susidomėjimas "Ekrano" (EKRA) vertybiniais popieriais. Šiandien EKRA akcijos atpigo 0,6% iki 8,75 lt, o 26 tūkst. litų siekusi apyvarta buvo mažiausia nuo šių metų sausio 2 dienos.

Vilniaus baldų kombinato (VBK) akcijų kaina šiandien pakilo iki 4,50 Lt, o apyvarta siekė 29,5 tūks t. litų. Jau pasibaigus prekybai buvo paskelbta, kad sausio mėnesį VBK pardavė produkcijos už 5,6 mln. litų, arba 22% daugiau nei praėjusių metų sp alį. Bendrovės atstovai naujienų agentūroms taip pat patvirtino, jog atei tyje apyvarta augs dar labiau, nes užsakymų yra pakankamai.

Ir vėl aktyviausiai prekiauta "Lietuvos telekomo" (LTEL) akcijomis, kurių kaina šiandien smuko visos nepertraukiamos prekybos metu ir paskutinis sandoris buvo sudarytas po 2,18 Lt. LTEL kainą galėjo paveikti užvakar paskelbti "Uhispank" analitikų komentarai a pie tai, kad paskutiniojo ketvirčio "Lietuvos telekomo" finansiniai rodikliai gali nuvilti akcijų rinką, bei baimė, jog pradėjus skaičiu oti pokalbių trukmę kas sekundę, sumažės bendrovės pajamos.

Š iandien "Lietuvos telekomas" ir "Bitė GSM" pasira šė sutartį, leisiančią teikti "Bitės" vartotojams interneto p aslaugas už fiksuotą mėnesinį mokestį. Kiek anksčiau panašią sutartį buvo pas irašiusi ir kita Lietuvos interneto paslaugų tiekėja - "Delfi Interne t". Pats telekomas nuo šių metų pradžios taip pat tiekia interneto už fi ksuotą mėnesinį mokestį paslaugą.

S utarčių detalės nėra atskleidžiamos, tačiau "Lietuvos ryto" duomenimis, pasirašydamas sutartį su "Delfi Internet", telekomas gaus iki 90% fiksuoto mokesčio sumos. Vargu, ar tai iš esmės pakeis telekomo gaunamas pajamas, tačiau tai gali padidinti pajamų, gautų už interneto paslau gas, dalį. Jeigu iki šiol kitų interneto tiekėjų klientai, naudodamiesi t elefono linijomis didindavo telekomo fiksuoto ryšio pajamas, tai dabar gali būti, kad pagal sutartis gaunama fiksuoto mokesčio dalis "Lietuvos te lekomo" finansinėse ataskaitose bus apskaitoma kaip pajamos už interneto pas laugas.

Ne oficialiais apytiksliais duomenimis, šiuo metu "Lietuvos telekomas" ja u yra pasirašęs apie 1 tūkstantį sutarčių dėl interneto ryšio fiksuota kaina tiekimo. "Delfi Internet", dar prieš pradėdamas teikti šia s paslaugas, jau turėjo pasirašęs virš 100 sutarčių. Jeigu tiek " Delfi Internet", tiek "Bitė GSM", o tikriausiai ir kitiems interneto tiekėjams, pavyks taip sparčiai didinti klientų skaičių, telekomo in terneto pajamos augs fiksuoto ryšio pajamų sąskaita. Procentiškai, fiksuoto ryšio pajamų tai beveik nepaveiks, tačiau pajamos iš interneto paslaugų ga li padidėti, apytiskliais skaičiavimais, iki 10%.
Per devynis 2000 metų mėnesius telekomas už interneto bei duomenų pe rdavimo paslaugas gavo 23 mln. litų pajamų, ir bendroje pajamų struktūroje t ai sudarė tik apie 3%. Tačiau investuotojai ypač daug dėmesio kreipia į šios rūšies pajamų augimą.

Dar 3,3% iki 3,10 Lt pakilo "Lietuvos jūrų laivininkystės" (LJUR) akcijų kaina. Šiandien buvo baigta Valstybės turto fondo ir Danijos bendrovės "DFDS Tor Line" teisių ir pareigų perdavimo sutarties pasi rašymo procedūra, o derybos dėl LJUR turėtų prasidėti kitą savaitę.
Šiandien agentūrai BNS vienas iš "DFDS Tor Line" atstovų dar kartą patvirtino, jog jau pačiomis pirmosiomis derybų dienomis ketinama važiuoti į Klaipėdą ir ten tartis su smulkiųjų akcininkų atstovais. Šios naujienos artimiausiomis dienomis LJUR kainą turėtų ir toliau kelti aukštyn.

2% iki 4,5 Lt pakilo Panevėžio "Kalnapilio" (KALN) akcijų kaina, o apyvarta siekė 22,5 tūkst. litų. Tikimasi, kad dar š į mėnesį bus paskelbta apie tai, kuri iš trijų didžiausių Lietuvos ala us daryklų bus parduota.

Ti esioginių sandorių rinkoje aktyviausiai prekiauta AB "Ragutis" (RAGU) akcijomis. Už vidutinę 8 Lt kainą parduota 60 tūkst. akcijų, o apyva rta siekė 480 tūkst. litų.

JT finansų analitikas Arūnas Raščius

Šias biržos ir makroekonomikos apžvalgas rengia finansų maklerio įmonė “Snoras-Jūsų tarpininkas” (tel. 8-37 322995).
Populiariausios nuomonės
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Psichozė prasideda: kokį efektą turės bitkoino smukimas (134)

Nuo praeito mėnesio populiariausios kriptovaliutos kursas krito perpus. Ekspertai prognozavo tokį...

Bitkoino kursas kelia nerimą – kirto 10 tūkst. dolerių ribą (176)

Bitkoino kursas trečiadienio dienos prekybos metu nusmuko žemiau 10 tūkst. JAV dolerių ribos,...

Jau prasidėjo: bitkoinas per parą neteko ketvirtadalio savo vertės (137)

Bitkoino kursas naktį į trečiadienį buvo nusileidęs į žemiausią nuo gruodžio pradžios lygį,...

Rytuose kriptovaliutoms dedamas apynasris (177)

Kinijos vyriausybė ketina sugriežtinti prekybos kriptografinėmis valiutomis kontrolę. Šį...

Bitkoino kursas per valandą krito 10 proc. (27)

Bitkoino kursas antradienį per valandą krito maždaug 10 proc. ir pirmą kartą nuo gruodžio 5...

Top naujienos

Liūdnai pagarsėjęs „Lexus“ vairuotojas: gavau nuo pareigūnų normaliai (47)

Ketvirtadienį į Vilniaus miesto apylinkės teismą atžygiavo liepos mėnesį siautėjęs...

Darbo vietą susikūrė atsidūrusi gyvenimo duobėje: liko viena su dvynukais ant rankų (17)

Su Lina Šukiene susitikome jos įkurtame vaikų žaidimo kambaryje. Švelniais spalvų tonais...

Vis daugiau paauglių tampa žudikais: skaičius išaugo beveik trigubai (158)

Lietuvos policija pastebi nerimą keliančią tendenciją: vis daugiau paauglių nesibaido paimti...

Karbauskis žada išviešinti dalį LRT dokumentų: to net nebuvo įmanoma įsivaizduoti papildyta Siaurusevičiaus komentaru (955)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis žada paviešinti dalį Lietuvos radijo ir...

Gatvės remonto darbai sustos neprasidėję - kalta žiema

Rekonstruojant Klaipėdos Tilžės gatvės atkarpą nuo geležinkelio pervažos iki žiedinės...

Kaip veiks vienintele likusi Valstybinių miškų urėdija (1)

Lietuvoje nebeliko 42 valstybinius miškus valdžiusių urėdijų – antradienį Registrų centras...

Ekspertas: po „Brexit“ britams reikėtų imtis naujo vaidmens Europoje (6)

Politikos komentatorius Edwardas Lucasas teigia, kad Didžioji Britanija pernelyg ilgai...

Gyvai / Eurolygos mūšis Kaune: „Žalgiris“ – Valensijos „Basket“ (20)

Dar emocijoms po pralaimėjimo Bamberge neatslūgus Kauno „Žalgirio“ (11-7) laukia naujas...

Plinta naujas sukčiavimo būdas – Lietuvoje jau yra nukentėjusiųjų (143)

Pažadais apie lengvai uždirbamus pinigus patikėję ir nepatikimose interneto svetainėse į...

Maskvos reakcija į Ukrainos sprendimą: tai pasiruošimas karui (102)

Rusija ketvirtadienį pareiškė, kad naujas Ukrainos priimtas įstatymas, pripažįstantis...